Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

galileo
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 30, 2008 4:35 pm

Příspěvek

rameses píše:hele a jak to je ted s tim profesákem,když mám C+E+D,všechno propadlé a chci si to obnovit...dělám jen jedno přezkoušení...?
V praxi to je takhle:
Pokud si měl profesák platný do září (nevím kolik) 2008 tak ti to automaticky bezplatně vyměnili za nový.
Pokud si jej měl propadlý (jako já) nebo nestihl vyměnit či obnovit do tohoto termínu budeš muset absolvovat kurz (140-280 hodin ... za 25-50.000,- :!: :!: + zkouška samozřejmě)

Ovšem zatím máme štěstí (pokud tento příspěvek není již rok starý :-)) že je tu přechodné období do 10. září 2009, kdy po absolvování autoškoly dostaneš profesák zadarmo.

viz: http://www.autoskola-bures.cz/

Tzn. Já si třeba jen dodělávám E za cca 5900,- vš DPH ve výše zmíněné autoškole, ale řidiči profíci, kteří už Ečko měli se už musej vzdát na úřadě E a pak si ho muset znova udělat. Samozřejmě je tu riziko ztráty stávajících ŘP při neúspěchu u zkoušek. Ale to riziko za těch několik desítek tisíc a hlavně ten čas (v podstatě pracovní měsíc :roll: - idiocie nejvyššího řádu)

Ovšem i poté co máš nový profesák musíš absolvovat jednou ročnš jakési školení v rozsahu asi 7 hodin.

Blahoslaveno budiž osazenstvo naší poslanecké sněmovny a senátu.....:evil:

PS: Pokud si někdo myslí že nehodovost na silnicích je způsobená nedostatečnými teoretickými znalostmi řidičů profesionálů, tak to můsí být úplný i..ot
úte pro 16, 2008 4:38 pm

Uživatelský avatar
Hansov
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:40 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Přesně jak píše Galileo, zítra se du povozit abych s tím se uměl rozjet a v pondělí dělám zkoušky, potom nový profesák a digi kartu
úte pro 16, 2008 8:46 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů