Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Tatraktor

Příspěvek

Mělo by být do 40 km/h na 4 roky a nad 2 roky
čtv říj 05, 2023 8:25 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

Chtěl jsem se zeptat, na Tatratraktory se nemusí dávat RZ dopředu na vozidlo??? Poslední dobou potkávám hafo klasických souprav(tahač+návěs) a na přední straně mají ještě provokatívně RZ, TRAKTOR, Takže nějaké radary, vysokorychlostní vážení předjíždění v zákazu by je nemuselo vzrušovat.
Taky jsem si všiml, že už ani ten pseudoochraný rám se za kabinu nedává.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv lis 09, 2023 4:53 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

Na úřadě se traktorům dává jen zadní číslo. Jen ty původní čísla traktorů bývala i v předu, ale to už se dávno nevydává. Takže i kdyby jsi chtěl nemáš tam co dát. "Pseudorám" tam prý musí být protože náklaďák nemá testovanou kabinu na převrácení a u traktoru se s převrácením počítá. .... Ty váhy mají určitě kamery i ze zadu si myslím.
čtv lis 09, 2023 5:38 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

... jo, je to tak, pokud je maximální rychlost do 40 km/h je to na 4 roky
čtv lis 09, 2023 5:40 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

to Honza Karela 2: S RZ. No asi jsem si nevšiml, to je fakt, že traktor ho měl buď vepředu, nebo vzadu, tak je to možné, zkusím koukat lépe. "Pseudorám" Potkaval jsem tahače, měli rám, potkal jsem i Magnuma Renault, ten ho měl do poloviny kabiny, a říkal jsem si na prd, ale má, a poslední dobou potkávám normální soupravy a rám nemají.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv lis 09, 2023 6:32 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

to Honza Karela 2: Tak máš pravdu. Dnes jsem potkal 2 vozy (traktor, nebo Spec.voz.) První Avie montážní plošina a číslo mělo jen vzadu, vepředu nějakou tabulku. Druhý byl JCB bagr, ale ten ji měl jen vepředu, nebo spíš vepředu na kabině.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát lis 10, 2023 6:04 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatraktor

Příspěvek

JCB bagr? To je co, jakože bagr jel po dálnici?

Honza Karela2: já mám jen na rok, budu to muset pořešit.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
pát lis 10, 2023 9:12 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

To M.Z.:Nejezdím jen po dálnici a nejezdím jen s lkw. Avie stála v jedné vesnici u sloupu el. vedení. Jcb jel asi někde z kšeftu po okresce.
Obrázek

A až budeš psát jak jsem na to přišel, tak jsem jel jako klasický koukač a ještě jsem si přibrzdil aby jsem se koukl. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob lis 11, 2023 10:10 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatraktor

Příspěvek

No dobrý, ale to je klasický traktorbagr. Nepochopil jsem, co tě na tom zaujalo, ve vlákně Tatraktor? Pracovní stroje mají taky jen zadní rz.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
sob lis 11, 2023 10:26 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

to M.Z.:O.K. Takže když potkám na cestě, silnici, klasickou ScaniiR420+ sklápěcí návěs Schmitz, který má žluté (jednu žlutou) RZ a ve předu má pseudoznačku Traktor, tak co to je???
Původně mi šlo o to, že má jednu značku a tudíž ho nemusejí zajímat rychlostní radary, zákazové značky pro nákladní vozidla, vysokorychlostní vážení, bezpečnostní přestávky atd.
A jinak odpověď jsem dostal od Honza Karela 2 viz výše. Jen jsem mu dával za pravdu, že to tak je, že jsem si nikdy pořádně nevšiml.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob lis 11, 2023 2:57 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

4215 .. No už si nevzpomenu v kterém roce se stát rozhodl ušetřit na značkách a začal vydávat jednu, dává se dozadu. Paradoxem když to začalo měli jsme ještě traktory na dvou číslech a jednoho se nám to ve předu kvůli závaží pletlo, tak jsme jí sundali s tím, že už se dává stejně jen dozadu ... a bylo zle, protože pokud byly značky vydány dvě musí se dvě montovat ...ale už je to hodně let co se jezdí na jedné a je fakt že radar co tě bere jen ze předu a na další kontrole zezadu má smůlu. Ale mě to to s mojí rychlostí může být jedno :housle:

MZ kolik máš maximální povolenou rychlost ? 40 a máš stk na 1 rok ? To neodpovídá zákonu o podmínkách provozu .... leda že ...co máš v techničáku jako druh vozidla ? já tam mám "traktor kolový"
§ 79

(1) Pro registraci zemědělských a lesnických traktorů a jejich přípojných vozidel a samojízdných pracovních strojů platí část druhá tohoto zákona. Pro provoz zvláštních vozidel platí dále část čtvrtá s výjimkou § 40. Pro přestavbu zvláštního vozidla platí část pátá tohoto zákona.

(2) Zvláštní vozidla neuvedená v odstavci 1 větě první registraci nepodléhají; v registru silničních vozidel se však na žádost zapíší.

(3) Provozovatel zvláštního vozidla kategorie C, T nebo R, které před zápisem do registru silničních vozidel nebylo registrováno v jiném státě, přistaví toto vozidlo k pravidelné technické prohlídce ve lhůtě 4 let ode dne zápisu vozidla do registru silničních vozidel a poté pravidelně ve lhůtě

a) 2 let ode dne provedení předchozí pravidelné technické prohlídky, jde-li o vozidlo s konstrukční rychlostí převyšující 40 km.h-1, nebo

b) 4 let ode dne provedení předchozí pravidelné technické prohlídky, jde-li o vozidlo neuvedené v písmenu a).


(4) Bylo-li zvláštní vozidlo kategorie C, T nebo R bezprostředně před zápisem do registru silničních vozidel registrováno v jiném členském státě, použije se odstavec 3 pro jeho přistavení k pravidelné technické prohlídce obdobně. Lhůta pro provedení první pravidelné technické prohlídky zvláštního vozidla se počítá ode dne jeho první registrace v jiném členském státě. Lhůta pro následné pravidelné technické prohlídky zvláštního vozidla se počítá ode dne provedení poslední pravidelné technické prohlídky v členském státě, ode dne provedení technické prohlídky pro účely zápisu zvláštního vozidla do registru silničních vozidel nebo ode dne provedení technické prohlídky dovezeného silničního vozidla.

(5) Provozovatel zvláštního vozidla kategorie C, T nebo R, které bylo bezprostředně před zápisem do registru silničních vozidel registrováno v jiném než členském státě, přistaví toto vozidlo k pravidelné technické prohlídce ve lhůtě 4 let ode dne provedení technické prohlídky pro účely zápisu zvláštního vozidla do registru silničních vozidel a poté pravidelně ve lhůtě

a) 2 let ode dne provedení předchozí pravidelné technické prohlídky, jde-li o vozidlo s konstrukční rychlostí převyšující 40 km.h-1, nebo

b) 4 let ode dne provedení předchozí pravidelné technické prohlídky, jde-li o vozidlo neuvedené v písmenu a).
sob lis 11, 2023 5:09 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatraktor

Příspěvek

T1A
druh vozidla: traktor kolový
nosič nářadí


max.rychlost: 40km/h

datum první registrace: 9.12.1999

stk: do 12.1.2024

nemohl jenom udělat úředník chybu? Docela mě to sere, už tak jsem si s přestavbou užil svoje...

Pokud mi na sebe pošleš email, můžu ti tp poslat.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
sob lis 11, 2023 11:19 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

do rv 5měs 2001 je to vždy pomalý traktor 40km tk na 4 roky , od rv 6 měs 2001 je to vždy 80km+ a tk na dva roky.
ned lis 12, 2023 6:40 am

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Tatraktor

Příspěvek

To bych viděl na chybu úředníka. Mám to samé T 1A 40km/h a STK na 4 roky už to mám pátý rok a druhou STK. Mail ti mohu dát do SZ, ale nejsem odborník - úředník :D . Vezmi TP zajeď v okolí na jinou STK která má oprávnění dělat traktory a zeptej se jich na kolik to je let. A jestli to máš poprvé, tak to mi dělali úředníci u vleků, protože i vlek musíš mít v kategorii přívěs za traktor a tam když byla platná STK tak mi schválili přestavbu a STK neprodloužili na 4 roky, ale dali mi termín té co tam byla platná a od 1. STK už to bylo vždy na 4 roky. Klidně mi napiš do SZ můžeme o tom dát řeč.

Jsem rád, že to zatím vydrželo, já s tím vozím jen to obilí s minimálním ročním nájezdem a když jsem na to měl Mana, tak sice pohodlí ale na km hrozná cena za daně a pojistku, tohle je pohoda. Předtím jsem si jednal, jenže pak máš kombajny na poli a dopravce nemá čas nebo ho nechají vyhnít ve frontě ve výkupu odveze ti jednu soupravu a druhý den nemůže ...tady přijdu z práce obilí na hale skočím do toho a hned jedu. A ani nepotřebuješ psychotesty a zdrav prohlídku, pro nás skoro důchodce zemědělce dobrá věc. Sice mám řidičák orazítkovanej celej, ale na psycho jsem se už před rokem vykašlal,.... no že s tím může lítat i 17 letej kluk s novým návěsem 80 je ale nedomyšlený, za mě by to nemělo mít povolený víc jak 60 a byl by klid.
Obrázek
ned lis 12, 2023 7:29 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatraktor

Příspěvek

Tak už mi odpověděl z STK, mělo by stačit zajít na úřad a tam chybu opraví. Děkuji za konzultaci :wink:

Edit: hotovo, je to na 4 roky
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
ned lis 12, 2023 8:17 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 21 hostů