Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: VIDEA

Příspěvek

čtv led 02, 2020 12:10 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: VIDEA

Příspěvek

čtv led 02, 2020 12:12 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: VIDEA

Příspěvek

DriverBrno.... pojízdná bomba na pět ????? ..... TESLA :wink: :lol: :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv led 02, 2020 1:22 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Re: VIDEA

Příspěvek

cely čas sledujem, či sa im to podari rozj*bať a im ono im ten presun vydržalo :D
sob led 18, 2020 11:36 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: VIDEA

Příspěvek

Matúš Sabo .. maladci :thumbud: :thumbud: :thumbud:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned led 19, 2020 12:23 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: VIDEA

Příspěvek

Už jste se někdy setkali s tím, že někdo držkoval že kamion či bus často nedává na kruháči přednost? Já ano.
Nebo setkali jste se někdy s nepochopením, proč někdo využívá na kruháči levej blinkr? Já ano.
Oboje pak čsto v různých fórech v rácmi internetu vysvěttluju - ale jelikož je to furt to samý dokola, střihnul jsem na to krátkcý výstižný video.

Rád si přečtu názor i někoho odtud

https://youtu.be/2E6HsmZ1Q_8
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned led 19, 2020 9:03 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: VIDEA

Příspěvek

Levý blinkr logiku si myslím má,pokud ho člověk umí používat,a ostatní pokud to teda vnímají.kruhace jsou lehce čitelné,ty to navíc vidíš shora máš větší přehled,můžeš i dedukovat kam pojede ten kamion když vyjel z tvého pohledu z druhého výjezdu a může ho opustit tvým jen,na těch ostatních má zákaz.Ja se více setkávám stín jak si řidiči silnějších osobáku vysvetlujou pravidla tak že on se sice řítí kolem do kruhace ještě deset metrů před ním ale už vytrubuje jak ty na něj najizdis.Opravdu nemá přednost.jinak ten poslední kruhac ta stará scanie červená najela na kruhac dříve než ty si myslím teda,takže má přednost.A ten turek stín chladakem to přehnal to je pravda,počítal asi stín že pojedeš rovné.Vse je jen můj názor nic více.
ned led 19, 2020 9:51 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: VIDEA

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 7:59 pm, celkem upraveno 1 x.
ned led 19, 2020 10:37 am

Der Sankte
Příspěvky: 767
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Re: VIDEA

Příspěvek

A to do této problematiky ještě není zakomponovaný fakt, že dost lidí blinkry nepoužívá vůbec :D
ned led 19, 2020 11:03 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: VIDEA

Příspěvek

jose rabano: S tou Scanií máš pravdu, ale jak chceš nějakej záběr - prostě se ti nepodaří ho natočit. Ale pro demonstraci pravýho blinkru dostačující

sof: Díky. Něco jsem si o tom hledal, a třeba v Holandsku je to povinnost. V Anglii snad totéž. A já to vídal i v Bulharsku, či jsem se tohoto zvyku všim u nás u turků a poláků.

Der Sankte: Pravdu máš. Ale na to časem taky chystám video - tam bude i využívání vnitřního pruhu. Ale jestli vůbec bude, nevím - protože toho je na internetu asi mraky, já přece jen se zaměřuju na "truckerskou" problematiku
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned led 19, 2020 11:42 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: VIDEA

Příspěvek

Jen v cz lidí neumí používat blinkr normálně, natož na rondlu.Vzdy to říkám babe třeba,jak letí kilem pak to zasekne na místě že chce odbočit v levo a pak vyhodí blinkr :shock: ....vše co jede za ní se staví na přední kola.Rikam teď už se na to vyser úplně,nejdříve blinkr po tom brzda,pro ty vzadu.nebo neblikej vůbec....
ned led 19, 2020 9:30 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: VIDEA

Příspěvek

Ohledně pravého blinkru u náklaďáku při výjezdu z kruháče,je velký problém automatické vracení páčky volantem,hlavně v situaci když vyjíždíš hned prvním sjezdem po najetí na kruháč,najíždíš-točíš vpravo,jak najedeš měl bys už blikat doprava,abys signalizoval výjezd hned první odbočkou,ale musíš točit vlevo ve směru kruháče,tím pádem se ti pravý blinkr sám vypíná a mužeš začít blikat až při vyjíždění doprava,což je už dávno pozdě-zbytečné...Blikání vlevo na kruháči má proto určitě velice pozitivní vliv...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
pon led 20, 2020 12:03 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: VIDEA

Příspěvek

pavel 815: Vím, osobně jsem se naučil tu páčku prostě držet. Ale je mi jasný, že v kombinaci manuálu a ještě navíc slabého posilovače je to problém :D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon led 20, 2020 10:07 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: VIDEA

Příspěvek

"...pokud řidiči nejsou idioti"
proto se raději řídím tím co můžu s jistotou odhadnout než vjedu na kruháč, než tím, co a jak kdo a kam bliká..no a když to odhadnu blbě oproti osobáku ...tak brutálně klakson , stejně zastaví bo jsem větší :hand:
pon led 20, 2020 1:55 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: VIDEA

Příspěvek

Blikání na kruhaci v levo je fajn.Sam se to snažím vnější vnímat a sledovat.jenze je to jen blinkr.Myslim to tak,budu stát na vjezdu,po kruhaci jede kamion.cekam.ten vyhodí pravý blinkr.na sjezd co stojím ja.reaguji a full gas najizdim.a teď rána,jebne do mě..... :shock: . Vinnik budu vždy já,nedal jsem přednost tečka.
pon led 20, 2020 7:18 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů