Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Uživatelský avatar
Mysak Veverka
Příspěvky: 227
Registrován: ned bře 16, 2008 8:10 am
Bydliště: Pardubice

Zaměstnavatel vs. zaměstnanec-Práva a povinnosti

Příspěvek

Má zaměstnanec právo chtít po zaměstnavateli jakousi aktualizaci pracovní smlouvy,co se týče změny ceníku vyplácených diet?Může či nemusí mu to zaměstnavatel umožnit????
ned bře 16, 2008 11:51 am

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Zamestnavatel muze zmenit cokoliv kdyz se zmeni. Je to na domluve. jenom ukonci smlouvu nebo daji dodatek. Ale zalezi to na zamestnavateli vetsinou kdyz chces upravit penize tak to tim ze chces zvetsit plat a to se zadnemu nebude libit
ned bře 16, 2008 11:54 am

Uživatelský avatar
Mysak Veverka
Příspěvky: 227
Registrován: ned bře 16, 2008 8:10 am
Bydliště: Pardubice

Příspěvek

Jde mi o to,že nám v práci zvedali plat.Jak základ tak diety.Ale koho a jak platí je individualní.Jsou tam tři skupiny.Převozy okolo komína,pak autobus(tam a zpět)a unie.Pro každou skupinu je to jiný,ale rozpis je pouze k nahlédnutí.Nechtěj nám to vytisknout.
ned bře 16, 2008 2:43 pm

trucker100
Příspěvky: 254
Registrován: pon led 14, 2008 3:36 pm
Bydliště: Rychnovsko

Příspěvek

nám vždycky při změně daj dodatek k pracovní smlouvě,jeden jim podepíšem a druhej máme pro sebe.
ned bře 16, 2008 2:49 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

Mysak Veverka píše:Jde mi o to,že nám v práci zvedali plat.Jak základ tak diety.Ale koho a jak platí je individualní.Jsou tam tři skupiny.Převozy okolo komína,pak autobus(tam a zpět)a unie.Pro každou skupinu je to jiný,ale rozpis je pouze k nahlédnutí.Nechtěj nám to vytisknout.
a tobě se nelíbí, že nevíš kolik berou kolegové... se jich jednoduše zeptej, ačkoliv si myslim, že do toho kolik beru je každýmu kulový a pokud to chce vědět tak se zeptá a já když budu chtít tak mu to povim...
ned bře 16, 2008 7:47 pm

Uživatelský avatar
andy-zmrzlík
Příspěvky: 617
Registrován: úte bře 21, 2006 9:49 pm
Bydliště: Kostelec n/Č.L.

Re: Zaměstnavatel vs. zaměstnanec-Práva a povinnosti

Příspěvek

Mysak Veverka píše:Má zaměstnanec právo chtít po zaměstnavateli jakousi aktualizaci pracovní smlouvy,co se týče změny ceníku vyplácených diet?Může či nemusí mu to zaměstnavatel umožnit????
Pokud ti zvedali základ, přesunuli do jiné platební kategorie, novou pracovní smlovu bys měl dostat.
Co se týče diet, jsou uvedeny v zákoníku, aktuální výše by měla být někde vyvěšena či k nahlédnutí... protože v zákoníku není stanovena přesně, nýbrž rozsahem a je na zaměstnavateli, jak s tím naloží.
pon bře 17, 2008 5:21 pm

Uživatelský avatar
Mysak Veverka
Příspěvky: 227
Registrován: ned bře 16, 2008 8:10 am
Bydliště: Pardubice

Příspěvek

HAD píše:
Mysak Veverka píše:Jde mi o to,že nám v práci zvedali plat.Jak základ tak diety.Ale koho a jak platí je individualní.Jsou tam tři skupiny.Převozy okolo komína,pak autobus(tam a zpět)a unie.Pro každou skupinu je to jiný,ale rozpis je pouze k nahlédnutí.Nechtěj nám to vytisknout.
a tobě se nelíbí, že nevíš kolik berou kolegové... se jich jednoduše zeptej, ačkoliv si myslim, že do toho kolik beru je každýmu kulový a pokud to chce vědět tak se zeptá a já když budu chtít tak mu to povim...
Do toho kolik berou jiní je mi naprostý h...o.Jde mi jen o info,zda mi to má dát zaměstnavatel na papíru,nebo nemusí.Nedělej z toho nějaký drama.Nemusíš nikoho hnedka urážet. :evil: :evil: :evil:
ned bře 23, 2008 4:16 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Takze pokud se meni jen mzda, tak to se dela Mzdovym vymerem - je to jednostranny akt zamestnavatele. Zamestanec s tim ani nemusi souhlasit.
Co se tyce diet - ty jsou stanovene zakonem. Jen pokud dava zamestnavatel vice, jde mu to ze zisku.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
ned bře 23, 2008 5:07 pm

špacír
Příspěvky: 6
Registrován: pát říj 10, 2008 10:58 pm

Re: Zaměstnavatel vs. zaměstnanec-Práva a povinnosti

Příspěvek

andy píše:
Mysak Veverka píše:Má zaměstnanec právo chtít po zaměstnavateli jakousi aktualizaci pracovní smlouvy,co se týče změny ceníku vyplácených diet?Může či nemusí mu to zaměstnavatel umožnit????
Pokud ti zvedali základ, přesunuli do jiné platební kategorie, novou pracovní smlovu bys měl dostat.
Co se týče diet, jsou uvedeny v zákoníku, aktuální výše by měla být někde vyvěšena či k nahlédnutí... protože v zákoníku není stanovena přesně, nýbrž rozsahem a je na zaměstnavateli, jak s tím naloží.
PROÍM O RADU JAK SE DOMÁHAT PRÁVA CO MÁ ŠOFÉR DOSTAT OD ZAMŠTNAVATELE PODLE ZÁKONA t.j DIETY a PROČ SE V ČESKÉ REPUBLICE JEZDÍ OD KILOMETRU MÁM DOJEM ŽE JE TO HIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ČESKÝCH PODNIKATELU
TAKY BYCH SE RÁD DOVĚDŠL NĚCO VÍCE O TÉTO FIRMĚ VÍ NĚKDO NĚCO DÍKY
pon říj 13, 2008 9:29 pm

špacír
Příspěvky: 6
Registrován: pát říj 10, 2008 10:58 pm

Re: Zaměstnavatel vs. zaměstnanec-Práva a povinnosti

Příspěvek

špacír píše:
andy píše:
Mysak Veverka píše:Má zaměstnanec právo chtít po zaměstnavateli jakousi aktualizaci pracovní smlouvy,co se týče změny ceníku vyplácených diet?Může či nemusí mu to zaměstnavatel umožnit????
Pokud ti zvedali základ, přesunuli do jiné platební kategorie, novou pracovní smlovu bys měl dostat.
Co se týče diet, jsou uvedeny v zákoníku, aktuální výše by měla být někde vyvěšena či k nahlédnutí... protože v zákoníku není stanovena přesně, nýbrž rozsahem a je na zaměstnavateli, jak s tím naloží.
PROÍM O RADU JAK SE DOMÁHAT PRÁVA CO MÁ ŠOFÉR DOSTAT OD ZAMŠTNAVATELE PODLE ZÁKONA t.j DIETY a PROČ SE V ČESKÉ REPUBLICE JEZDÍ OD KILOMETRU MÁM DOJEM ŽE JE TO HIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ČESKÝCH PODNIKATELU
JÁ TAM PRACUJI ŘEKL VŠEM ŠOFÉRUM ŽE CHCE NOVÉ OSOBNÍ AUTO
TAKY BYCH SE RÁD DOVĚDŠL NĚCO VÍCE O TÉTO FIRMĚ VÍ NĚKDO NĚCO DÍKY
pon říj 13, 2008 9:32 pm

špacír
Příspěvky: 6
Registrován: pát říj 10, 2008 10:58 pm

PRÁVA A POVINOSTI ZAMĚSTNAVATELÉ A ZAMĚSTNANCE

Příspěvek

PROSÍM O RADU VŠECH ŠOFÉRU, JE OPRAVDU PSÁNO V AETRU ŽE MUSÍM DĚLAT 3* V TÝDNU 9 PAUZY NEBO JE TO NA UVÁŽENÍ SAMOTNÉHO ŠOFÉRA PŘEDEM MOC DĚKUJI
TAKY BYCH SE RÁD DOVĚDŠL NĚCO VÍCE O TÉTO FIRMĚ VÍ NĚKDO NĚCO DÍKY
pon říj 13, 2008 9:38 pm

špacír
Příspěvky: 6
Registrován: pát říj 10, 2008 10:58 pm

PRÁVA A POVINOSATI

Příspěvek

ČESKÁ REPUBLIKA SE MUŽE STYDĚT ZA NEJHORŠÍ DÁLNICI VE STŘEDNÍ EVROPĚ PRAHA-BRNO / BRNO PRAHA D1. DOKÁŽE SE NĚKDO ZASTAVIT A ZAMYSLET SE NAD TÍM PROČ JE NEJVĚTŠÍ NEHODOVOST KAMIONU V ČR..???? JENOM PROTO ŽE ČESKÝ PODNIKATEL!!! POUŽÍVÁ HIT!!! ČESKÉ VLÁDY ODS DEJTE SVÝM ZAMĚSTANCUM MINIMUM MZDY (A ON TO S RADOSTÍ UDĚLÁ A ŠKUBE A ŠKUBE, ZÁKON JE I PRO VŠECHNY) A VYDĚLÁ JEN PODNIKATEL A ŠOFÉR ASI NEMÁ RODINU TEN NEMUSÍ NIC PLATIT JENOM ŠÉFOVI DO KEŠENĚ, ŽE MUŽE JEZDIT SKORO ZADARMO TO JE HIT ČR PODNIKATELU (DOPRAVCU) PROČ MÁME NEST MOTIVAČNÍ BRĚMENO DOPRAVCU. TOHLE JE PŘECE HIENISMUS A KAPITALISMUS, PÁNI ŠOFÉŘI A KOLEGOVÉ ZAMYSLETE SE. AT JE VÍCE KONTROL NA FIRMU VŽDYT SE TAKHLE NEDÁ ŽÍT A VKLIDU PRACOVAT KDYŽ NĚKDO TUHLE PRÁCI MÁ RÁD A BAVÍ HO. SNAD POMUŽE ČESMAD A ODBOR DOPRAVY.
TAKY BYCH SE RÁD DOVĚDŠL NĚCO VÍCE O TÉTO FIRMĚ VÍ NĚKDO NĚCO DÍKY
pon říj 13, 2008 10:23 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Spacir - muzes psat prosim malym pismem?

jinak nevim co vlastne chces? Jaky je tvuj dotaz na prava a povinosti zamestnavetele - zamestnance?
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
úte říj 14, 2008 8:50 am

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

taky nevim jak to souvisí...a nevim, proč by měl pomoct česmad, který jde dopravcům na ruku..a odbor dopravy to samé, ti když jdou na kontrolu na fimu, tak se včas ohlásí, aby se mohlo vše připravit, pak příjdou, dostanou kafíčko, je jim předloženo pár dobrých koleček, pár dobrých stazek, pak dostanou 10 tisíc do kapsy a firma je v pořádku...to je bohužel je běžná praxe...odbor dopravy je podle mě nejskorumpovanější ze všech uředníků...
úte říj 14, 2008 2:15 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Bohousek1 píše:Spacir - muzes psat prosim malym pismem?

jinak nevim co vlastne chces? Jaky je tvuj dotaz na prava a povinosti zamestnavetele - zamestnance?
někdo potřeboval vykřičet nahlas to, co všichni dávno víme :?
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte říj 14, 2008 8:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů