Obsah fóra TRUCK-FORUM.cz
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Zaslat odpověď Strana 63 z 150
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 148, 149, 150  Další
Rady nováčkům & Nováčci sobě
Autor Zpráva
Příspěvek  
Éh každej nějak začínal a každej dělá chyby, proto je na tužce z druhý strany guma a je chválihodný, že se zajímáš.
Na rovinu nejlepší by bylo někoho přemluvit aby tě svezl a všechno vysvětlil za chodu a ukázal. Od vypsání kolečka po odpřažení.

Ad řazení: Automat je úplně jednoduchej, dáš D jako dopředu a šlápneš na plyn. Chce to odladit dynamiku jízdy, občas tomu pomoct pádlem (pokud je). Pokud budeš jezdit s tim volvem, tak bych se divil, kdyby tam byla půlená převodovka, bude tam to co popisuješ, přehazovací 8kvalt.
Jinak pak záleží na autě a jak je postavený (rozuměj jakou má převodovku 12/16), jak je to s těma páčkama na páce ti upřesněj kucí, ale pokud se dobře pamatuju tak ze předu přepínáš velkou a malou řadu a z boku máš půlky + spojku, ale nejsem si moc jistej, já si tohohle moc neužil. Já jsem milovník automatu i v osobáku.

Tady něco máš http://www.youtube.com/watch?v=WCzkB0muap0&playnext=1&list=PL0BE0E6A0404F417F&feature=results_main

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Příspěvek  
Moc děkuji ... Já ještě jezdit nebudu - to Volvo je v autoškole (dodělávám E a Profesák ...). Kde a s čím budu jezdit .... To nevím, netuším ... Sad
Já to právě psal, že s tím jsem jel a právě v autoškole... Kdysi jsem si z práce půjčoval, nebo byl i vyslán s Ivecem Daily (ale to bylo max. co jsem mohl řídit na B skupinu). Z ničím větším, až na tu autoškolu jsem nejel .... ale jak říkám. Děsně mne to baví ...

Moc rád budu za každou dobrou radu, tip ... a pomocnou ruku či palec ...

EDIT: Jen doufám ... že ty skušenosti nabydu bez bolesti a ztráty kytičky ... Bohužel, neznám nikoho kdo by mne vzal třeba kolem komína a ukázal co a jak v reálu ... Hold musím bojovat, dal jsem se na boj ... tak a válka je tu ...

Albert Einstein
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Příspěvek  
Objevil jsem jedno video :
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=TVeLz17SN2w&feature=endscreen

A konečně vím, na co je ten "dálkový ovládač" u sedadla řidiče ... To mi kupříkladu ani v autoškole nikdo neřekl co že to vlastně je.
Nyní vím, že je to na přizvednutí/snížení výšky vozu (asi si tím přifouknu/vyfouknu měchy), ale co nevím je. Na tom videu je vidět, že cosik mačká na návěsu.
nějaké červené tlačítko jak napojí návěs, a pak jej zamáčkne když jej odpojuje ... je to nějaká brzda? To netuším co to je ... Question

Albert Einstein
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Příspěvek  
Netopejr - Jo tím odbrzďuješ / zabrzďuješ návěs. Dnes je to snad u všech stejný. Odpojíš hadice na vzduch a automaticky se zabrzdí a když zase zapojíš hadice automaticky se odbrzdí. Ale já to pro sychr dělám tak, když odpřahuju vlek, že nejdřív dam klíny, ručně (čudlem) zabrzdim. Klidně i na letišti kde je absolutní rovina (pro klidný svědomý) Laughing Anebo když to někde extrémně lámeš do jedničky a máš krátky kabely a hadice tak je odpojíš a právě si to tím čudlem odbrzdíš a otočíš se jak potřebuješ. Jestli se to teda už někomu stalo ?

KAPITÁN ŠNEK
Příspěvek  
Hmmm, tedy napojuješ návěs na přímo (tak jak je to na videu), nebo se napojuješ nějak šikmo??
Zase jsem "lehce" zmaten ...

Albert Einstein
Příspěvek  
Vždycky rovně ale pokavaď tam třeba není místo tak musíš šikmo, to by taky mělo jít (nezkoušel jsem to)

KAPITÁN ŠNEK
Příspěvek  
Lutujem vsetkych co zaplatia za taku autoskolu Crying or Very sad Bola aspon cena dobra? Laughing

Příspěvek  
Lukas V. Hele já dělal autoškolu před 2/5 rokama a učitel ukázal volant šeltpáku ruční brzdu a hyjé koně pracujte. Já nejezdit s tátou od malička tak bych taky nic nevděl. Teď zase lituju kluky co to chtějí jezdit a nikdy neměl možnost vozit se učit se atd....

KAPITÁN ŠNEK
Příspěvek  
Hele LukasV - v autoškole mají tandem. Neznám autoškolu, kde mají jak tandem tak i soupravu tahač+návěs ...

Jinak cena (C, C+E, Profesák = 41000,-Kč s DPH)

Nikde v autoškole neukážou jak napojit návěs, když jej nemají. A převodovku na kterou jsem se ptal ... No, to je to samé. Nemají takový vůz, z takovou převodovkou - kombinace malé a velké předvolby + půlky.
No a ty jízdy ... to je chyba celého podělaného systému, né autoškoly.
Prostě je to tak dané státem nebo předpisem či co .... Jinak, v Ostravě je to jedna z nejlepších autoškol.

Ale na to co jsem se ptal, to prostě nevím no. A ptal jsem se že mi někdo poradí co a jak, někdo z praxe ... (a rady se tu objevují) děkuji.

Albert Einstein
Příspěvek  
bohuzel, dneska v autoskole jezdis s "osobakem" akorat sedis vejs a je o neco vetsi.. ale pak rozdil mezi satnikem a kozlem je hodne velkej a cumi se na to jak na novy vrata.. a v autoskole nic o provozu a udrzbe nereknou.. Smile za sebe doporucuju mou metodu, nebat se a chodit po parkovistich a ptat se a ptat se.. vetsinou je kazdej ochotnej a vse vysvetli, popr. ukaze co jak se dela, co na co je atd..

Příspěvek  
Jen to parkoviste nesmi byt Rudna u Prahy tam bys mohl driv dostat kladivem nebo se dozvedet uplne neco jiniho Razz

zdenekjihlava - nebo si fajnově užít Valet se smichy Valet se smichy

KAPITÁN ŠNEK
Příspěvek  
To uz zalezi na vkusu kazdeho soudruha jak bylo receno v Tankovem Praporu.kazdopadne o zaprahani navesu se tam asi nedozvi nic Laughing Razz

Ja som to nemyslel nijak v zlom. Automat a ani poloautomat do autoskoly nepatri.

Ja by som si s tahacom a vlekom neporadil, v zivote to moje ruky nedrzali Smile . V autoskole len tandem, potom som isiel parkrat so solom. Inak nad 3.5t nejazdim.

Problem je len ten, ze nevedia v autoskole ani ukazat ako sa robi s klasickym tachografom. Hlavne ze si zaplatil, nejak mi to tu odjazd, nikam nepojdeme lebo myto je drahe a hlavne setri. To je moj pocit z dnesnych autoskol.

Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 63 z 150
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 148, 149, 150  Další