Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
denimass
Příspěvky: 10
Registrován: sob zář 06, 2008 8:15 pm

Příspěvek

Helena píše:
martin440 píše:dneska SEM KOUKAL V RAJCHU "tý- debile" 1 hodina -8 eček za wi-fi roaming -jestli mají jiný tarify nevim ( jde to na každým nebo skoro každým park.kde je mekáč)
To jsou právě ty HotSpoty. A jak jsem napsala, jsou i jiný tarify, já můžu za těch 39 éček do internetu neomezeně a telefonovat mobilem na pevný linky a na mobily t-mobile.
Jezdím hodně Anglii a ty placený Hot spoty už mně také štvaly, tak jsem za 5o liber koupil modem, nabil za 10 liber (300.- Kč) a jsem celý měsíc po Anglii na netu v pohodě...
mrkni na : http://www.three.co.uk/personal/product ... _plans.omp
sestav si svůj plán pro volání a můžeš si zvolit za kolik si na měsíc natankuješ, ICQ, Skype jede bez problémů....
( Na Ashfordu chtěj za 20 min / 1 libru ale než se tim jejich prohlížečem prokoušeš k ICQ, tak je 20 minut v prd...
ned zář 07, 2008 5:36 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Já anglii jedu tak jednou za měsíc a stávám právě na to ashfordu. A připojuji se aspoň na trajektu. Ale potřeboval bych něco, co by šlo všude. Ale jinak díky.
BES - běs
ned zář 07, 2008 5:43 pm

denimass
Příspěvky: 10
Registrován: sob zář 06, 2008 8:15 pm

Příspěvek

intercool píše:Já anglii jedu tak jednou za měsíc a stávám právě na to ashfordu. A připojuji se aspoň na trajektu. Ale potřeboval bych něco, co by šlo všude. Ale jinak díky.
Všude myslíš jako celou Evropu ? To nejde, musíš koupit nebo zaplatit kredit vždy v každém státě. Jiný operátor a pod...
ned zář 07, 2008 5:48 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

No jasně, chtěl jsem jen zjistit, jestli neexistuje nějakej českej poskytovatel, kterej by umožňoval připojení po celé EU za nějakej rozumnej peníz.
BES - běs
ned zář 07, 2008 6:02 pm

denimass
Příspěvky: 10
Registrován: sob zář 06, 2008 8:15 pm

Příspěvek

intercool píše:No jasně, chtěl jsem jen zjistit, jestli neexistuje nějakej českej poskytovatel, kterej by umožňoval připojení po celé EU za nějakej rozumnej peníz.
No on existuje, O2, Tmobile atd, otázkou je ,co je pro tebe rozumný peníz, uvědom si , že je to jako s voláním na mobil, pokud budeš surfovat v doma, pak za nějakejch asi 800.- kč v poho, ale jakmile budeš surfovat někde jinde, už to jede přes jiné operátory a pak se nedoplatíš...
Je lepší si spočítat, ve kterém státě za měsíc tráviš nejvíc času a tam si koupit jejich kartu.
Stejné je to s voláním na mobil nebo do pevné, preferuju Anglii - platím 1O liber na měsíc a volám na pevnou i na mobil kamkoliv celý měsíc zdarma a ještě mi ten kredit zůstavá na mobilu - nestačím provolat volné minuty.
ned zář 07, 2008 6:16 pm

No.1
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 31, 2008 12:47 am
Bydliště: momentálně Skotsko - Glasgow

Příspěvek

denimass píše:
intercool píše:No jasně, chtěl jsem jen zjistit, jestli neexistuje nějakej českej poskytovatel, kterej by umožňoval připojení po celé EU za nějakej rozumnej peníz.
No on existuje, O2, Tmobile atd, otázkou je ,co je pro tebe rozumný peníz, uvědom si , že je to jako s voláním na mobil, pokud budeš surfovat v doma, pak za nějakejch asi 800.- kč v poho, ale jakmile budeš surfovat někde jinde, už to jede přes jiné operátory a pak se nedoplatíš...
Je lepší si spočítat, ve kterém státě za měsíc tráviš nejvíc času a tam si koupit jejich kartu.
Stejné je to s voláním na mobil nebo do pevné, preferuju Anglii - platím 1O liber na měsíc a volám na pevnou i na mobil kamkoliv celý měsíc zdarma a ještě mi ten kredit zůstavá na mobilu - nestačím provolat volné minuty.
No jezdím (a bydlím) tady v UK už třetí rok, tel. operátorů jsem vyzkoušel několik a můžu zodpovědně prohlásit, že akorát OBLBUJEŠ ostatní. Píšeš, že za 10 liber voláš celý měsíc zdarma a nestačíš provolat volné minuty - to nedává smysl. Za 10 liber tady můžeš celý měsíc zdarma volat tak akorát z okna. Nejlevnější tarif na který jsem narazil byl v akci u "3" (jeden ze zdejších operátorů) - za 20 liber 1000 volných minut na měsíc. A s tím internetem jak popisuješ výše to taky není žadná sláva, používal jsem to než jsem si pořídil pevnou linku a ADSL - za zmiňovaných 10 liber máš k dispozici 1 GB což obnáší toto:
1GB. enables you to:
- Send 650 plain text emails
- Surf the web for 30 hours
- Download 30 two minute videos
- Download 60 music tracks
navíc rychlost je mizerná, kolísá, Skype ani náhodou, ICQ možná - to nepoužívám, ale je to jenom text, tak asi jo.

Omlouvám se za delší příspěvek, ale nemám rád když někdo dělá z lidí voly
Libor
stř zář 17, 2008 12:19 am

denimass
Příspěvky: 10
Registrován: sob zář 06, 2008 8:15 pm

Příspěvek

Vzkaz pro No.1
Jediný kdo tu dělá z lidí vola jseš tu ty a navíc mně udivuje, že za tři roky nejseš schopnej si to pořádně v anglii obšlápnout, nebo si nechat alespoň poradit od kolegů řidičů a pod. Takže si klidně volej z okna dál, jek je libo.Tak aby bylo jasné :
1) Vše co jsem uvedl v předchozím příspěvku platí a nikoho tu nechci a nehodlám oblbovat, protože je to fórum určené k tomu, aby se tu ostatním pomáhalo.
2) S tím telefonem ::: Extra ještě jednou pro tebe : V Tescu - O2 sim karta pro dobíjení za 5 Liber, aktivuješ si nejdříve tarif " International" a hned potom ještě tarif " Your Country " - a platí : Dobití kreditu za 10 Liber - 50 min měsíčně zdarma do zahraničí (funguje mi jak na pevnou tak i na mobil)
za 15 Liber - 100 min
za 20 Liber - 200 min ( platí vždy jen měsíc, pak nutno znovu dobít)
Nevím jak tobě, ale mně 50 min měsíčně stačí bohatě a to ještě nechávám volat kolegy, kteří kartu zatím nemají.
(A pokud jestě posleš SMS "TEN" (deset), na číslo 21300 tak dle návodu co ti poslou - za 5 liber dostaneš navíc 1000 min měsičně na 10 čísel do O2- v Anglii . ( To ale já nepotřebuji.)

3) Internet :
Mně internet přes modem od operátora " 3 " funguje spolehlivě , jak jsem psal a ty si asi pleteš připojení nebo své potřeby - protože předpokládám, že tady lidi chtějí poradit, aby se spojili hlavně s domovem, stáhli si nějaký ten Email, a pokecali přes skypa, ICQ, MSN a pod. a néééééééééééé aby proboha stahovali nějaké filmy, muziku a pod. - na to snad má připojení každý doma. - je to o jiné rychlosti připojení...
To že ti skype nefunguje, trhá se ti a pod., bude nejspíš tím, že máš pravděpodobně " Kepla" noťase z Tesca za 10 000.- tis a čekáš od toho zázraky - asi jako 80 % řidičů, jak jsem si stačil všimnout za půl roku běžně po parkovištích, to je zase o grafické kartě, ramce a pod., ale o tom se tu nebudu rozepisovat. (Možná se pletu a máš něco lepšího, pak sorry ale skus skypa přeinstalovat nebo zaktualizovat)
Právě jsem se vrátil z točky a přísahám, že jsem to zapnul kolegovi, a ten z Alfretonu až do Doveru - 4,5 hod. v kuse a za jízdy !!!!! volal přes skypa s rodinou i s video kamerou a to naprosto bez problému na obou stanách a pouze na tři čárky ze šesti (signál).
A opět poznámka - internet v zahraničí je pouze pro komunikaci s rodinou, běžné surfování a stahování max. aktualizací antiviru a pod., není to na stahování větších souborů a pod., na to není připojení dost rychlé.
No nic, nechci se tu s nikým hádat, natož někoho napadat, jako v Tvém případě, to forum je tu od toho, abychom se tu podělili se svými zkušenostmi a já mám prostě jen takové, jaké jsem tu popsal. Klidně můžeš zavolat a pokecáme... Tak zatím a ať ti to šlape příště lépe....
ned zář 21, 2008 4:37 pm

Maťas
Příspěvky: 249
Registrován: ned kvě 25, 2008 6:02 am
Bydliště: Carlow(IRL),Brno

Příspěvek

Ja mam modem od 3ky taky ale v irsku a funguje v poho po cele evropě kde trojkovej operator je(Irsko,Severní Irsko,Anglie,Rakousko,Italie).Za 25E mam 10G volnych za měsíc.Akorat tu v Irsku je horší pokryti.
ned zář 21, 2008 11:45 pm

denimass
Příspěvky: 10
Registrován: sob zář 06, 2008 8:15 pm

Příspěvek

No zatím jsem ho zkoušel v Německu a v Belgii, ale tam mi přišla zpráva že nepovoleno, jinak díky za tip, zkusím v Rakousku i Itálii...
pon zář 22, 2008 12:32 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

T-mobile mi nabídnul prohlížení internetu v telefonu za 99kč měsíčně s tím, že první tři měsíce zdarma, tak proč ne? Není to sice nic moc, ale za tu cenu... Přejel jsem hranice a přišla zpráva: Vítejte v Německu, voláte za...., sms za..... Internet a data za stejné ceny jako v čr :!: !!! To samé v NL, B, F, UK, E.... A tak jsem prohlížel a prohlížel a minulý týden mi příšla složenka 7099kč :shock: , tak už neprohlížím :cry:
BES - běs
úte zář 30, 2008 2:41 pm

xxx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 89
Registrován: úte srp 26, 2008 9:45 pm

Příspěvek

...
Naposledy upravil(a) xxx dne úte kvě 25, 2010 11:37 pm, celkem upraveno 1 x.
úte zář 30, 2008 3:40 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

intercool píše:Přejel jsem hranice a přišla zpráva: Vítejte v Německu, voláte za...., sms za..... Internet a data za stejné ceny jako v čr :!: !!!
Řekli mi opak
BES - běs
úte zář 30, 2008 3:45 pm

xxx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 89
Registrován: úte srp 26, 2008 9:45 pm

Příspěvek

...
Naposledy upravil(a) xxx dne úte kvě 25, 2010 11:39 pm, celkem upraveno 1 x.
sob říj 04, 2008 2:26 pm

Uživatelský avatar
Mykesh
Příspěvky: 1259
Registrován: stř zář 19, 2007 12:40 pm
Bydliště: Praha/Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

intercool: nerekli ti opak, napsali preci ze ZA STEJNE CENY JAKO V ČR :twisted:
AIRBAG NEPOTŘEBUJI, UMÍRÁM JAKO CHLAP !!!
sob říj 04, 2008 5:56 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Stejné ceny jako čr, znamená 99kč a první tři měsíce zdarma, to na tom nic nemění.
BES - běs
sob říj 04, 2008 9:13 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] a 18 hostů