Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět

Za jak dlouho krachnem

Anketa končí za ned led 05, 2014 11:57 pm

za rok
9
35%
za dva
8
31%
za tři
9
35%
 
Celkem hlasů: 26

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

pak ještě kupuje spedice od spedice,to je taky paráda,když se něco vysere,než to celý obvolaj půl den v řiti,než mezi sebou pošlou dodáky a faktury to je úděl
2x Nissan atleon 210
úte úno 05, 2013 9:19 pm

tomis
Příspěvky: 57
Registrován: ned črc 27, 2008 9:14 am

Příspěvek

Myslim si, že když to firmě řekneš, že ti spedice nezaplatila vůbec je to zajímat nebude. Oni jim řeknou, že jsi jim volal a spedice okamžitě žhaví drát tobě, co si to dovoluješ a voláš přímo zákazníka. Nějakou zkušenost už mám, stačilo zavolat, že nestíháme vykládku a bylo zle, že mě zažalujou za kontakt se zákazníkem, a takový keci..nevim, jak to máte vy, jestli máte nějaký podobný zkušenosti..
úte úno 05, 2013 9:23 pm

RESL TRANSPORT

Příspěvek

No nechci tu být za chytrého ale já souhlasím s Hadem a Tesi. Když jsem toto četl včera trochu jsem nad tím přemýšlel a dnes v kanceláři jsem si nechal vytáhnout nějaké reporty o tankování, nákupech atd. A je pravdou že náklady na jednu vozovou jednotku jsou nižší... Asi néé o desetitisíce ale jsou. Já když to dnes vynásobím 50 vozidly tak je ta úspora větší... Nicméně i souhlasím o sjetí Italie za tyto koruny a tím že Torino a Milano patří k nej destinacím na sběrku zpět, tak si myslím poskládat 5-6 míst zpět a jet za rozumnou fakturaci v kolečku se dá.

Ke Spedicím ... Ano pracují s marží ale to je tržní ekonomika... Nevadí Vám že si kupujete telefon, televizi, rohliky, maso, a vše ostatní od překupníků..... Běžte do Bohemky že si chcete koupit šáňo od výrobce protože bude levnější.... nebo zaplatíte meziprovizi...

Nelíbí se vám že někdo na Vás vydělává... Chápu ale tak je nutné se zvednout od raalu a investovat benzin, tel a čas k objetí x firem a některá vám tu práci dá... pak si můžete sednou do auta a odjet přepravu a pak nevím co budete dělat protože budete venku a budete potřebovat zpatečku, tak nechat auto venku a šup do CZ objet firmy a sehnat zpětku .. přivést sám vyfakturovat a nejlépe POSLAT HOLUBEM abychom ušetřili za poštu .... protože přece nedáme nikomu jinému vydělat...........
Každý chce a musí vydělat protože podnikání je o tvorbě přidané hodnoty... Sorry ale tady někdo chce objevit ameriku ????

Je to nabídka - poptávka chceš tak ber nechceš tak nech ležet......

I já prodávám občas přepravy i když je to zřítka ale také musím profitovat ... lidi mi tam nesedí pro krásné oči ale pro mzdu za odvedenou práci ....

Jinak HAD, TESI, LUKASV - souhlasím a ted do mě .... drahé auta za miliony, 4x dovolená, luxusní barák, a co ještě :-)))))))))))))))))))))))))
úte úno 05, 2013 9:24 pm

tomis
Příspěvky: 57
Registrován: ned črc 27, 2008 9:14 am

Příspěvek

Ale někdy to spedice přehánějí, pak když to nikdo nebere, začnou solit a mnohdy jeto např. ze 6500,- až na 10000,- nebo i víc, takže kde je nějaká např. 15% provize?? :?
úte úno 05, 2013 9:29 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

RESL TRANSPORT

Příspěvek

a minimální mzda :lol:
2x Nissan atleon 210
úte úno 05, 2013 9:35 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

nenakládejte spedicím za pytelhruškové ceny a bude to OK, to je celý...........
úte úno 05, 2013 9:43 pm

RESL TRANSPORT

Příspěvek

ale t je vše dokola... vždyť tu přepravu nikdo kdo nechce brat nemusí... a to samé o tom místě... já přeci nenutím lidi aby pracovali za našich podminek ať už je mzda 9800 nebo 35000 hrubého... je to tržní ekonomika ... čili nabídka poptávka...:-)

ja jsem taky v mnoha tendrech kde mam minimum a když je to špatné tak to jezdit nebudu a pokud naše nabídka není dobrá tak ji řidič nemusí přijmout....

ja jsem nedržel ruku 55 šoférům aby to podepsali :-)
úte úno 05, 2013 9:45 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

RESL TRANSPORT: Jak řešíte opozdilce a neplatiče??? Třeba by nějakej recept pomohl jak na ty šmejdy vyzrát
úte úno 05, 2013 9:45 pm

RESL TRANSPORT

Příspěvek

po splatnosti :

1 tyden upominka
2 tyden upominka
3 tyden předžalobni upomínka
4 tyden právník a žaloba ( platebni rozkaz )

v momentě varianty 4 zapomeňte že pro zakaznika pojedete znovu ale v tomto připadě to asi nemá smysl
úte úno 05, 2013 9:49 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

vždyť to píšu ať neberou přepravy za špatnou cenu. je to volba

jak by fungovala vaše AD bez tiskárny?
Naposledy upravil(a) vašek dne úte úno 05, 2013 9:58 pm, celkem upraveno 1 x.
úte úno 05, 2013 9:54 pm

RESL TRANSPORT

Příspěvek

asi stejně proč.. my pro tiskarnu nevozime nic. Tiskarna ma svoji dopravu. Nebo jako že by nas tiskarna dotovala ??? a proč ?? to to nemusíme dělat ??
Nebo jak jsem měl tuto otazku pochopit.

ještě doplním.. v předchozím příspěvku píšete že nelze podporovat velké spedice které zasednou fabriku s minimálníma cenama a dělají to pro 300 Kč
Naprostý souhlas , nyní prácě bojuji v jedné společnosti s IMP které bylo ochotno dát cenu o 3000 kč na furu levnější než my ... tak o to přijdu a budu muset hledat něco nového a nebo si majitel této firmy uvědomí že potřebuje trochu kvality a tuto cenu akceptovat nebude.... a co mam dělat

Naše dispo má zákaz pracovat pro tyto společnosti včetně SW, CSC IMP protože tyto společnosti nebudu podporovat ale pokud má někdo furu a nabídne mi cenu tak bud ji vezmu nebo ne a jestli má na tom to či ono je jeho věc ... já bud souhlasím nebo ne !!
Naposledy upravil(a) RESL TRANSPORT dne úte úno 05, 2013 10:05 pm, celkem upraveno 1 x.
úte úno 05, 2013 9:57 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

nevím, třeba peníze z tiskárny na start větší autodopravy. jak už jsou jednou peníze na kopě tak jde všechni líp než když si musím na vše půjčit.
úte úno 05, 2013 10:02 pm

RESL TRANSPORT

Příspěvek

Hmm vím jak to myslíte ale tak to není, každá divize hospodaří samostatně i banka nás posuzuje zvlášť. A zda myslíte minulej rok nárust o 17 aut, tak to bylo se zakazníkem připraveno 8 měs před startem ... nejsem sebevrah... a rozhodně mi ten zakazník hodně pomohl abych to zrealizoval ....
Naposledy upravil(a) RESL TRANSPORT dne úte úno 05, 2013 10:12 pm, celkem upraveno 1 x.
úte úno 05, 2013 10:09 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

vašek

Příspěvek

tady je takový svoloče a je jim jedno za kolik jedou,hlavně že zaměstnanci jezději a nestojeji na place,loni jsem se otom přesvedčil,s vrakama,na 7,5tuně nakládali 5-6tun nákladu,každej den furt pryč,dokavad to nepojebali tak jsem tam byl spokojenej,ale začali vozit ranec za pár korun tak naně seru,sami se utopěji,bouhžel zpět se to napravuje špatně.
ted tady na firmu dojel moravák a do brna vzal na sole 3t 6m prken za 2000tis,a pak mě pomalu pan majitel nechtěl dát 1500 za cestu na druhou stranu prahy.no a vyhledává takovýhle blbečky kteří žijou tou tržní ekonomikou
2x Nissan atleon 210
úte úno 05, 2013 10:11 pm

RESL TRANSPORT

Příspěvek

ale já za tu tržní ekonomiku nemůžu, já ji nevymyslel !!!!! já vypadnu z 10 tendrů v 9 v prvním kole :-) ale co mám dělat tak to prostě je !!!!!!!!!!!!!!!!!
úte úno 05, 2013 10:13 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů