Od čtyřkolek, přes kombajny po jeřáby apod.:-)

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine

Odpovědět
poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

lubossss:
třeba u tebe jak provozujete tolik HONů, myslíš že by ještě ten druhý předehřev do vany nebyl dobrý? Myslím,že by byl motor rychleji zahřátý komplet. Navíc se prodávají spirály nejrůznějších tvarů,třeba by šla vybrat taková,co by se třeba strčila místo výpustného špuntu z boku a nemuselo se nic vyvrtávat a upravovat. :D
Třeba něco takového:
Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
čtv lis 21, 2019 9:18 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Jj někdy kolem roku 2000 když jsme se stali autovrakovištěm západní Evropy stal jsem se šťastným majitelem vyhoněné Alfy Romeo, ten křáp byl při nule na teploměru nestartovatelný, Dával jsem si tehdy do olejové vany něco podobného,
Víc než o předehřevu olejové vany motoru uvažuji o předehřevu nádrže na hydraulický olej
pát lis 22, 2019 7:40 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Hele,nyní co máme doma ten německý bagr-nakladač T174,tak jsem čuměl,jak tam vymysleli prajednoduše předehřev hydraulického olej v nádrži. Do nádrže udělali nějakého hada z hrubé trubky asi cca 5/4" a u tlumiče výfuku u motoru je klapka,kde se pustí kouř z motoru do tohoto výměníku a když už je olej teplý,tak se ručně klapka zavře a kouř letí trubkou rovně nahoru z kapoty ven.
No samozřejmě pokud chceš mít olej předehřátý před startem,tak zase nějaké elektrické topné těleso tě nemine :-D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pát lis 22, 2019 10:37 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Myslím že i některým hasičským bečkám jde výfuk nádrží,
pát lis 22, 2019 12:15 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Luboši nejde. Leda by si to tak někdo podomácku udělal, ale ještě jsemt o za ty roky neviděl.
ned lis 24, 2019 5:57 pm

awech
Příspěvky: 57
Registrován: pát srp 27, 2010 5:42 pm
Bydliště: Mor.Krumlov

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Na CAS 10 sem měl výfuk vyústěnej na vypouštěcí ventil , prý to bylo " origo "
ned lis 24, 2019 6:42 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Snad mi moderátoři prominou OT. V létě jsem si koupil byt v nedokončené rekonstrukci. No ty hovada co rekonstrukci prováděli mají obrovské štěstí že bydlí daleko, už bych seděl na Mírově coby několika násobný vrah. Všechno co zrekonstruovali jsem musel rozbít a udělat znovu. Kuwa jak já nemám rád odfušovanou práci, no už začínám pomalu vítězit. Ale těším se až budu zase na dílně a bude mi kapat motorák do huby :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) lubossss dne ned lis 24, 2019 10:55 pm, celkem upraveno 1 x.
ned lis 24, 2019 8:37 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

:clap: :D
ned lis 24, 2019 9:20 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Já si někdy říkám,jestli by nebylo fajn mít hned vele dílny zřízený malý kutloch 1+KK, ať to nemá člověk daleko :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pon lis 25, 2019 8:26 am

česan
Příspěvky: 645
Registrován: sob zář 14, 2013 9:51 pm
Bydliště: vysočina

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

čau chlapi..trochu bych potřeboval poradit obecně...nějako mi vyvstala potřeba nakladeče na to moje žvýkání kolem stavby a i trochu placu (pťekládka zeminy, drtí, písku apod.) sem tam..jsem vzhledem k technice pťepravní co tu mám zvolil UNK 320 protože je tťeba nakládat na sklápěcí návěsy vany (schwarz..meiller apod)..HON co jsem kde nakládal třeba písek do návľsu tak to je uplně o fous..teď z hlavy nevim už výšku návěsu přesně..cc 310-320cm. Nehledě na pracovní výkon. Měl jsem taky v pácu KNB stím jsem dľlával ale jaksi už je to mastodont. No ale k věci .1..nevím kolik to UNK zvedne do výšky výsypné aby se to dalo pohodlnľ vysypat do návěsu (vany).._?..dále za 2. sehnal jsem jeden kousek ale prej má závadu na brzdách že nebrzdí--co muže být v háji?...Tak prosím o radu..docela mě láká i honek s Lubossovim rešením pojezdu ale asi to bude UNK. Omlouvám se za diakritiku píši to na SK klávesnici. Díky Petr :wink:
ned pro 08, 2019 2:14 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Ono to vypadá ze 320 zvedne vyse ale jak vyklopíš lopatu tak od země ke britu treba 2,8 , nevím to presně mel jsem na 320 vyrnovací lopatu, než neco koupís chce si to v klidu oměrit . Jasně ze lopatu daváš do korby , dá se to vyklepávat atd. Kolega tento problém jelikoz má lokusta vyrešil ze pro návěs vyhloubil jámu , někdo pouzívá z panelů rampu , zalezí kde budeš a kolik toho budeš nakladat , co se mi z praxe libilo na nakladku měl jsem kolové warinski s drapákem ze 174 a byla to ideální jen si se otecel a házel to do korby , od té doby co materiál nakládáme v halách tak mám manipulátory jlg a je po problému . Jinak ať se ti daří už jsem tě tu dlouho neviděl. Jo ještě jsem měl na honu klapačku a bylo to ideální , dělali mě ji ve stastru caslav , dozadu na hona jsem dal závazí a bylo to super , za co jsem ji koupil tak po 5 letech jsem ji prodal , pro tebe ideál resení hon plus luboss uprava., nebo na unk sehnat taky klapačku tož tak
ned pro 08, 2019 7:35 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Peťo mým honem, naložím tatru rychleji než Volvo BL71 i než UNK320 (oboji odzkoušeno), ale návěs naložím jen nízkej, to je o ničem. Na bráchovým honu (ten co jsem tu dával videa) jsem posunul i zdvih asi o 65cm, máme ho jen ve vidlích a umí naložit lesácký klanicový návěs s výškou klanic 4m balíkama odkorů až po vrch . To by šlo, hona koupíš kolem 60 litrů, jenže tovární provedení je poruchový šrák a cca 100 Tě vyjde ho překopat na mou verzi. 160 litrů to je furt dobré. Jenže ta překopávka v jednom chlapovi je skoro rok práce (pak to sice funguje dlouho) , ale Ty to předpokládám potřebuješ zítra. Tudy cesta nevede.

Řešení pro Hona i UNK by byla nakládací rampa,
ned pro 08, 2019 10:31 pm

česan
Příspěvky: 645
Registrován: sob zář 14, 2013 9:51 pm
Bydliště: vysočina

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Čau Luboo..taky tě zdravím tady na fóru. Prosím tě zítra to hned nepotřebuju i když kamaráda nějako napadlo že když to budu mít tak by stím hned šel vyvalit kšeft na nakládání zeminy při odvozu ze stavby..což ho napadlo dobře. A narovinu na to naše naložení 10ti návěsů za šichtu to UNK by stačilo...potom doma na základně semtam písek a tak. Nicméně vše na co jsem kde narazil jsou mrdky. Vodstátý mrtvoly. Tak teď z nich vybrat tu co pude rozpohybovat bez většího zásahu. Taky ceny nic moc. Všechno co stojí za to je hnedle fuč zejména v Polsku. Jinak KNB byl stroj good ale už je to moc velká sviňa..moc nafty a všeho vokolo.
ned pro 08, 2019 11:17 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Možná se pletu, ale všechny tyto staré UNKáčka dost kapou na ty pojezdy, ty opravovat je celkem raketa.
Než kupovat UNKáčko,tak to bych se už nebál jít raději do KN nebo KNB v pěkném stavu,myslím,že už tu spotřebu nebude mít o moc vetší,když se to nebude honit na plnej plyn. Kamarád ho má a používá ho pro zemědělské účely a je s tím maximálně spokojený.Když jsem koukal,co všechno to dovede a kolik to dokáže najednou naložit, tak před tímto strojem smekám. Tohle už došáhne všude a ve většině případů mají i ty klapačky. Akorát tento stroj má jednu nevýhodu,na práci v halách je velice špatně použitelný, to je opravdu jenom na práci někde venku.
Ale samozřejmě si to už musí každý přebrat sám co,kde,jak,kolik atd. chce dělat.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pon pro 09, 2019 9:29 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Nepleteš se, co vím tak pojezdy jsou u UNK častý problém, a oprava je darda.
pon pro 09, 2019 6:31 pm

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika - Traktory, bagry, nadměrná přeprava...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů