Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
heerer
Příspěvky: 14
Registrován: stř led 31, 2007 12:45 pm

Centrum prahy dle Eura

Příspěvek

Jak je omezen vjezd do centra prahy dle normy Euro?
Prosím nemohu nikde najít info o tom?
Mám avie jednu s euro I a dvě s euro II: Mohu jezdit do centra?
Prosím poraďte
stř led 31, 2007 2:54 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

primárně musíš mít od magistrátu vyjímky k vjezdu centra, resp. že můžeš jezdit do zákazů nad 3,5 tuny což je skoreo všude. jinak ta zona platí jenom snad od magistrály k vltavě směrem smíchov. ale nevim jestli to vešlo vplatnost protože se zatim žádný kontroly nedějou, nikdo nebuzí...
stř led 31, 2007 3:17 pm

heerer
Příspěvky: 14
Registrován: stř led 31, 2007 12:45 pm

Příspěvek

právě že nikdo neprudííí :? a nerad bych se dostal do problémů.
stř led 31, 2007 3:35 pm

Uživatelský avatar
andy-zmrzlík
Příspěvky: 617
Registrován: úte bře 21, 2006 9:49 pm
Bydliště: Kostelec n/Č.L.

Příspěvek

My máme povolenku na 12tunku, na Euro se nikdo neptal. Jen musíš doložit, proč tam jedeš - smlouva, obj... a pak už jen podle stazky. Zóny najdeš tu http://www.udi-praha.cz/obsahy/ridinfo4.htm
stř led 31, 2007 7:35 pm

heerer
Příspěvky: 14
Registrován: stř led 31, 2007 12:45 pm

Příspěvek

tak jak to tak vypadá tak se na Euro nehrje :) , Každopádně na těch stránkách je psáno, že vyjímka pro vjezd do zakázané zóny se neudělí vozidlu nesplňující min. Euro 2.
Ještě jedna otázka: Když jedu s pískem do této zóny bez vyjímky ale mám doklad s adresou v praze 1 je to považováno jako vozidlo dopravní obsluhy? (To by bylo vpořádku, až na zónu která je časově omezená)
??????????????
čtv úno 01, 2007 7:56 am

Uživatelský avatar
andy-zmrzlík
Příspěvky: 617
Registrován: úte bře 21, 2006 9:49 pm
Bydliště: Kostelec n/Č.L.

Příspěvek

heerer píše:... Když jedu s pískem do této zóny bez vyjímky ale mám doklad s adresou v praze 1 je to považováno jako vozidlo dopravní obsluhy? (To by bylo vpořádku, až na zónu která je časově omezená)
??????????????
Ano, jseš dopravní obsluha, ale do omezené zóny smíš vjet jedině na základě povolenky... jedině v rozmezí 18-8hod (předpokládám 6tunku). I s povolenkou tam správně smíš jen s dokladem, že tam jedeš proto a proto.

Jinak s tím eurem - je fakt, že auta na který jsem žádala povolenku, maj min. euro 2, takže jsem tomu nevěnovala pozornost.
čtv úno 01, 2007 12:55 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

no ted to nejak stim centrem prahy utichlo mel bejt přeci povolen vjezd jen vozum euroII,vsichni ztoho tenkrat blaznili a ted kulový,a nebo ticho před bouří :idea:
2x Nissan atleon 210
úte pro 23, 2008 10:40 am

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů