Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 7:58 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv led 23, 2020 9:07 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Ty sofe, já i brácha sme tak jeden čas dokonce jezdili a to nebyli eště hotely, dva zkrácený výkendy a dom.. 3+1, a jel sem dom už v pátek bo sem měl hodin pokokot, po 9dnech doma zas makat.. ideál :think: Stejně tam akorát chlastáte :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 23, 2020 9:17 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 7:58 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv led 23, 2020 9:47 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Takhle to zní drsně no :D Už sem to tu říkal, do práce du pro prachy, a abych tam tři tejdny ležel.. :think: Rači budu tahat, ono to uteče, zaplaťte mě a já du odpočívat dom. Naco budu ležet od pátku do pondělí v Holandsku.. a to sem byl placenej ať jedu, nebo stojím..
Je ale pravda že 24h je blbá pauza. Zastavíš po tejdnu, práskneš sebou na 12h, pak vztyk, dalších 12h čumíš na tachograf a pak jedeš, když už bys zas pauzoval.. Ale to je o tom, že děláš pauzu protože musíš, ne že chceš.. tady by měli povolit a nechat to na šoférovy, když se mi nechce, tak ju dělat nebudu, jenže známe :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 23, 2020 10:04 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

To co píše Sof je totální otrocina.do prace tisíc km jeden,pak jak magor každý den do plna,šesti den 24h chrapes a znovu,do zblbnuti a ještě 30 tun po fajnych norských zimních cestách.... Jako bonus co turnus v ine popelnic i sedis......se divim ze to někdo dělá,švéd by to určité nedělal ani za dvojnásob...
pát led 24, 2020 10:27 am

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 506
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Bude vedieť robotické auto v prípade potreby cúvať? Bude vedieť rozpoznávať a obchádzať jamy na ceste?
sob úno 01, 2020 11:57 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

___
Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne ned úno 23, 2020 6:55 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
ned úno 02, 2020 5:59 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

BES - běs
ned úno 02, 2020 7:57 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Ta byla supr :D A neříkejte mi, že ste to nikdy nezažili, mě stačilo obecenstvo v kravínech a jestli ne, tak vlek na Vás :D
Jako umím, ale tohle ani za rok :shock:
https://navratdoreality.cz/sikovny-ridic-7507.html
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned úno 02, 2020 9:15 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Jak jsem byl mladý a blbý,uměl jsem s lianou na place,za tím triosak vlek(Prouza bude vědět)vycouvat zpět osmičku ,bez zaseknutí a potahnuti vpřed.plac prázdný samozřejmě a na volante rumpál.povina výbava tehda :D
ned úno 02, 2020 10:43 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Ty jožine, co sem tak měl možnost vidět, tak tu osmičku uměl couvat každej, ale povětšinou aniž by chtěli, mě nevyjímaje :D
Viděl sem video, jak couval nějakej Ind se dvěma vlečkama :arrow: kvantová mechanika, vůbec nechápu :shock: Ale s vlekem jezdijou šici, pak zjistíš, že tím myslí tandem :doh: Hlavně kancelářskejm se to plete, prvně tvrdí, že taky jezdil s návěsem, pak vlečkou, plácne i vlek až nakonec zjistíš, že byl někde s vozejkem za fábkou a má razítko na nárazníku. Ale tu tunu písku dovez :mrgreen:
Pak ti vysvětluje tyrolák něco o 200kg přes, na poslední nápravě při 38t :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte úno 04, 2020 4:04 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Zase zelení :wall: Kua, tak krásně se tam jezdilo, vlastně až 160kou legálně. Člověk si hodil 150 a pohodlně předjel všechny ty blbouny co jedou 110-140 podle toho jak zrovna fouká. Teď zas budem bojovat, no ať už dou ty zelený "mozky" s tou falešnou ekologií do....e a staraj se radši o ten jejich slavnej, saze s uranem chrlící Dürnrohr, kerej čuchám až tady ve Znojmě!
https://auto.tn.nova.cz/clanek/novinky/ ... oncil.html
Hlavně že to mělo pozitivní výsledky, ale né.. Vymatlanci. A kdyby jim náhodou zas vadily Dukovany, tak pro neznalé připomenu, že dva reaktory maj přímo v centru tý jejich metropole :wall: S tím jedním si hrajou studenti, a hádejte kteří :wall:
https://www.autoforum.cz/zajimavosti/zv ... -vysledky/
No už mám zas tlak :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 12, 2020 2:23 am

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Prouza, tak to dopadá, když se spěchá.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/rid ... ariant=0&d
stř úno 12, 2020 12:16 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Kalvados: Tady jeden spěchal..
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/dve ... paign=null
To co sem psal, nemá se spěchem nic společnýho, dálnice je od toho, aby se po ní jezdilo rychle a bezpečně, s možností předjíždět pomalejší bez rizika.. Taková jízda 150kou hodinu v kuse neukazuje na spěch, ale na plynulou jízdu vysokou rychlostí, spěch by byl 160 a zuřivé předjíždění. Když pak můžeš na dálnici sotva o 30km/h rychlejc než na okresce, tak je to špatně. Stejně tak nákladní. Ale to víš, a celá tahle honba za překročením rychlosti o 3km je nesmysl :think: Pokud si neměl možnost tam jet, škoda, docela ti unikl unikátní zážitek, jak by se pěkně jezdilo nebýt limitu. Při 150ti máš dostatečnou rychlost na předjetí a ještě rezervu, kdy tě někdo kdo si zrovna vzpoměl jet 155 nerozhodí. Navíc pak vždy, když se blížíš ke dvoum předjíždějícím kamionům, máš na třípruhu možnost přišlápnout plyn a zvýšit "průtok" přes toto místo a zachovat plynulost, místo vlečení se 130kou v řadě vedle autobusu :wink: A ruku na srdce, v samotné podstatě je uplně jedno zda jedeš 130 nebo 150.. Mohli by sme se na to podívat jako třeba na případ, kdy teplá voda za určitých podmínek zmrzne dříve(Mpembův jev), tak i zpomalení ze 150 na řekněme 100 by mohlo díky odporu vzduchu být rychlejší než ze 130 na 80, a za předpokladu že pojedem šici tou větší rychlostí, vlastně zpomalíš oproti ostatním víc, než když pojedeš tech 130 :wink:
Bože to sou moudra, ale co už :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 12, 2020 11:54 pm

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

To je tvoje teorie. Obecně platí, čím nižší rychlost, větší šance na přežití. Už ti někdy praskla pneu ?
čtv úno 13, 2020 12:00 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů