Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
skliba
Příspěvky: 3
Registrován: pát lis 23, 2012 8:53 am
Bydliště: Praha

Pomoc pro začínající dopravce.

Příspěvek

Dobrý den, od nového roku rozjíždím projekt na podporu začínajících autodopravců.
TZN. Pronájem dodávky ( Master r.v. 2003)
Cena: 9000-10500 v závislosti na době smlouvy.
Smlouva: Měsíc - 00.
Výpověď smlouvy: Vždy ke konci měsíce ( žádné výpověďní lhůty )
Pojištění: Povinné ručení, havarijní pojištění.
Zálohy: Bez kauce.
Kontroly vozu: 1x za 14 dní nutno auto na jeden den přistavit ke kontrole funkčnosti.
Auto už mám po novém roce zamluvené, ale kdyby náhodou měl někdo zájem o budoucí pronájem dejte vědět.
Dejte prosím pár komentů, případně návrhů na zlepšení.
pát lis 23, 2012 9:25 am

delivio

skliba

Příspěvek

Zajímavé ale nedotažené do konce. Chybí ti mnoho věcí v projektu a ztroskotáš na nezájmu. Nikomu se nechce platit pokud nemá záruku, že zaplatí jemu za přepravu. S tím asi ve svém projektu nepočítáš. Vize pěkná jen platební morálka je ve vztahu k dopravcům katastrofální.

Překop celý projekt.

Steven Jobs byl taky vizionář ale měl zcela nové know how . To se o tobě nedá říci. Kdo postaví projekt na tom že koupí auto a dá jej do pronájmu tak to není projekt ale myšlenka za účelem zisku bez záruk pro druhou stranu- klienta.
Doprava je obor u kterého nemůžeš přemýšlet na teď ale dívat se pár let do budoucnosti. Rozbor tvého projektu ti rozcupuje kde kdo na požádání pokud dáš více relevantních informací. To co jsi napsal je zatím jen hrubý nástřel tvé myšlenky a není dotažen do konce.
Platební morálka
Nedostatek řidičů
Zvyšování daňí a ceny paliv
Konkurence- levná
Překupníci na burzách nákladů atd atd je to co nemáš promítnuto do své vize
Auto potřebuješ nové nejlépe emisní limit co nejmenší. Za rok tě s tím nepustí ani do centra Prahy. Chápeš

Toť můj názor. :wink:
pát lis 23, 2012 10:09 am

skliba
Příspěvky: 3
Registrován: pát lis 23, 2012 8:53 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Díky,
Jak jsem psal, tak dopravce který by měl auto pronajaté ode mne, tak může vždy ke konci měsíce smlouvu o pronájmu ukončit.
Možná to vyzní špatně, ale přeci ceny paliv a platební morálka přijimatelů není moje věc. Avšak máš pravdu, tohle mne nenapadlo, takhle věc myslím tím spoždení plateb by se dala ve smlouvě o pronájmu vozidla ošetřit. Řešilo by se to formou odložení platby či splátkový kalendář.
Poruchy auta se budu snažit minimalizovat pravidelnými prohlídkami vím, že teď bude plno lidí říkat "porucha se nedá předvídat" ale já si myslím, že plno závad se tímto dá eliminovat ba dokonce předvídat.
Mám svoji práci, chci tímto způsobem přivydělat. Doufám, že bych i pár lidem usnadnil začátek podnikání. Víš to sám, že v dnešní době si koupit auto na leasing není žádná sranda. Akontace, splátky, servis....Tohle hodně lidí odradí. Takhle když si někdo kšeft sežene, tak si na pár měsíců půjčí auto. Než si vydělá na svoje.
Nevýjde to, neprodělá kaltoty.
pát lis 23, 2012 1:02 pm

netas
Příspěvky: 228
Registrován: pon dub 09, 2012 10:52 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Myšlenka zajímavá... Nicméně za ty peníze jezdit desetiletým autem..... nevim.... a jak bylo řečeno, za chvíli to nepustěj ani na černej most.....
zbyl jen prach a pytel plnej vzpomínek....
pát lis 23, 2012 2:55 pm

skliba
Příspěvky: 3
Registrován: pát lis 23, 2012 8:53 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

S tím autem je to pravda. Asi sáhnu hlouběji do kapsy...na druhou stranu, zkuste se podívat na ceny půjčoven. Tranzit 2007-2008, 7000,- Kč týden. Nechutný!
No ještě to poladím a pak se rád podělím o fungujícím / nefungujícím nápadu. Každopádně díky za přípomínky :!:
pát lis 23, 2012 3:16 pm

netas
Příspěvky: 228
Registrován: pon dub 09, 2012 10:52 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ceny půjčoven jsou hrozný ..... I když možná tím někomu opravdu pomůžeš..... i když ono to s tou prací fakt tak horký není....a když ti nezaplatěj, seš v řiti..... šoférovi nevysvětlíš, že nemáš ......a leasingovce? už vůbec....
zbyl jen prach a pytel plnej vzpomínek....
pát lis 23, 2012 6:31 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

na dodavku ani tak moc prace neni, to spis kdyby jsi mel skrin a nebo plachtu na 6 - 8 palet tak by to bylo lepsi.
jak by jsi to resil v pripade poruchy na aute kdyz by se stala nekde? zajistis nahradni vozidlo? a zaplatis treba pokutu za pozdni dovezeni nakladu? (mozna to mas ve smlouve s pojistovnou)
pravidelny prohlidky jednou za 14 dni nic neresi,zavada se ti stane klidne hned po dojeti z prohlidky. navic by to bylo vyhodny jen kdo bydli pobliz tebe. Kdyz bych o tom chcel uvazovat ja,tak uz jen za cestu k tobe na prohlidku dam cca 4 tis mesicne navic.
jakej bys povolil najezd km za mesic? kdyz by to vzal nekdo kdo nalita 12 - 15 tis mesicne tak budes u tak staryho auta lepit jen a jen opravy ktery urcite budou, pokud by to mel nekdo jak mam ja jen kolem komina kde mam najezd mesicne cca 1500 - 2500km tak by se mi to zas libilo :lol:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pát lis 23, 2012 7:47 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

no.. :D :think: jelikož doprava je nej :!: :!: :!: rizikovější obor k podnikání v CZ už nějakej pátek...dostaneš se asi do stavu takového:

1-z auta během pár dnů, či týdnů bude vrak ....pokud ne-li šrot
2- finančně naprosto v ----někde
3-opravy půjdou na čí "triko"...Tvoje ? = bod č.2
4-může se i stát, že z auta z auta nezbude nic .....

nechci Ti brát iluze, ale musel by jsi mít sakra štěstí na normálního"bělocha"....práci, .....a pod. :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát lis 23, 2012 9:14 pm

MAGNUM
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 15, 2006 8:52 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Sem se od srdce zasmál. :D
Jak se snaží vydělat bez práce. :lol:
sob lis 24, 2012 6:22 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tohle by mohli využívat spíše malí dopravci, kterým klekne auto a potřebujou jezdit, podmínky jsou slušné, ale auto musí být spolehlivé. Taky by sis mohl v případě poruchy, naběhnout, chtělo by to ještě záložní auto.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
sob lis 24, 2012 8:34 pm

Drtajs
Příspěvky: 1
Registrován: pon pro 09, 2013 9:54 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

No to je právě to....ze to nepustěj ani na Černej most. Proč sakra nenechaj, ať si každej zodpovídá za to, čim jezdí. Na druhý straně nový auto taky žádný terno. Je to plný elektroniky a jak se to zastaví, můžeš to akorát zamknout a jít a někdy ani to ne. Mám Transita 2004 mikrobus, vvozim party s kolama aj, a jezdim s ním sám. Vstávají mě vlasy hrůzou i když to mám svěřit nejlepšímu kamarádovi.
úte pro 17, 2013 10:06 pm

emilak
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 29, 2013 8:48 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

no ono to podnikání v dnešní době fakt stojí za houby :lol:
ned pro 29, 2013 5:10 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

to si radši kup byt a pronajímej ho.
2x Nissan atleon 210
pon pro 30, 2013 9:59 am

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů