Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
kwk
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 06, 2020 11:08 am

Cena mýtného AT vs CZ

Příspěvek

Zdravím,

pro kamion 5 náprav, EURO 6 je cena za mýto:
AT 10,58 kč/km
CZ 6,3 kč/km

Otázka:
z Norimberka do Budapeště to vychází cenově stejně.. po CZ projedu naftu, je to delší...
proč ostatní šoféři tvrdí, že přes CZ je to lacinější?

díky
sob říj 16, 2021 11:54 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Cena mýtného AT vs CZ

Příspěvek

A proc se tak cpes pres Rakousko?to mas tak skvele auto a tak perfektne zakurtovane?ja bych jel urcite pres nas...casem zjistis co to je za idioty tak ti zacne treba u Worgl,kam ty ted nejedes,vypisovat curak pokutu 50€kurt,ty,a 50€na firmu,krat 12..atp.
sob říj 16, 2021 3:55 pm

kwk
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 06, 2020 11:08 am

Re: Cena mýtného AT vs CZ

Příspěvek

tak je to rychlejší varianta něž přes CZ (delší trasa) + ucpanej okruh a slavná D1
mam box, takže nekurtuju
sob říj 16, 2021 4:05 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Cena mýtného AT vs CZ

Příspěvek

On si neco najde,i s bednou,to se neboj.me tam na 2 mesice starem Fh delal stk.idiot.A1 taky neni rovina.asfinag plny rumunu co stahuji naftu.ale delej jak myslis,tva volba.proc jezdi pul madarska po D1 nejaky duvod to bude mit si myslim.
sob říj 16, 2021 5:27 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Cena mýtného AT vs CZ

Příspěvek

Íst z Norimberku do Budapešti cez Prahu-Brno-Bratislavu, prípadne si to skomplikovat ešte inou obchádzkou, je … hovadina. Jedine ak sa šofér musí báť váhy.

Kedysi som musel jazdit z Norimberku do Wiedne cez Strážny a Halámky. Ak sa pripočital čas a nafta, firma nič neusetrila, ale dispečer bol pochváleny, že šetrí mýto.

Môj zamestnávatel nechce platiť šoférom parkoviská. V Rotterdame sa pravidelne stáva, že šofér večer vyloži a ide hľadat parkovisko. Platené parkovisko má hneď vedľa vykládky, ale to mu nezaplatia. Keď to nepozná prejde aj 60km kým zaparkuje. A ráno sa vráti zase naspäť. 100-120km prejdených zbytočne firmu netrápi, hlavne že usetrili 12eur na parkovnom.
sob říj 16, 2021 6:11 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Cena mýtného AT vs CZ

Příspěvek

V Rotterdamu s adr Tweedweg. Parkoviště pro adr zadara. Bez adr v rotru zaparkovat gratis je fakt problém.😢
sob říj 16, 2021 6:55 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Cena mýtného AT vs CZ

Příspěvek

Bez adr bych se tam moc nestavěl. Několikrát jsem byl svědkem když kolem desáté dojeli policajti a za stěrače rozdávali pokuty cca 80euro. To se pak prodraží. V Holandsku je celkem problém všude s těmi zónami zákazu stání. Stalo se mi před LBC v Rotterdamu, že jsem před firmou zastavil, šel jsem se nameldovat a když jsem šel zpět už u mě stali policajti a mrdali mě, že na te cestě nesmím stát. No blázinec.😢 Přitom to tam jinak nejde.🤔
sob říj 16, 2021 7:10 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Cena mýtného AT vs CZ

Příspěvek

No to bych tu mohl psát esej 8)

Byly doby kdy neexistovalo to vzit z Norimberku na Folmavu, byť jel člověk nad Linz nebo nad Vídeň, NL - Vídeň spodem, vyjímečně na Petrovice/Hatě na výkend dom, dokonce Drážďany - Linz sme jezdili okolo, jen Berlin - Vídeň už se bralo na Jiříkov..

Maut sme měli, ale CZ ni krok, ke konci se do CZ jezdilo jen na STK, pak ale přišlo nový vedení a už to bylo Strážný, Halámky, Mikulov, nakládky v CZ atd... Zákaz nezákaz :roll:

Tehdá to zkrátka věděli že CZ trvá a moc se tym neušetří :think:


Didi takový firmy by měli zavřít, taky sme takový jezdili a bylo to za trest a o nervy :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob říj 16, 2021 7:14 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Cena mýtného AT vs CZ

Příspěvek

To pak nevim kam ti madari jezdi.z D1 odboci na plzen,pak rozvadov.asi tak milion.v dobe povolenek bych to pochopil,nebyly rakouske.ale dnes?roterdam je cely udelany tak ze na kazdem sjezdu do hafenu mas ceduli zona zakay parkikng.a znacene placene.ja vim asi o deseti,jezdim az na konec za rotr,tam je giga.v cene neni nic ani dusch,12e.jen deset zavor a plot 3m.a muzes jen s E6 motor.roterdam je opak antwerp na parkovani,tam to odhodis kdekoliv,at je jen prujezd a jebat.
sob říj 16, 2021 7:43 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Cena mýtného AT vs CZ

Příspěvek

Myslím si, že kwk by si to celé mohol spočítať. Možno s toho naozaj bude zaujímavé číslo, prečo sa to dopravcom oplatí.

Koľko stojí mýto z Norimbergu do Budapešti- celá trasa, ak sa ide cez Rakúsko, alebo cez CZ a SK? Mne sa to nechce rátať.

Obrázek
sob říj 16, 2021 9:21 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Cena mýtného AT vs CZ

Příspěvek

Tak dnes asi všichni litovali,že nejeli přes AT a museli se trápit na pražském okruhu. :wall: :wall: :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon říj 18, 2021 6:46 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Dave a 8 hostů