Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

pár rychlých dotazů

Příspěvek

Předem se omlouvám zda-li už se to někde řešilo, ale opravdu to celkem spěchá a nemám čas to projíždět. Moc se tedy omlouvám adminům a po vyřešení to klidně smažte. Děkuji
Věc se má tak, že momentálně zaskakuju zase na jiném autě co má kolečka, ale. Tachograf je tam iveco. Když jedu třeba 2 hodiny na nakládku a zastavím a jdu nakládat hnedka mě tam naskočí postel, nakládám třeba hodinu. Ale co já vím, tak nakládka se řadí do jiné pracovní činnosti to znamená kladívka. Je to tedy průser když to ukazuje postel? Řidič co marodí tak prostě to neřeší, ale ještě ho policajti nekontrolovali tak se bojím. Děkuji mockrát
čtv čer 11, 2015 6:56 pm

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Vždyť ten tachograf musí jít přepínat, tak tam na nakládce cvakni kladívka a máš to, jinak...policajt nepozná, jestli při postýlce, tedy odpočinku nakládáš, skládáš, odpočíváš, nebo hraješ šachy, na tachografu je pauza a basta
čtv čer 11, 2015 7:06 pm

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Příspěvek

dobře, děkuju
jen bych potřeboval poradit jak tam tedy ty kladívka cvaknout, tachograf je to tento, nerad bych něco podělal, děkuju
http://img2.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/69 ... -12v-1.jpg :)
čtv čer 11, 2015 7:27 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Problém by nastal kdyby tě třeba při výměně pneu nebo pri nakládce kontrolovali policajti a měl si tam postel ale to je málo pravděpodobné.
čtv čer 11, 2015 7:31 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

ja myslim, ze to problem celkem je, nemuzes mit jen jizdu nebo pauzu furt, polis se pujde podivat do zadu a zepta se te kdy si nakladal, kdyz jen jezdis a pauzujes, neuzna ti treba posledni 45 a mas problem nejspis...slysel jsem od kluka co jsem s nim jezdil, ze stali policajti u benziny a jak si mel pri tankovani pauzu, tak flastr, ale nevim co je na tom pravdy...
čtv čer 11, 2015 7:48 pm

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Příspěvek

právě, tohle sem si říkal taky, třeba v česku budiž, ale Rakousko a tak to by byl malér.
čtv čer 11, 2015 7:49 pm

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já mám ten prehistorický, vyklápěcí, kde je jakoby kolečko, kterým pootčíš do třech různých poloh, ale u tohoto bych řekl, že činnosti navolíš tlačítkem 1, tedy pro prvního řidiče, vyzkoušej to a uvidíš :wink:

EDIT: Kdo říká, že nakládá řidič? Pauzu můžeš dělat i během nakládky. Bývalý kolega jezdí u Barev laků Hostivař a tvrdil mi, že tam nakládají skladníci, tedy on při nakládce pauzuje...nebo samozřejmě může vykonávat i jinou činnost :wink:

EDIT2: Samozřejmě, že když uvidí, že máš jen pauzu a jízdu a zeptá se tě, jak se věci mají a ty mu odsekneš, že přece nikde není dané, že nakládá a skládá řidič, přičemž všichni moc dobře víme, že to tak v drtivé většině je, tak i když tě třeba neudělá na kolečkách, tak si něco najde na autě, nákladu apod. Já osobně vždy hraju na slušné a rovné jednání a už mi párkrát prošel i menší průšvih, ale když se člověk chová jako člověk... :idea:
čtv čer 11, 2015 8:15 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

na tom typu tachografu se činnosti přepínají mačkáním tlačítka 1. :)
čtv čer 11, 2015 8:47 pm

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Příspěvek

chlapíci děkuju moc jste fakt super :) ano mohu pauzovat na vykládce, ale za předpokladu, že mě nakládají dřevo a už ví jak se to má nakládat tak mohu dělat pauzu bez toho aniž bych vylezl z auta a cokoliv dělal. Až přijde na řadu kurtování tak dám jinou činnost a půjdu zakurtovat. Děkuju mockrát :)

