Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Netopejr

Příspěvek

pokud bys měl zajem tak nemam problem tě jeden den vzit na šichtu, tedka třeba jedu na dva dny ale většinou to mam naplanovane tak abych byl pokud možno každy večer doma. jezdim s klasikou tahačem s navěsem což tě asi nejvice zajima ;-)
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
ned bře 10, 2013 5:59 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

NETOPYR tak to hlavny jako zaprahani navesu a hadice a kabely je na vsech autech stejne prave proto aby se mohli navesy preprahat.takze staci to nastudovat jednou a je to. :P
Zijte dlouho a blaze.
ned bře 10, 2013 6:06 pm

petan70
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 59
Registrován: ned lis 11, 2012 2:28 pm
Bydliště: Olešnice

Příspěvek

Nedá mi to ,ale musím se přidat. Já dělal autoškolu s IFOU a klasickým vlekem s točnou. Jednou nám přivezli Liazku s návěsem a začalo nacvičování zapřažení a odpřažení návěsu. Můžu říct,že to bylo k nezaplacení takový trénink. Ovšem to bylo za ,, Bolševika ,, Dnes už to asi nikde není.
Jinak Netopejre ničeho se neboj a jestli máš možnost si to u někoho zkusit tak neváhej. Nikdo učenej tam z vrchu nespad a jak tady bylo již řečeno radši se ptát a ptát než něco zku....t Přeji Ti hodně úspěchů
ned bře 10, 2013 7:04 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Já taky dělal C na Ifě a E na Ifě + vlek. Technika nic moc, spíš nic teda......... No a před cca 3 týdny jsem jel oficiálně pracovně poprvý s návěsěm. Proběhlo to tak že šéf odemkl, nastartoval, já nasedl a jel :roll: Říkal kudy mám jet a to bylo vše. Vlastně mi ještě řekl jak se sklápí volant a že nemám používat půlky. Jízda jako taková mi problém nedělala. No nevzal sem nabídku....... Jinak to video je parádní!!! Ale zajímalo by mě jestli na nohách návěsu je ještě nějaká pojistka proti padání, nebo jen jak je na videu vysunutí kliky? Dál mi ještě vrtá hlavou točna. Odjištění je mi jasný, ale zajištění? Jak opravdu bezpečně pozám že kleště zacvakly?
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
ned bře 10, 2013 8:08 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

když se podiváš, v jaké pozici je ty tyčka pod točnou před odpojením, tak v takové pozici musí být i po zapojení, jinak není 100% zapojeno... alespoň tak si to hlídám já... ale ještě předtím cuknu dopředu a dozadu se zabrždenym návěsem...
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
ned bře 10, 2013 8:17 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Super! Ofco, mám zájem... a to velký. Napiš mi pls soukromě kontakt a dohodneme se. Já budu moc rád pokud bys mne vzal ... to by bylo príma, aspoň bych to viděl na živo - žádná teorie, video ... ale praxe ... to je to pravé ořechové. Ve skrytu duše jsem v něco takového doufal ...

Moc moc díky chlapi, jste opravdu dobrá banda.... moc díky. Hold já jsem zelenáč, a než někam půjdu, tak to chci mít aspoń trochu v hlavě srovnané ... a aspoň trochu něco málo vědět.
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned bře 10, 2013 9:02 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Obrovské poděkování kolegovi Ofcovi. Moc si vážím žes mne vzel na jízdu. Hodně mi to dalo, a vážím si toho že jsi mněl i trpělivot mi vysvětlit co a jak ...
Jsem moc rád že jsem mohl, tu to zkušenost mít a jak jsi říkal. Pokud se naskytne příležitost ještě, rád ji využiji pokud mi ji o5 nabídneš.

Díky chlape a jsi na pohodu. Ať se daří. Moc díky. :)
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
pát bře 15, 2013 3:04 pm

Uživatelský avatar
barbeny
Příspěvky: 19
Registrován: stř kvě 02, 2012 8:31 am
Bydliště: Vrbno Pod Pradědem

Tak jsem se stal řidičem

Příspěvek

Tak se vše zdařilo a i já jsem se stal řidičem,pomohlo mi tomu toto forum ,kde jsou super lidi kteří poradí .
Tak jsem tedy dal na radu a vše úspěšně dokončil.Měl jsem strach že jako ucho s čerstvýma papírama mě nikdo nevezme,ale i to se podařilo příští týden první jízda směr Moskva .
:shock: Tak se už těším i bojím zároven .
čtv bře 21, 2013 9:27 am

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

To se teda divim, že jako začátečníka tě pošlou hned do Ruska.
Já co se ptal u firem co to jezdí, tak bez praxe na RU. nechytačka.
Tak hodně štěstí!!
čtv bře 21, 2013 9:34 am

Uživatelský avatar
barbeny
Příspěvky: 19
Registrován: stř kvě 02, 2012 8:31 am
Bydliště: Vrbno Pod Pradědem

rusko

Příspěvek

Byla to náhoda vezl jsem známýho právě na jejich firmu kde jezdí,tam jsem se potkal se šéfem a hodily jsme řeč jen tak nezávazně,já již v rusku byl několikrát na ukraině,moldávii ,ale jen s malým 7 tunovým autem .Ptal se mně co dělám a já mu řek že firma propouští pro nedostatek práce a že jsem si udělal ečko a že bych chtěl jezdit .po 14 dnech my volal známí že mám dojet k nim na firmu že šéf chce se mnou mluvit tak jsem tam jel prošli jsme základní věci seznámil mě s autem ,ted jsem mu volal a už mám stopro informaci že pojedu se skušeným řidičem na zácvik .
čtv bře 21, 2013 10:12 am

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

No tak tohle je paráda!! Přeju aby to vyšlo. A takovej přístup firmy alespoň co se týče přístupu k nováčkům je v dnešní době už celkem rarita
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
čtv bře 21, 2013 10:38 am

VareckaJ
Příspěvky: 16
Registrován: pon lis 12, 2012 2:36 pm
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pánové, je to tak trochu mimo téma, ale nevím kam bych to jinam mrsknul.

Jažlovice jsem jen projížděl osobákem, takže bych rád věděl, kde podle těchto informací (Gesko - skladový areál, 2. hala vpravo) mám být. :D Ať tam nelítám jak magor hned ráno. :oops: :lol:

Díky :) :twisted:
čtv bře 21, 2013 11:16 am

Uživatelský avatar
barbeny
Příspěvky: 19
Registrován: stř kvě 02, 2012 8:31 am
Bydliště: Vrbno Pod Pradědem

první jízda

Příspěvek

je to slušný chování a jsem moc rád za to že můžu pracovat a navíc se něco přiučit od Zkušeného řidiče který my vše ukáže poradí, :D moc se na to těším bude to sice náročný ale tahle práce mně baví
čtv bře 21, 2013 11:22 am

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

Varecka:

1) je Gefco
2) je to areál pro - logis D1 East, ulice na dlouhém - je to ten arál na straně levý straně D1 (jedouce na brno), prostě na straně k říčanům. Jedeš od prahy, sjedeš z D1 - obkroužíš kruháč směr říčany, přejedeš dálnici a po cca 150 metrech je křižovatka - do leva Kuří, do prava pro logis. Tam zahneš, projedeš automatický závory a druhá hala na pravo tam je vzadu Gefco. Nebo teda bejvalo. U každý haly je fortna a bejval tam někdo rádoby zodpovědnej...
čtv bře 21, 2013 11:31 am

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak přátelé..., mám to za sebou ...
Jízda z tandemem (v přívěsem - řiditelný vlek), mám úspěšně za sebou. Nikoho nezranil, nic nepoškodil.
Jen mám v hlavě trochu "bordel" :lol: , z couvání ... naštěstí jsem couval pod hradem na parkovišti asi 40-50min ... a bylo mi vysvětleno vše...
Jenomže, jsem couval rovně, a pak couváním se přemístit o cca. 1,5 -,5m vedle rovnoběžně ... no masakr. Bez rad instruktora bych ani omylem to nedal.
Proto teď mám před Vámi - dámy a pánové co jezdíte s tandemy ... smekám a žasnu ...
Zatím, mám to "prvotní" nadšení ...
Ofca se snažil, mi ukázat co to obnáší. Já zatím názor neměním. Už jsem uďál přes PÚ jako rekfalifikaci skupinu C (tu už mám), dodělávám profesák a skupinu E ... A pak? Se budu snažit, rozšířit Vaše řady. Prot jak říká kolega - uvidíte-li malé plyšové zvířátko z křidýlky .... jsem to já ... :lol:


Jinak, jsem využil i rad co jste mi tady dali ... jak jsem se ptal co a jak z vlekem. Díky vám za ty rady. :)
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
pát bře 22, 2013 2:19 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů