Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Matus 815:

Bol z Ruska zaujem, ale to vies! Tu si v CR a vsetko je "transparentne". Takze Tatra skoncila tam kde skoncila, ako aj teraz sa tam nejak nasukava DAF.
Nechcem to dajak komentovat, pre mna Tatra s tym DAF-om skoncila!
Ja som tatrovak! :lol:
pát srp 19, 2011 8:12 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Matus 815:

Furt iba Tatra! Pozri sa na MAZ! Dnes sa vyrabaju auta menovite na sever! A v porovnani s tatrou su znacne lacnejsie co MAZ aj ked ja mu hovorim drevene auto, ale ma vydrz a silu. Je to taky hruby neohrabany voz, ale vela vydrzi. Kamaz v porovnani z MAZ-om je slabsi, ale je lacny. A KrAZ to iste. Obluda, ale ide vsade!
Zahranicny vyrobcovia z radu IVECO, MAN, Mercedes, VOLVO, uz aj Renault co ja som ho nikdy nepovazoval za nejaky nakladny voz, a pozri vsetci sa tak nejak do toho Ruska nastrkali a spustili vyrobu vlastnych vozov priamo v rusku a su lacnejsi ako Tatra.

Obrázek
pát srp 19, 2011 9:19 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11920
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

grúbo no zdaróvo :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát srp 19, 2011 9:40 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Да! Грубо, ну здорово!!! :lol:
pát srp 19, 2011 9:42 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11920
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

jako T-34 :D :D :D :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát srp 19, 2011 9:43 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Martine.

Tak dnes na sever se vyzaduje takova technika! Takze delaj jak MAZ, tak KAMAZ, dela i KrAZ, delaji! :lol:

Obrázek
pát srp 19, 2011 9:46 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

MAZ dela, take spolupracuje, takze se dela MAZ-MAN a pak jeste MZKT co je skoro take MAZ.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pát srp 19, 2011 9:51 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2429
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

Arktik:

tak mne sa paši s tej vychodnej techniky Kraz to je jednoznačne.
pát srp 19, 2011 11:27 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Matus 815:

A co je na nom takeho pekneho?
Ja som raz ho skusal co to je za stroj a v zivote do toho nesadnem!!!
Ja som skusal taky KrAZ dumper, co mal este drveneu kabinu obytu tenkym plechom, servo ziadne, na otocenie auta si potreboval letisko a nohou si sa opieral do pristrojovej desky aby si mal silu natacat volant, takze hovado, pradzny vazi dajakych cez 15 ton.
Daj het pokoj aj z krazom!!!
pát srp 19, 2011 11:31 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10889
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Arktik: ty píšeš, že ti na nějakém komfortu nesejde a najednou kritika :shock:

Ty si celkem často protiřečíš :wink:
BES - běs
sob srp 20, 2011 12:10 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Pavle.

Ty asi nevis co to je KrAZ. Kdyz ho mas nalozeny 15-ti tunama pisku, nemelo to zadny servo, pedale tam mas po pul metru od sebe, tak tam sedis roztazeny jak prostitutka!
A MAZ je skoro to same akorat luxusnejsi provedeni, ten uz ma servo, ale zase kvlaty tam jsou rozhazene kde jak, takze nejdou v hrebenovem poradku jak dejme tomu u tatry. Tak kdyz nejses zvykly tak to jenom hledas, a celkove je to tvrdy vuz. Skace jako koza!
To jsou auta takove te "sovetske" konstrukce. Vse je masivni, neohrabane, tezke, ale na druhou stranu jednoduche! Takze Kamaz ze z tech ruskych aut asi takovy nejsikovnejsi, a kdyz take zadny zazrak.
Rusove si doma delaji tzv: "samkonstruktor" kde do kamazu si instaluji motory z MAZ-u nakolik ten motoro JaMZ je silny a neco vydrzi, tak hos strkaji do kamaze a td.
I tady na Ukrajine je vice mene rozsireno, montaz motoru JaMZ do tater, nakolik nemaji na tatry dily, nemaji agregaty, tak je to nejaka alternativa v reseni.
Ja bych te chtel vydet jak by si ty posuzoval, kdyby si odjezdil smenu s "laptoznikem". To bys asi po vystoupeni s kabiny odhodil ridicak a vic krat by si uz asi za volant neusedl! :lol: :lol: :lol:
sob srp 20, 2011 9:11 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Laptoznik, s tim jsem nejezdil, ale dovedu si to predstavit.

Obrázek

KrAZ sklapec, s takovym sem jezdil den, vozil jsem pisek. To bylo dilo!

Obrázek

MAZ s tim se nekolik krat povozil.

Obrázek

Tady na takovem MAZ-u jsem jezdil dva dni.

Obrázek

No a Kamaz, tak na takovem kamazu jsem dohromady odjezdil zhruba tyden.

Obrázek

A ten kamaz se mne ze vsech videl asi jeden takovy inteligentni vuz. I kdyz to co jsem si skousen nebyly nova auta jako na foto, ale to byly vozy po nejakem 20-ti a vice letem provozu, takze ve stavu jako po bombardovani! :lol:
sob srp 20, 2011 9:35 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Před dvěma měsíci jsem se motal v okolí Hirschberg který se nachází v nejjižnější části bývalé NDR a najednou proti mě vyjel KrAZ naložený pískem. Bylo to na úzké silničce a byl to zážitek jak z jiného světa. Takže i dnes jezdí na značkách v Německu KrAZ a pár jsem jich viděl v provozu i v pískovnách a lomech, ale bez značek. Je to pozůstatek z dodávek do NDR.
Volvo FL 614.
sob srp 20, 2011 11:27 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10889
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Arktik: to já věřím, že je to otřes, jezdit s něčím takovým, ale když zmiňuješ třeba to řízení, řazení a pedály, tak podobný pocit mám, když srovnám třeba T 815 E2 s PVC MAN F2000 nebo Volvo FH :wink:
BES - běs
sob srp 20, 2011 11:52 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Jirko!

Tak videt je jeden zazitek, a sednout a projet se, to ti je zazitek ktery nezapomenes do konce sveho zivota! :lol: Ja su furt rusum smal, rikal ze ten kdo jezdi krazem tak odchazi do duchodu o 10 az 15 let drive! :lol: Protoze jezdit krazem cely zivot, tak to neni prace ale utrpeni! Nevim jak ted ty nove, ale toto co jsem ja skousel jeste s tou drevenou kabinou, tak to bylo dilo!!! :lol:
Ze zacatku jak jsem v Rusku zacinal tak mne to nejak tahlo si odskouset na cem to vlastne jezdi, tak jsem si spousty tech aut mnel moznost odskouset, pojezdit si na nich, a mne sa asi z nich tak nejvice zamlouva ten Kamaz. Ten KrAZ to ti je takova obluda, hlavne ten "laptoznik", ono ti to jede jako na volnobeh, ale jede to furt! Ukrutna sila! Je dobre prevodovany na tah! Ale jezdit s nim, tak jenom rovne, aby si nemusel nekam zatacet! :lol: :lol: :lol:
sob srp 20, 2011 11:53 am

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů