Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
delivio

Příspěvek

ten přístup k Tobě jako k řidiči...svět tam mimo volant se taky změnil
a už zase se to chtějí měnit :wink:
http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/ ... ti/1122347?

A sežeňte si knihu od Vlasty Rehnové a dá vám to dost.Včetně toho popisu typologie...je v té knize. Dobrá pro každého nováčka.
pát zář 12, 2014 4:32 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne pát zář 19, 2014 8:07 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
pát zář 12, 2014 4:36 pm

kalfar
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 27, 2013 11:24 am
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Já jsem VŠ absolvoval a i tak jsem nemohl sehnat práci. I na blbý vesnici mi na přijímacích pohovorech říkali děkujeme Vám, za vámi jde dalších 20 uchazečů... po čase už mi přišlo, že rozesílání životopisu byla jen loterie, nemohl jsem si práci vybírat a jen jsem doufal, že budu mít štěstí a někde to vyjde. Když jsem pak dostal možnost si udělat celé papíry přes pracák, tak jsem to vzal. Dál to šlo rychle, v pátek jsem dostal do ruky řidičák a v pondělí už jel do Francie. 10 měsíců na malém Ivecu a před měsícem jsem dostal konečně návěs, stále v jedné firmě.

Ber to tak, že ty máš asi jednodušší rozhodování, nežli spousta ostatních řidičů. Ti musí živit rodiny, platit alimenty, dluhy a zaměstnavatel je má v hrsti. Ty můžeš celkem volně chodit mezi firmama, určitě máš nějakou životní rezervu. A když to nevyjde, můžeš se vrátit zpět do zaměstnání, které už ti pak nemusí přijít tak špatné. Já myslím, že ty na tom můžeš jen vydělat, když cítíš, že na to máš odvahu a sílu bojovat a rvát se. Určitě je to těžší, než život běžně pracujícího, ale to taky nemusí být špatně. Žijeme jen jednou a bez rizika a pár životních hloupostí z toho života moc nebude.
sháním práci na MKD na Liberecku
sob zář 13, 2014 7:32 pm

moucka163
Příspěvky: 204
Registrován: úte kvě 14, 2013 12:54 pm
Bydliště: k.vary

Příspěvek

kalfar-nemůžu s tebou souhlasit. Ty jsi nemohl sehnat práci a on jí má a dobrou (myšleno dobře placenou) . Bude se do ní případně moc vrátit,nebo najde stejně dobře placenou? Zaplatí mu pracák papíry,jako tobě? Zřejmě ne,když má práci. Starý přísloví říká,lepší vrabec v hrsti,než holub na střeše. O případném založení rodiny na kamionu nebudu vůbec psát.
sob zář 13, 2014 9:09 pm

delivio

Příspěvek

Volant je mnohokrát jen berlička a prokrastinace to ještě posiluje
sob zář 13, 2014 10:18 pm

Buckfast
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 09, 2014 5:52 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Díky za všechny názory.
To že mám VŠ je jasný, že nikdo nedocení v téhle profesi. ale to mě nevadí i když mám docela výhodu, že je téměř v oboru. Samozřejmě řidičáky C+E a profesák mám to jsem si dělal z vlastního zájmu. Bohužel jsem bez praxe. Jsem zatížen nějakýma závazkama a nemůžu si dovolit jít úplně do rizika jako nějaký 20 letý kluk. Pokud bych odešel z této práce tak už tam není cesta zpět... :) proto zjišťuji info tady od zkušenějších, abych nevletěl bezhlavě do něčeho čeho bych pak litoval.
A vidím dle názorů a diskusí, že začátky v ČR v tomto oboru jsou otřesné a souhlasím s RADO71, že bych zřejmě musel začít u nějaké rádoby firmy, která by mě obrala o všechny iluze a po určité době bych se buď vypracoval ke slušné firmě (možná) a nebo si to znechutil tak, že bych musel skončit. A ted je treba se rozhodnout jestli to riskovat nebo ne. No budu zatím ještě dál přemýšlet sledovat diskusi, názory třeba se někam posunu. :)
ned zář 14, 2014 11:51 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4500
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

To Buckfast: Přečti si chlívek Netopejra, sice to je přes nějakých 130 stránek, ale je to období jednoho a půl roku. Třeba ti to otevře oči.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned zář 14, 2014 8:02 pm

delivio

Příspěvek

"Ono to je, než najdete to pravý ořechový. Kolikrát se to sejde, že tam šoféři kolikrát na sebe hážou špínu, a už to není to, co to bývalo dřív, že řidič stál za řidičem,"
http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_z ... u--1197462

V Temešváru si kolega kontroloval na ulici hadice po opravě.Měl sklopenou kabinu. Jeli jsme čtyři za sebou.Nechápal, proč zastavujeme, když si jen kontroluje jestli to drží.Odjíždělo nás pět.
Na jedné malé madarské čáře se jeden nacucaný rozjel, že cz a sk řidiči jsou p..... Dostal odemne takovou sodu, že mě pak trhali celníci i policajti.Pak jsem od nich dostal kontrolní sodu zase já 8) To se jinak jezdilo. Nikdy nikdo nikoho nenechal na holičkách a pokud kvůli opravě stál řidič v cizině tak měl od každého všechno.
Dnes nemyslitelné
ned zář 14, 2014 8:09 pm

Pechy90
Příspěvky: 168
Registrován: čtv dub 12, 2012 5:11 pm
Bydliště: Všude zdejší

Příspěvek

To je docela síla ten článěk kdyby ten člověk neměl papíry tak je zněj snad bezdomovec :x
ned zář 14, 2014 10:56 pm

Uživatelský avatar
Havelock7
Příspěvky: 11
Registrován: stř zář 17, 2014 2:22 pm
Bydliště: Bilina

Příspěvek

Ahoj lidi tak jsem rád že jsem tu mezi vámi nedávno jsem si dodělal E k Céčku a snad začnu brzy jezdit jako vy profíci chviličku už jezdím ale jen B a to něco málo přes 2 a půl roku a snad se zadaří a najdu si brzo alespoň trošku slušnou firmu jinak budu hledat v okolí Teplic - Mostu a okolí tak kdyby někdo znal v tomto okolí nějakou FA tak si rád nechám poradít a je jedno jesli na C nebo C+E neočekavám že se hned dostanu na kozla :D

Ahoj a zdravíčko všem
Paměť je výsadou blbých. Chytrý nemá čas si pamatovat, chytrý musí vymýšlet.
pát zář 19, 2014 9:06 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4500
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

Tento týden jsem taky zjistil, nebo se ke mě dostala informace jak to chodí, v životě. Takže měli by jste ještě hoši šetřit a počítat s min.5000kč cifra je z jednoho nejmenovaného kraje na jihu Čech, na druhou kartu, kterou budete potřebovat k nástupu do firem, aby jste si mohli více vydělat.
Oprava na jihu České Republiky.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob lis 15, 2014 1:47 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob úno 08, 2020 11:35 am, celkem upraveno 1 x.
sob lis 15, 2014 4:12 pm

l.klimsza
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 23, 2014 12:13 pm
Bydliště: Karviná

Příspěvek

Zdravíčko pánové, jsem tady na fóru nový. Řeším teď situaci ohledně práce. Bydlím v Karviné a momentálně pracuju u společnosti OKD a.s. ,ta v poslední době hodně upadá a příští rok se chystá první z mnoha hromadných propouštění. Jelikož mě auta hrozně baví a kamióny mě vždy lákaly tak sem se rozhodl začít si dělat řidičáky, už mám "C" a příští rok budu dělat "E" Jízda náklaďákem mě strašně baví a manželka mě podporuje v rozhodnutí jít jezdit.
Na netu pořád koukám po inzerátech firem co hledají řidiče, ale kterou vybrat?
Nejvíc mě asi zaujaly CS CARGO a LITRA, nevíte náhodou něco o těhle firmách, nemáte s nima nějaké zkušenosti nebo tak, budu rád za každé info.
Předem moc díky za odpovědi.
pon lis 24, 2014 7:08 pm

StrejdaChuligan
Příspěvky: 826
Registrován: stř led 04, 2012 7:55 pm
Bydliště: Broumov

Příspěvek

Zdravim te budouci kolego.. Litru bez jakekoliv praxe pust z hlavy. Je to prace na autoprepravnikach a bez praxe se do takove dostanes jen pomud mas znamost, ktera si tve zauceni veme na triko a nebo to zkus a uvidis. Ja taky zacinal ve 21 letech na prepravniku, ale neni to prace pro kazdeho. Jsou ridici co vydrzeli jen jednu tocku a vzdali to. Nekteri na druh teto prace nemeli, jinym vadila mala kabina.co se penez tyce, tak vydelas vic, nez u 90ti procent firem co maji plachty a sklopky. V litre jsem nejezdil. Ja byl u Turinskyho, ale s klukama od nich jsem vikendoval. Jezdej kotarama, velke strhavani za skodaky a vic venku jak doma. A to maj nesmyslne normy na naftu, ktere se diky prdelim tezko dodrzuji. Pokud by jsi chtel prepravnik, tak co jsem s klukama v kontaktu, tak se to ted zlepsilo u helicaru. Tam taky x lidi znam, ale tam bez praxe urcite ne. Co se cs carga tyce, tak podle me na zacatek ne spatna volba.
Je vsem hovno po tom, kde jsem a kde jsem byl.
pon lis 24, 2014 7:25 pm

l.klimsza
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 23, 2014 12:13 pm
Bydliště: Karviná

Příspěvek

Díky moc za odpověď, a nějaké další slušné firmy u kterých by se dalo dobře začít. Máte třeba nějaké tipy kde se poptat ???
pon lis 24, 2014 7:38 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 52 hostů