Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Hadici mám bez meraku.pohledem i zvukem poznas že je v gumě málo.balon co má.6 atm leží na.pul disku už.Dvojmontaz téměř vždy ujde ta vnitřní.Rezervy dávno nevozime.Ja ráno vstanu vždy obejdu auto v létě v zimě dookola.zjistim díry v plachtě.kastliky vybrané.prazdny balon na návěsu.
ned lis 26, 2023 10:02 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Za posledné dva roky som sa vypracoval na "experta cez tlak v pneumatikách". Meral som všetky autá a návesy ktoré som ťahal, zapisoval som to. Občas cez víkend, keď som bol na firme som zmeral tlak odparkovaných návesov. Jedna kamarátka má chlapca ktorý študuje na dopravnej škole. Z nameraných údajov robí školskú prácu. Mňa zaujíma, či pri návesových kolesách niektoré (vždy tie isté) nebývajú mäkšie. Údaje sa stále zbierajú a niesú vyhodnotené.
ned lis 26, 2023 10:24 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Já sice žádný expert nejsem ale mam vysloedovne že vždy nový návěs jak dostanu je podhusteny.navic prava strana návěsu všechny kola.nejsou utazena fest.Nevim kde Maďaři dělají chybu ve Schwarzmuleru.
pon lis 27, 2023 11:41 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Kluci mam problem :mrgreen:

Na bezruce nám přestala jit uzávěrka, tak sme to chtěli obědnat do Volva, samo hned chtěli ViNko a obratem volali starýmu že je vše vpořádku, bo tohle auto uzávěrku nemá :doh: Tak nám řek že sme kokoti když to uzávěrku nemá :lol: Dalo to práce mu vysvětlit že ten caplik na palubce je špéra ale uvízli sme na mrtvim bodě, servis to nechce, náš to neumi a auto zapadne i na suchu..
Pamatuju ale že mi jednou taky nešla na Manu a došel mechoš s kladivkem, nahl se přes nádrž, klepl do ventilu a už šla.. Jenže nevim kde má ten ventil Volvo :?:

Poradíte někdo.. pojistky tam nejsou..
Špéra je dvoupolohová, první poloha automatická uzávěrka, druhá zašpérováno, nende ani jedna a nic nikde necvaká když sme ju zkoušeli :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 30, 2023 6:03 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Já ji vůbec nepoustim tu uzávěru .je to cesta do pekel.Nejezdim po lese ale.Jen silnice .běžna plachta.Jedine co udělám výpnu protipokluz.dam to do manuálu.stahnu okno ztlumim rádio nezvedam mobil a vnímám po čem jedu všemy smysli
pát pro 01, 2023 6:49 am

PtrialM
Příspěvky: 1583
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Jedno FHáčko od Olomouca:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ned pro 10, 2023 4:41 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Příšerné.
ned pro 10, 2023 7:44 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Tak mam zas po GO :mrgreen:

Hlásim že auto už neplave, byla to točna vleku na hadry :doh:

Minulej teden sem se v tom vrtal, bo mi tekl fridex.. Dali sme pumpu ale pod ňu sme se nedostali, bo tam vadila řemenica na klice a museli by ven chladiče :doh: Tak to šlo do Volva a hle, z vodní pumpy vpravo vepředu vede trubka nalevou stranu a kolem bloku a dozadu k převodovce. Asi 2m trubky, prasklá :roll: No eště že to dělali v autorizáku bo na tu trubku nebylo pořádně vidět ani zrcátkem :doh: Eště sem pak měnil prasklou trubku od EGRu ale dobrý, tahá..
Obrázek
Mám to já furt závady totok :roll:

Ále.. Měl sem kolegovo "dvojče" a tahá stejně už, ale zdá se mi, že to moje pořád pod auto syčí jak kdyby byla eště někde za turbem díra :think:
Tak kovaní Volvisti, šici sem :idea: Jak otevřu někde mezi zdma, v tunelu u svodidel a pod okno, slyšim jak to "funí"..
Dělá vám to taky?? Volvo je prej na tohle hlasitý, ale zdá se mi to moc :think:


Jo a když sem měl kolegovo, krom toho že sem mu asi spálil ABS na vleku jak měl zoxidovanou zásuvku a já to aktivně čistil, tak, sem opět aktivně seřizoval tlumený světla, nenašel sem nic co by s tym hejbalo a to sem sklápěl kabinu :think: A jak sem tak hledal našel sem tam takový velký kolečko s kterym šlo otočit doleva, cvaklo v tom a vypadlo to ven :shock: Když sem to vyndal, byla v to patice na oranžovou 21w klasickou žárovku, dal sem to z5 a od tý doby mu nebliká blinkr ve světle :mrgreen: To světlo má půl roku novy :doh: Tak bacha :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 20, 2023 6:52 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Špéra je dvoupolohová, první poloha automatická uzávěrka, druhá zašpérováno, nende ani jedna a nic nikde necvaká když sme ju zkoušeli :think:

To máte nějaký divný, ne? První poloha byla mezinápravová, druhá poloha (přes pojistku) nápravová. Automatika se nastavovala skrz palubní kompůjtr... A jak jste dopadli?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv úno 08, 2024 9:25 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Eště nijak, starej to furt neposlal do Volva, jen sme zjistili, že občas zaskočí, jen ti to neukáže kontrolka.. Je to 4x2, tam je to jak pišu :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 09, 2024 5:11 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Je to 4x2, tam je to jak pišu :wink:
Zajímavý. Asi nemají víc druhů vypínačů a je jim líto to nechat bez funkce :-D

A co ta automatická uzávěrka? Je to použitelný? Já ji měl (a mám) vždy vyplou...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát úno 09, 2024 6:09 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Kolega to měl na FMX, připínalo to předek nebo aj mezinápravy vzadu a dycky hlásil jebu jak to hráblo třeba prázdný na asfaltu při rozjezdu :roll: Kokotina, akorát to něco dojebe a eště se to vypne když to potřebuješ..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 09, 2024 7:31 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Jo, tak nějak jsem si myslel že to (ne)funguje :-D
V novým FMX je to standartně vypnutý
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát úno 09, 2024 10:44 pm

Odpovědět

Zpět na „VOLVO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů