Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: řidiči umělci aneb co jsme zdemolovali a orvali

Příspěvek

Jezdim obcas do Anglie a kdyz uz tak pokazde nekam jinam.K necemu to je dobre,nehrozi ti stereotip.A proto tu praci jeste furt delam,jezdit stabilku,automobilku,nejezdim davno.V patek stal v Dover madar,Waberer,komplet sezrotovany naves z nizkeho viaduktu.Do reci mu nebylo se nedivim.Vzdy jsem uvazoval nad tim jejich znaceny vysky mostu,kam se vlezes.Ze to maji ve stopach jsem pochopil,i kolik je stopa cm.Nekdy to je i v metrech ale ne vzdy.Tak jsem si udelal mensi tahak v me hlave, a to co je pod 13.5stopa(stejne jak delka navesu je 13,5m)je spatne.Takze jak tam je 15stop,ani to neresim a jedu.Kazdy ma nejake figle jak si to zapamatovat ja takto.Nekdo to neresi vubec,necte a jede furt.A nekdo jezdi 20let do Forda treba a tam nic takoveho po ceste neni.
Neřeším...
sob úno 03, 2018 11:00 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: řidiči umělci aneb co jsme zdemolovali a orvali

Příspěvek

Tak víš co, já jezdím do míst, kde se nákladní auta nevyskytujou, pokud tam náhodou nezabloudí... Podle čehož to vypadá i to, po čem jedu, že tam na to nejsou zvyklý - zejména parkujou osobáky, jak se jim chce.
I kdybych urval schod, tak se nestydím - holt se to může stát, nejde mít oči všude (hlídat toho co ukazuje, hlídat ty co běhaj za autem, hlídat zaparkovaný auto vlevo, a nejdnou zjistíš, že jsi neuhlídal tu hromadu hlíny vpravo). Oproti kolegům mám relativně čistý futra.
Další věc je (ehm, ta pružina v gumě), jsem byl za tmy na šrotáku, kde jsem couval okolo hald šrotu někam do kouta... Takže asi tak. Kličkování mezi roxory na stavbách je normál, to už ani neřeším. Jen si dloubnu do vrtáků, že je to u nich fajn autoškola a perfektně se člověk naučí mejt auto (když jsem tam 5x za den, tak ho za den 5x meju od bahna).
Zničenejch obrubníků mám nespočet - a po varování, že jim ten obrubník zkruvím,.. Inu, objednavatel tam ten beton dostane - obrubník neobrubník, zámkovka nezámkovka.

No, ale dneska další zářez. U hasičů, jsme měli nějaký nácvik. Dostal jsem pokyn, že mám Tatrou vyjet na kruháč a zpět (500m). Bohužel, jsem to nebyl já, kdo s tím autem vyjel z garáže, a kdo tam dal klín. No nic, tak musím sehnat novej... :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned úno 04, 2018 8:04 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: řidiči umělci aneb co jsme zdemolovali a orvali

Příspěvek

Když se kácí les tak litaj třísky , kdo nic nedělá nic neskur.. :D
ned úno 04, 2018 9:13 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: řidiči umělci aneb co jsme zdemolovali a orvali

Příspěvek

Volám teď s bráchou a prej mu klekly baterky na tříletým Actrosu, více méně bez pána. Přiznal se až teď, že v pátek ráno lítal s káblama, no vzal to z vedlejšího auta a ani ťuk, tak budil mechoša. Ten dovez svoje káble, dal je rovnou na baterky, bo prej ty kontakty na boku u kabiny sou na nic. Nedalo mi to a ptám se jestli ví, že na červeným + je zasouvací bužírka :D Prej jo, tak nevím co tam vyváděl umělec :D

Teď z vlastního repertoáru.. Loni sem se vytáhl já, no vytáhl :roll: Dojel sem do Norimberka poněkud dřív a při průjezdu přes industriálku se naskytlo v protisměru u louky takový uježděný místečko mezi dvouma lampama. Je to tam dost zešikma, zato bylo zamrzlo a pravou strana vycházela na asfalt. Tak šup ho tam, eště kousek dozadu a.. aha tak špéru, né tak dopředu, ještě kousek k lampě a už sem tam byl. Celý se to u tý lampy na měkým naklonilo, levý přední se zabořilo, odlehčilo z asfaltu pravý zadní a já to tam prosichr zamordoval celý pár prohrábnutíma až po náboj :wall: No vyprošťovák s navijákem, tři hodiny vprič, termín fuč a já se nemoh podívat autu do očí :doh: Teď už stávám na zastávce..
Útěchou může být, že podle stop jsem to tam zamamlasil první a od tý doby tam tahaj někoho co chvilu a není to dlouho, co tam byla zavoraná osmikola. Ale i tak :oops:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon pro 02, 2019 11:16 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: řidiči umělci aneb co jsme zdemolovali a orvali

Příspěvek

To David : Jsem za volantem 35 let. a od doby kdy skončily trambusy a začaly Liazky a potom další a modernější a modernější a modernější cizí káry, které mají pružinové válce, a tudíž absolutně spolehlivou ruční brzdu, jsem nepochopil nutnost zakládacích klínů ve vyhlášce, ale jejich použití v praxi, to je na Darwinovu cenu. :D :D :D
úte pro 03, 2019 1:28 am

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: řidiči umělci aneb co jsme zdemolovali a orvali

Příspěvek

Nó, to je hodně odvážné :think: Sem tam vidno jak auto honí.. pružina praskne, obložení stárne, pak starej dobrej lidkej element a aby si se tu za chvíli s něčím podobným "nechlubil" kolego :D Sólo nebo vlek tam to snad musíš i kdyby nevím, ale zakládat odpřaženej náveš na rampě a dokopca už sem taky musel.. a odevzdat klíče pokud tam stál tahač :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte pro 03, 2019 1:58 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: řidiči umělci aneb co jsme zdemolovali a orvali

Příspěvek

Jo, klín je přežitek Ale spousta lidem to nevysvětlíš a budou to vyžadovat i na rovině. Já to už jebu - když chce někdo klín, at mi ho tam dá sám a nevotravuje. U vleku/návěsu to pochopím (hlavně při zpřažení dostávaj brzdy zápřah rázem), ale u normálního auta ne.

Navíc dodávvek, které se svévolně rozjeli jsem viděl dost - ale tam je kvalt dostačující. Prej.. No není
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte pro 03, 2019 9:02 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: řidiči umělci aneb co jsme zdemolovali a orvali

Příspěvek

Ked už sa tu riešia kliny,kolegovo praca, prej si ho nevšimol 😂😅 :wall:


Obrázek

Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte pro 03, 2019 11:17 am

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: řidiči umělci aneb co jsme zdemolovali a orvali

Příspěvek

Zvláštní, že za to může dycky nějakej ten pan "kolega" :D Ty plastový stojej za prdlajz, sou tak na oko a pro sichr, ale když ho vemeš, tak to neudrží..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte pro 03, 2019 11:34 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: řidiči umělci aneb co jsme zdemolovali a orvali

Příspěvek

Ty žluté plastové jou pro polizei aby si hned všiml počasí jízdy ze ho nemáš.jak funguje viz foto výše. Kolega platil u Stuttgartu,tam je ta policejní škola straf za to ze ho nemá.ze mu ho nějaký tatar stipnul na pumpě jak spal se neresilo..jsou země jako Bulharsko .Bělorusko kde to je neřešitelný problém jak ho nemáš :)
úte pro 03, 2019 12:18 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: řidiči umělci aneb co jsme zdemolovali a orvali

Příspěvek

Prouza - kolegova veru, ja som vyškoleny z Liazky s vlekom keď my utiekla😅 od tej doby kliny zakladám a kontrolujem zda založené sú skôr , než začnem cúvať tahacom pod naves. 😉 stejne tak i zapájam a odpajam naves, ako som to robil u Lizy pak. Najskôr pripojím vzduch a pak kabely a najskôr odpojim kabely a pak vzduch👌🏻 A nikto má nenaučí robit to inak 🤷🏻‍♂️
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte pro 03, 2019 1:07 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: řidiči umělci aneb co jsme zdemolovali a orvali

Příspěvek

To děláš dobře. Jeden můj nebostik známý.starý ČSAD.preprahal návěsy ve svajcu atahal je do německá.dojel na plac v tom svajcu.patek odpor nikdo nikde.couvnul pod náves.nezabrzdil vsak tahač.vlezl mezi tahač náves ze nasadí hadice.tahač couvnul minul čep ho byl spuštěny a primackl ho k čištěné.ne moc.ale neměl šanci se sam dostat ven.telefon v kabině samozřejmě...postupem mu došli sily a umřel tam...pomalu.... Našli ho az v pondělí.motor ještě porad běžel... :(
úte pro 03, 2019 1:43 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: řidiči umělci aneb co jsme zdemolovali a orvali

Příspěvek

Každý máme nějaký postup peter, třeba zrovna jozin nám teď smutně ukázal, že můžeš mejt návěs/přívěs zaklínovanej jak bůh a zmáčkne tě tahač :idea: Dokavaď sem jezdil plachty nebo soupravu, tak sem prvně zacvak, zahrkal a až pak šel po hadicích. Jenže pak sem "vyrostl", dostal mražák a naučil jsem se pod to najet, zvednout točnu, pak hadice a kdyby něco, veme to kolík. Ovšem alfou omegou je zatáhnout ručku a nejlépe mít návěs zabržděnej. Také jsem tu někde psal jak mě vytáčí, že dojedeš třeba zrovna zapřahat, otevřeš dveře a auto vříská že si otevřel dveře, že máš světla, že sis odep pás při couvání, žes nechal nastartováno a lezeš ven, a že tam máš kvalt a klíče, ale že nemáš zabržděno si přes to kvílení nevšimneš :wall: Hlavně u té elektronické páky, proto kolikrát lezu z5 do kabiny a sahám na páku a nechápu, kterej mamlas ju dal mimo palubovku, aby na ňu člověk neviděl :doh: To pak de vo život, a svůj smysl taky měly schody z pravé strany, kdy dáváš červenou nakonec..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte pro 03, 2019 6:12 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: řidiči umělci aneb co jsme zdemolovali a orvali

Příspěvek

El.brzda do lkw nepatří ale to je můj názor jen.dokazu ji pochopit v BMW 7er.tam to neřeším ale v kamionu....???a bomba je jak to nejde odbrzdit.jak mě kdysi v hutích stojím na váze..chci odjet a nic.5minut stín saskuji.tech debilů do cb co jsem si vyslechl.nakonec klasika ,odpojovač a šlo to.od té doby to jde pět let v poho :shock:
úte pro 03, 2019 6:39 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: řidiči umělci aneb co jsme zdemolovali a orvali

Příspěvek

Sem takhle jednou dojížděl k vrátnici, kde je okno a rovnou se namelduješ. Bylo leto, tak sem nechtěl hroutit a jak sem byl rozjetej, tak 10m před oknem sem volvo chcípl. No, tak sem orval všecky gumy, musel si pak uklidit v kabině a němec se taky díval, že s tím neumím :D Chápu že to je pojistka, kdyby nešla ta elektronická ručka, ale co to může udělat na dálnici, až si ta spolehlivá elektronika ve Volvu vzpomene, že se vypl klíček ve spínačce :shock:

Nadruhou stranu, skákal sem kolem Strassburgu a koukám a najednou se předemnou vynořil osobák a z něj se ven dere špinavej chlap v montérkách, kouká na auto a pak ukazuje ať vylezu :roll: Bylo to trošinku zkopce a já stál málo na pedálu, tak sem se o něj opřel. Cedulí ADR, spíš tím zapínáním jsem mu udělal důleček na passatu a on že voli ty jejich žandáry, auto není jeho. Bomba no, byli protivní, páč sem na ně hned nastoupil s němčinou, tu prej neuměj a ani anglicky, ale zajímavý, že rozuměl a eště mě seřvali jak malího kluka a 200€ si skásli. :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 04, 2019 12:26 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 11 hostů