Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

No to nevim, nerozumím zdaleka všemu, ale vidím že je něco špatně(už sme řešili a došli k závěru, že to děláte prej dobře a já tomu nerozumím :doh: ), tak na to upozorním, že to vidím jinak, a možná líp :wink:

Vám(tobě) to nikdo nediktuje, bo děláte trojky, zajeď se podivat za čáru, a zjistíš, že idioti sou všici, jen ne já :wink:

A na tu kartu? Se Pavle modli, ať ti někdo nevletí pod kola, jinak tě rozmáznou v TV :think: Bohužel, vyjímku asi na vás neudělali, třeba jako do 100km atd..
Tata dělal taky u technickejch a dusili ho tehdá za kolečko.. už nevim, zeptám se ho :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 07, 2021 11:30 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: ZIMA

Příspěvek

A jak se to teda dělá za čárou?

Jo, to se modlím
BES - běs
čtv led 07, 2021 11:34 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMA

Příspěvek

Nedá mi to a musím reagovat taky. Pokud pluží nemůže letět jako prase s pluhem. Ten sníh jak hrne tak letí všude a divil by ses co to udělá se sloupky na svodidlech a nebo těch stinítkách proti oslnění před protijedoucími vozidly. Ba co víc jak trefí sníh osobák tak je malér a nejen osobák.
A jak říká Jose: předjíždět sypač je na palici.
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
čtv led 07, 2021 11:45 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

Mne připadalo, ze podstata téhle diskuze býka na za aktu v něčem jiném. Ne o tom, jestli jedou pomalu. Ale o tom, ze jedou pomalo dva vedle sebe a nenechají nikoho předjet. Pokud nechají, tak ať jedou třeba 20.
čtv led 07, 2021 11:53 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

Ti to tu kluci píšou, jezdej 40, někde kilo, solí jak voteklí při 5° a hlavně sou vidět tak nějak..

Neska Broumov, 22h, naša strana jak v pohádce, sníh, lišky.. 3km před čárou levá strana projetý koleje na asfalt, já brusle, pak mi to došlo, v Německu nasoleno, že bylo bílo od soli a natahalo se to až k nám :doh:
Nadruhou stranu neska kolega na Bystřici, u nás sůl všude, 15cm, a na čáře najednou nic, prej raci o svátku nejezděj a tak dával řetěz :shock: No zjistil že má píchlej vnitřní, tak se otočil a jel na servis :mrgreen: Bylo 2h ráno :lol:

Bagr, supr že se ho zastaneš, bo by tu za chvíli dostal kule :lol: Hele dřív lítali a nic :think: A pak, u nás(u tebe) je 20km dálnice a otočka.. V rajchu najedou a jedou 80km než jim končí rajón, 30km/h a jedeš to 3h v koloně, kde tě předjíždí, brzdí, kličkujou a ja nevim :doh: Pak v tom jeď.. Už sem to tu psal jak sem dojel nadměr(takova paralela), u Passau sem byl za ním první, tam vyjel, po 100km u Regensburgu sem ho ani neviděl :doh: Šici se cpou a v předu nemáš jak předjet.. A to třeba hrnou 2cm, dva vedle sebe a končíš, uplně zbytečne jak tu píšu, kdyby jeli 80, pohoda, ale né, rajón otočí za 3h a mezitím mu to celý zapadá, kdyby lítal, má to za ty 3h projetý dvaapůlkrát :idea: Už ti to hraje? Na dálnici? Kde nikoho netrefí, nezaháže atd? Tak..
Fahrer na to tak nějak de dobře, ale tou jejich 30kou to nikdy nemůžou udržet takovej rajón :idea:

Sakra to sem tady jedinnej z hlavou na krku :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 07, 2021 11:57 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: ZIMA

Příspěvek

No tvl, s tebou je zase legrace :lol: :lol: :lol:
BES - běs
pát led 08, 2021 12:06 am

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

No já taky nestíhám žasnout :D

Asi by sme měli šici jezdit 30 jak padá nebo prší, aby sme neohli značky, nebo nenahodili osobák, na dálnici, v pravo :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát led 08, 2021 12:13 am

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMA

Příspěvek

Luke: v pravým osobák neohodíš ale sloupky značky ano. A pokud je rozflákáš tak na jaře budou všichni nadávat že jsou značky rozmlácený, sloupky a zase se opravují :wink:
Ja chápu že tě štve že jedou pomalu ale jinak to udělat nejde. 8) ale rád bych viděl ten sypač co jede 80kou. A neboj udržet rajón se dá i s nižší rychlostí :wink:
pát led 08, 2021 12:57 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: ZIMA

Příspěvek

Natacane pred 10r vo Švédsku, ide krajom a hranie mantinely za zvodidlá. 50 tam ma a jak je možnosť, tlačí sa na stranu. A ze mu ten sneh celkom lieta😉 na nejaké značky ci kilometrov sa nehľadí, rozkaz znel jasne, sneh musí do skarpy. Maju dobre vyladene tie radlice, v predu, zboku, pod autom a rôzne to ovláda, viz prejazd toho mostu.
https://youtu.be/NdwZ11dCnRE

Ešte tam mam niekde video, jak proti mne letí sypac a malem my utrhne kabínu, ale mam to niekde v dlhšom videu a nechce sa mne to po rane hľadať.

Pointa je ta, ze tam sa na nejakú za hádzanú značku nekuka, ľudia sú zvyknutý jazdiť hlavou, u nás je to inak, zimné gumy není treba, preto sa pák každý druky korčuleje jak padne 5 vlociek.
Na technických som pred 20r robil, v zime traktor s pluhom, alebo liaz sypac, drť je scheisse, ta sa rozleti do strany, ale ta solanka, to je super, tenkrat to nejak ešte na kotúč v zadu tieklo, ale tu, tam ma taky mechanizmus jak kejdovac a jedno auto zmakne v pohode 2 pruhy striekat. Frčí s tým a nikoho nebrzdi.

Pavle, mne je jasne ze po 2-3 cestách nepoletis a si rad, ze sa tade vôbec pretiahnes. To nieje nič na teba, skôr konštatovanie, že všade sa to robí inak. V nedeľu sme šli do prace, v nemecku snežilo, 2 pluhy od Berlína až po herzsprung a krokom, než to stihli pretiahnuť, už to bolo zase zasypane🤦🏻‍♂️🙏🏻 ta rýchlosť tomu dosť pomôže, jak píše Prouza, nepretiahnem to jednou, ale za stejny čas, pri vyššej rýchlosti 2-3krat. Bavíme sa o diaľnici, nie o okreskach. Tam je ta rýchlosť fakt omezena. 👍🏻
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát led 08, 2021 6:15 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: ZIMA

Příspěvek

Peter: ale na to tvém videu jede taky pomalu. Já ze srandy poznamenal, že jedu taky 40 jak dement a Prouza sem začal tahat ty jeho kraviny o 30km/h na dálnici, Bruselu, kancelářskejch, spotřebě a podobně.

Ten rozstřik solanky na rozmetadlo taky v klidu pokryje dva pruhy i víc, stačí zvednout rozhoz. No a se sněhem je to těžký, zmrzlý suchý a lehký sníh na severu je něco jiného než náš mokrý těžký a nebo břečka. Prostě u nás je moc teplo.

No a jsou tu i jiné limity, jezdil jsem druhou třídu v soli, kde by se místama nechalo jet 90, ale při 70-ti se vypíná nástavba a největší limit je tato radlice, protože nad 40km/h není nic vidět.


Obrázek


Jezdil jsem i první třídu v soli, kde by se nechalo jet 90 skoro všude krom, zástavby, zastávek a čerpaček, ale zase limit 70 pro nástavbu a 40 pro radlici.


Obrázek

No a pak jsou fára, co 70 ani nejedou... a stejně žerou 100/100 + agregát nástavby

Obrázek

Cesta na nakládku

Obrázek
BES - běs
ned led 10, 2021 11:23 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

Jé, to je jak když se baví blbej z hluchým, jen nevim kdo je kterej, ale mam pocit, že jeden ani jedno a druhej tuplem a obojí :lol:

Pavle já tu věčně nebudu, tak naposledy.. 8)
Dobrý, máte to, bůh ví proč, narychtovaný na 70max.. Tak to řeknu ne, ale že ti radla blbě hrne? :think: A napadlo tě trochu zahejbat s těma velkejma pákama, šroubama a hejblátkama na ní? Ono potřebuješ jiný náklony na 30km/h a jiný na 60 :idea: Ták to polaď, a hlaš co to dělá, můžeš začít s laděním podle švédů :wink: To máš jak s orbou(tý ceklem rozumim) a tam se pluh taky ladí, ne jen jak to přišlo z fabriky :wink:

Hlavně se zas nešprajcuj :smich:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon led 11, 2021 6:17 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: ZIMA

Příspěvek

Zase meleš blbosti :lol:
BES - běs
pon led 11, 2021 6:31 am

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: ZIMA

Příspěvek

Kde? :lol:

Bagr, rozsekni to a řekni mu jak to děláme na Moravě 8)

Jinak eště nápad, přímo mě vlastní, jak ve 40ti už nevidíš, co takle na to šlápnout aby se ti ten sníh nestihl zvednout na okno, samo správně narychtovat škrabátko :wink: Kukejte aj s kolegama jak ji to de, mam tak trochu pocit, že by taji ta Norka strčila do kapsi celou SÚS Votice :mrgreen:
https://m.youtube.com/watch?v=R_rciZ0E9Uo

Hele že s něčim neumite, žádná ostuda, ale naučit by ste se to měli, a tak začnem aspoň názorně na YT :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon led 11, 2021 7:39 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: ZIMA

Příspěvek

Pýcha předchází pád.
pon led 11, 2021 9:48 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: ZIMA

Příspěvek

ve Znojme jak vletí Rak do pole s traktorem, tak skáčou kobzole rovnou do talíře :lol:
pon led 11, 2021 9:52 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů