Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

A mě se líbí jak tidle ti kancelářští maj placený obídky, auta do osobního užívání, kávovary, 20dní dovolený, přesčasy doktory a eště na firmě pochytaj "deputát" a my jako šoféři nemáme nic z toho, eště si platime pokuty a kupujem naftu :doh:

A jak to dopadne když se něco zkurví?? No my máme pojistku na blbost, kancelářskej dostane puntík na teambuildingovým 14ti denním kempu v Tatrách.. Placenym i s dietama :doh:

Ani nepočitam že odměny na konci roku si rozeberou mezi sebou..



No kdy ste kdo dostal prémie?? Nebo aspoň bonbošku před vánocama? 13. plat?? AHA... Ale pojedb každej z nás 2x co tejden :roll:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte pro 26, 2023 9:34 pm

Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Nevím no, obědy si platím, o Štědrým dnů vstavacka ve 4 a shánět centrálu a elektrikáře, kávovar máme od pojišťovny asi 8 let, k doktorovi si propustku brát nemusím, ale musí být všechno v rychtyku. A teď sedím v náklaďáku a vozím řízky, ať kluci nemusí furt. K tomu mám dacii a méně peněz než ty. Manželka dělá kalkulantku v automotive, 30 čistého nemá, 13 plat taky ne a doktora si musí nadělat třeba doma...
stř pro 27, 2023 10:07 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Tak venco, dycky se najde někdo kdo se musi vymykat, třeba takovej wckr nebo 4215, jestli se nepletu, ti snad zas dělaj jenom za benefity :mrgreen:

Ale vem si, teď se u nás řešila nemocenská a přešlahlý dovolený.. Starej řval že někteří kousci maj snad 90dní dovolený, tak vytahli přesčasy a byl klid že..

90% z nás má základ á20000 za 180h.. Realita? 320+ :doh: Já bych se nebál říct že za leto sem měl měsíc i přes 400h.. Kdo má tolik přesčasů?? Teď bojovali doktoři že maj moc přesčasů a vydupali si max 400tušim ročně ne.. No nějak sem to nesledoval ale já to mam za dva měsice, kluci na unii za 4.. A když chceš k doktorovi? Nejde to, musi se odvízt a to nejde bo penále :wall: A kancelářskej si to nadělá že :clap:
A třeba takovej joža musel dojet z Belgie s ulomenym kolenem, předpokládám že kancelářskej kdyby spadl na schodech u kanclu jede sanitou a kolegové mu nosej dortíky :doh:


Kontrolní kancelářští, kolik vás stojí oběd? Můžu jit s váma na oběd nebo je to pouze pro zaměstnance?? Na kolik přijde ten samej oběd u vás mě???
Kdy máte oběd? Já většinou po šichtě(13-18h) a to ve 22:00, a to už neseženeš nikde nic, tak si ho musiš udělat sám.. Pravda, teď třeba Benzina má na appku polivku za 25Kč a k tomu si dáš Svíčkovou za 149.. Když tam zaparkuješ těch 20m
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 27, 2023 11:07 am

Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Máme obědy za kilo, platíme si je celé, dostáváme stravné jako kazdej. Že o hodinách a prezcasech mluvíš zrovna ty, přečti si co všechno jsi tady psal a co na to říkali ostatní. Já třeba na MKD nikdy extra neblaznil, nejezdil přeloženej ani s kolcama moc nešmelil a žiju. Koncil jsem 2014 a je fakt že prez 40 jsem nikdy neměl. Ale stabilně kolem 35, pokuta občas 70 eur, když to někde uteklo na radaru. Firma kde jsem jezdil existovala před tím, existuje i teď, nějaký tváře pořád stejný. Vždycky tam ale přišel nejakej rekordman jako ty, a hádej kam to vedlo. Takže je tam sice pořád dobře, ale mohlo být líp...
stř pro 27, 2023 12:43 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

A kde máš neska oběd za kilo? Takovou cenu nedostanu nikde a když mi náhodou někde daj oběd za půlku když natankuju, tak musim nosit lístky na firmu :think:

Já vim co mi řikali, chápu to.. jen když sem ale tzv "od kilometru" tak litám.. Když sem měl Fix, hodinařil sem :wink: To neníno rekordech, vubec třeba jak dělám teď, ale tak kdo by se na druhou stranu rád nevytáh :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 27, 2023 12:52 pm

Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Oběd za kilo máme u nás v práci, máme svoji vyvarovnu, vozime i pro cizí. Zas si u nás nevydelavame tolik co ty, nekteri ani za 3 měsíce. Já brát kilo, tak fakt neřeším 200 Kč za oběd. Chceš to vyjádřit v procentech?
stř pro 27, 2023 1:26 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

No dyť to řikám, ty máš za kilo, já tam to samý za 140, a mužem sedět u stolu vedle sebe, zkrátka benefit :D
Kilo neberu, vlastně ani sem ho neměl, skoro.. teď sem rád že se dostanu k 70, nejde to teď.. a když to řeknu procentuelně tak ty dáš kilo, já dvě a beru jednou tolik, tzn. sme nastejno, jen s jídlem roste chuť a moja sedí s děckama doma, tak trhám rekordy bo na domácnost vedeš a obedy máš dva za cenu jednoho :)

To je teď boj, před 10rokama sem v pohodě utáh z vejplaty dvě děcka, moju, barák rozestavěnej, eště sem si házel kopítkem, neska beru obchoďáky útokem spolu s důchodci po akcích a sem rád, že nemam leasing a tři půjčky :think:
Doba je zlá když už chlap za volantem velkýho neuživí sakumprásk rodinu :think:
Teď sem koukal na auto, máme jedno, od nova, 8let.. Citron, stál 350tis.. chtěl sem tehdá vzit berlingo, tamá výbava za 400.. neska berlingo 900 :doh:
Kouk sem na bazar, v roce ~2018 sem vzal velkyho 2016 citrona za ~270tis, dva roky pojezdil a do těch samejch áček sem ho za ~260tis vrátil v roce 2020.. neska koukám na bazar a srovnatelný auto, tedy 2016 stojí 300tis :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 27, 2023 3:27 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Tak na tuhle debatu jsem se dlouho těšil. Slušný pokrytectví
BES - běs
stř pro 27, 2023 7:30 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

A kde konkrétně kážu vodu, piju víno? Já jen makám nadoraz a tady řešíme My šoféři VS "dispo" pavle :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 27, 2023 7:52 pm

Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Jak hned víš že ty? 😀
stř pro 27, 2023 8:07 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Tak pavel nevynechá možnost si vrtnout :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 27, 2023 8:12 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Tak se vraťme zpět. Dnes a denně majitelé firem stojí u elektroměru a brečí, jaká je spotřeba, jaká je to drahota, běda kdyby někdo zapoměl zhasnout. Pak přijdou IN- manageri a hlásají, že elektromobilita spasí zeměkouli. Na rozvoj firmy nejsou peníze, ale na vybudování el.přípojek a pro dobýjení elektroaut se peníze najdou. Přeci se odpoledne nebudeme tlačit u Kauflandu před nabíjecími stojany s dělníky. Pak jednou přijede zoufalec, co nestihl dobýt auto u Kauflandu a natáhne si prodlužku někde ze zásuvky z jídelny, protože nestihl dobýt auto. A je to hrubé porušení pracovní kázně s výhazovem.
(Otázka, zda to nebylo jinak, zda to nebyl nějaký notorický zaspávač nebo co a takto neřešil svou nedochvylnost, nebo nespolehlivost)
Je to něco podobného, jako když šéf chce aby jsem jel na víkend a druhý týden se diví, že mám velké procento volnoběžných otáček. Teď už předcházím těmto rozhovorům jednou větou. "Potřebovali bych, aby jsi jel na víkend." moje odpověď: " Nejedu, já nebudu poslouchat v úterý, že mám velké procento volnoběžných otáček, a v zimě v tý kabině sedět nebudu!" Jednou to kolega vyřešil taky diplomaticky, když byl na koberečku. "Jak to že máte tak velkou spotřebu???" Jeho odpověď. " Vy v kanceláři taky sedíte v teple." :D :D :D A měl klid.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř pro 27, 2023 10:37 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

O tom mluvim..
Před vánocama sem se pořeboval skovat na place, tak sem to zahodil u stojanu na naftu a AdBlue.. šici doma a s čepicou moc možností nebylo.. Eště sem si natankoval, zapsal do sešitku a dal si pár piv.. před půlnocí světla, tůrování :shock: Odhrnu a vidim že se za mnou dva osobáky cpou ke stojanu.. Kliče měli bo brána, dle siluety auta dojel starej tankovat. Ráno v sešitu ani čárka a zas nás zhvizdá jak nekradem a že v tom děláme bordel :doh: Šak co 100l se vsákne a kamarád kamarádovi.. Mě je to buřt, já si tam mužu taky vzit pro sebe kolik chcu a je to jeho firma a jeho nafta a prachy, jen teda když to píšu já, tak.. :roll: Jenže já se tam osobákem neodstanu, tak se mě to netýká :think:

Jak píše 4215, kancelářští si tam budou ládovat elektrokrám den co den, eště jim ho koupila firma, ale zkus tam dojet se svým, za vlastní koupenym a zkus si tam dobít na dojetí 20km..
Za mě elektroauta nebyly, ale taky sem volal na dispo že nemam v osobáku naftu, bo v nedělu v noci v Rakousku jen tak nenatankuješ.. No nemohl sem si vzit ani 10l že :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 27, 2023 11:20 pm

Mickl
Příspěvky: 255
Registrován: stř led 30, 2013 6:11 pm
Bydliště: Česká Třebová

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

V mnoha věcech máte pravdu pánové. Hlavně Prouza pár příspěvků zpět. A to je důvod proč jsem před rokem po 25 letech pověsil kulatou lopatu na hřebík :wink:
Jinak nechci rejpat ale u nás na náměstí oběd 89,- výběr z 8 jídel. V práci 20,- ale dotovaný :wink:
stř pro 27, 2023 11:26 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Mickl,kde je to náměstí Každý to máme jinak někdo musí vozit sto tun někdo na dvě karty ať je spokojený a.me stačí jak kape a jsem v klidu .
čtv pro 28, 2023 2:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů