Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

4215
Zúčastnil jsem se na A99, A9 a A93 v sobotu. Totálně ucpaný a na dálnici tak 20 čísel sněhu. Vyrážel jsem ze Starnbergu a do Regensburgu (což je nějakých 160 km) jsem to jel přes 6 hodin.... Lidi, co seděli na levé straně, neviděli z oken ven, jak to bylo zaflákané sněhem. Občas, když to stálo, jsem to ometl koštětem, ale za chvíli to bylo stejné. Kolem Mnichova kolona 30 km, jak hlásili v rádiu.
Domů jsem to měl naplánováno v pohodě i s obědem (cca 600 km) a nedal jsem to a to jsme neobědvali. Museli pro mně přijet do Wilsdruffu a vystřídat mně, nedal jsem to za deset hodin..... A spotřeba? Místo obvyklých 19 - 21 l si to vzalo přes 30 l.
pát pro 08, 2023 10:51 am

Prevozník
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 14, 2022 11:41 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Tak buď nezatiahol ručnú brzdu alebo zlyhala elektronická parkovacia brzda ? https://nitra.zoznam.sk/strasna-smrt-za ... z-neuvidi/
úte pro 19, 2023 3:09 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

No to bude klasika, zastaviš, hodinu ladiš tachograf, stojiš na brzdě a sundáš pás nebo otevřeš dveře a už to huláká :doh: ručku nezatahneš, nebo se nezapne a..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte pro 19, 2023 7:22 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1492
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Pěkně to vyložil https://fb.watch/p1DbqJK4RP/
úte pro 19, 2023 7:40 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-rid ... .seznam.cz
Já to četl tady a výživná diskuze je u toho. :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř pro 20, 2023 4:25 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Hotové sympozium odborníků přes nakládku strojů a vyrovnávání přívěsu :clap:
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
stř pro 20, 2023 8:29 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

A zrovna neska sem viděl taky odbornika, postával sem na přechodu, vedle zapřahal dvouosák skříň a měl nějakou váhu na to, kolik mu de na kouli.. No selskym rozumem sem vydedukoval, že sice zatížení na kouli možná OK, ale jak to měl rozložený na tom vozejku, a jak mu to de na nápravy rozhodně nemoh tušit, bo koule je proti vozejku málo kdy v ideální vejšce a ten dvouosák tu váhu roznese bůh ví jak :think: A pak to dopadá takle :doh:

To je jak když u cisterny vážej na nápravy :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 20, 2023 10:20 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

No já když vidím autíčkáře, jak to s tím mydlej, tak nechápu, tam není žádný pud sebezáchovy. Ford tranzit(lafeta) na ní jedno auto, a vozík na dvě auta a na něm dvě auta motorama k sobě,nechápu. Se divím, že takových nehod není více.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv pro 21, 2023 7:11 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

4215....řidič-teda spíš polo-blbec byl debil, nic jinýho se k tomu nedá říct :pray:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv pro 21, 2023 10:23 am

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Na podval se dvě auta nakládají motorem k sobě. Jinak bys měl přetížené svislé zatížení koule.
čtv pro 21, 2023 11:30 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to romus145: Ano to chápu, ale myslím ta hmotnost a brzdí to jen dva kotouče a dva bubny(bubínky).
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát pro 22, 2023 7:52 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

4215 :doh: Měl bys někdy zkusit naložit za svůj osobák vozejk a zkusit brzdy :wink: Pokud s tym nepojedeš já nevim někde Alpy dolu tak to ubrbrzdí dost..To je jako bys nechtěl jezdit s LKW bez retardéru, že někde nedobrzdiš..

Já mam např citronka, prázdnej má 1200kg, vpředu 266mm, vzadu 250mm kotoučky(jožo bez komentáře) a i s 2,5t na kouli to za sucha brzdilo celkem obstojně, žádný scénáře že to nezastaviš :wink:

Ono musiš jet podle toho s čim jedeš :wink:

Vlastně to není dlouho co se mi utrhla ovládací hadice na vleku.. V Humpolcu u dafu :doh: Letim navalenej a najednou mě to chytlo za prdel a šel sem málem až na okno :shock: To mě zastavil vlek.. Tak sem nevytvářel kolonu, vylez ven, zhodil hadice, zamáčkl černej a hrrr.. sem si neuvědomil že to budu brzdit jen autem a na kruháču byl ten brzdovej pedál jen jakejsi gumovej :mrgreen: Uplně normálně bych s tou navalenou sopravou dojel kam bylo třeba..
Vem si že standartně brzdíš celou sopravu jen retardérem a jednou nápravou.. A to i v zimě, jen na zastavení potřebuješ brzdy :wink:
Tak bych nedělal velkou vědu z toho :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát pro 22, 2023 8:12 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

No vidíš, sám jsi si odpověděl, a to jsem myslel. "Musíš jet podle toho s čím jedeš". Ten na videu ani netušil co se za nim děje. Nebo mi neříkej, když ti začne cukat zadek, tak že nezbystříš?
Věda to není, ale musíš stále přemýšlet.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát pro 22, 2023 9:17 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Hele někde sem to tu psal, když sem měl 6x6 s vlekem a blbejma rozvorama, taky sem ho málem převrátil.. dvoje čryřky na vleku, 2m vysoko, vypadalo to že to bude cajk a když sem se rozjel na 60-70, nic sem nepociťoval.. Když sem se ale ze zvyku, protože vlek musiš furt hlidat, podival dozadu, už skákal metr ze strany na stranu a kola v luftu.. Moc nechybělo :doh: Hned sem zastavil a šel přehodit dřevo zezadu dopředu..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát pro 22, 2023 9:25 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

No tendle ze zvyku, tomu naložil na tempomat, posed mám v píči (slovy jožina) vytočil přítele na telefonu a už se nepodíval co se za nim děje.
Někde na netu jsem viděl video (model auto s vozíkem), když na vozíku posuneš o půl metru náklad, jak se pěkně rozkmitá při stejné rychlosti. Takže věda to je. :) :) :)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát pro 22, 2023 10:24 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 18 hostů