Ještě se teda zeptám zase jak tupec :D nedávno sem potkal jednoho řidiče a ptal sem se ho, ale protože měl dle jeho slov tachograf poslední generace co mu říká kdy pauzovat tak moc o aetru nevěděl. Ptal sem se ho, že pokud udělám dělenou pauzu ve 4.5hodinách jízdy např. po 2 hodinkách 15 minut tak to musí být pouze 15 minut, že 30 už je špatně. Já si pak, ale říkal, že když po dalších 2 hoďkách udělám dalších 30 minut pauzy tak přece nemůže být nic špatného ne? Leda, že bych pak dělal 15 minut to už chápu, že je špatně. Když si místo první pauzy udělám 30minut a pak dalších 30 minut po další jízdě tak nemohu udělat nic špatného ne? :) Potom když jedu dál a mám před sebou dalších 4.5hodiny výkonu tak musím začínat pauzou 30 a poté 15 minut že? :) Já se omlouvám za tyto pro vás banální otázky, ale já bych nerad měl problémy, já vím, že se to učí na profesácích, ale :(
čtv čer 11, 2015 9:30 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Ad romus

Příspěvek

Toto neovládat po vyjetí z autoškoly je dost divné. Aby někdo nepochopil vybrání pauzy 45 minut je divné. Ale aby si někdo přisvojoval právo jet po dvou pruzích viz tvůj příspěvek v mentálech, je na vrácení řidičáku. Nejezdíš náhodou pro Petru Hodonín?
čtv čer 11, 2015 10:01 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nejdřív 15 potom 30 , nejde to obráceně nebo v celku 45 .čoveče 351 příspěvků a tos neměl čas si přečíst příslušné téma :lol:
čtv čer 11, 2015 10:03 pm

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Příspěvek

Ivane to myslíš teďka k té druhé 4.5 hodině výkonu? Dobře prvně 15 a potom 30 minut, a kdybych si udělal prvně 30 minut a pak taky 30 minut to vadí? Tu 45minutovou pauzu po 4.5 hodinách řízení sem někde viděl trošku odsuzovat tak se raději ptám. Pomalými krůčky se do toho musím dostat :)
čtv čer 11, 2015 10:11 pm

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

30 a pak 30 nevadí, protože splníš nejméně 15 a pak nejméně 30. To je jako by ses ptal, že jsi měl dělat 9h denní odpočinek ale udělal jsi 10 a jestli to vadí, ne nevadí :wink: . Nicméně, když budeš dělat takhle dělenou 45ku, a pak někde třeba jen malilinko přetáhneš jízdu nebo výkon, nepomůže ti ani svěcená voda, protože je evidentní, že to honíš, co to dá, kdežto když budeš dělat poctivé 45ky, bude to vypadat daleko lépe :wink:
pát čer 12, 2015 1:43 am

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Příspěvek

mám takovou prosbu, v kamionu máme klasický kolečkový tachograf, ale po práci vždy vypínáme bateriák takže se vypne i tachograf a nedělá mi to buď 9 nebo 11hodinovou pauzu. Je to průser nebo co s tím můžu udělat kromě nevypínání baterek?

A ještě dotaz, teďka jak vozím štěpku tak jezdím s kamarádem co by rád jezdil na kamionu takže ho zaučuju, já jsem v kamionu a spím on je u kamionu a dívá se na nakládání a je k ruce. Můžu tuto nakládku provádět teda na postýlku? Přeci jen já nic nedělám a všecko za mě dělá někdo jinačí. Jasně vykládku dám kladívka protože to ještě neumí, ale jinak nakládka by na postýlku mohla být?
Je nějaký limit s tou postýlkou? Nebo těch postýlek můžu mít kolik chci? Děkuju mockrát :)
ned čer 28, 2015 10:53 am

Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

postýlek kolik chceš, pokud se nevěnuješ nakládce tak ji mít můžeš. přez noc tam kolečko nenechávej, ráno si doplň činnost ručně a máš to
ned čer 28, 2015 11:04 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů