Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
petanekoli
Příspěvky: 58
Registrován: sob led 07, 2012 8:10 pm
Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek

Když se mění baterka v klíčku,tak se potom musí klíč tzv naladit,dělal jsem to na svojí audi před pár lety a už si to moc nepamatuju,ale na netu by měl jít dohledat návod.Já to tenkrát dělal asi takhle.Funkční klíč do spínačky,otočit do kontrolek,okýnko u řidiče pro jistotu dolu,nefunkčni klíč do zámku dveří,a zamknout ručně a zmačknout na klíči zamykací tlačitko a držet par vteřin,měl by klíč svítit a pak blikat a mělo by byt hotovo.Ale bez záruky,fakt už je to nějakej pátek co jsem to dělal :D .Najdi na netu návod,nebo cinkni nějakymu elektrikářovi,ty budou vědět.
ned kvě 11, 2014 9:26 am

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek

Dik to vyzkoušim.
ned kvě 11, 2014 2:05 pm

Uživatelský avatar
Witmen
Příspěvky: 1266
Registrován: stř pro 01, 2010 10:20 pm
Bydliště: Uherský Ostroh-Zlínský kraj

Příspěvek

mě to by tak zajímalo celkově, jak to chodí v dispečerské branži.... vubec nemam paru jak to je....to sedí u komplu a je nějakej program kde si berou ty naklady nebo jak? ty zpatečky z francie atd...nebo to si všechno firma musí objednat dopředu... nemam tušení,, někdo kdo by mě to aspon trochu přiblížil a objasnil?
pon kvě 12, 2014 6:49 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

no, tady se zrovna ptej, víceméně tu o tom většina lidí ví prd, ale nadávek na to jak dispečer akorát sedí v teple a houpe nohama bys tu našel na knížku :lol:

ale víceméně dispečer sedí třeba 10 hodin denně v kanclu, z toho má 9 hodin na uchu telefon a shání zakázky tam, a nebo zase zpátky... do toho počítá cenový kalkulace, jedná se zákazníky, nahání řidiče, znova obvolává zákazníky (v čestině, němčině, angličtine, polštině....) když nenažene řidiče a ty něco nestíhaj... atd. atd... je to celkem řehole... a zakázek z různejch programů (Raal, TimoCom) který by se dali prostě "kliknout a jet" je takový minimum, že se o tom snad nevyplatí ani mluvit... takže vše je to o nějaký síti zákazníků a dlouhodobejch kontaktů + nahodile vyhranejch poptávek (viz cenotvorba z počátku příspěvku) ... do toho má asi dost dispečerů nějakej plán (objemu, zisku, čehokoliv), kterej musí plnit aby dostal vejplatu.. atd. atd...
pon kvě 12, 2014 10:22 pm

delivio

Příspěvek

a co dělá disponent/ka nákladní dopravy :think:
pon kvě 12, 2014 10:44 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Dispečer

Příspěvek

Ahoj, tak o dispečerství něco vím, a není to med, 13let sem seděl za volantem a užíval si "klidu". Dělám dispo něco přez 3 roky, a z toho poslední rok jedu sám na sebe, koupil sem firmu se 3 kamionama (samozřejmě na splátky) a tak už nejsu jen dispečer, ale i majitel, fakturantka, účetní, pojízdná dílna, sháněč dílů, účetní, mzdovka, vymahač dluhů, personální, a všechno možné. A to sem si blbec koupil během toho roku další 3.
Za ten rok sem kvalitně zešedivěl a zestárnul asi o 10 let.
Od 6:30 (od firem začínají chodit nabídky práce) do cca 17-18h sedím u PC, telefon na uchu (musím mít kecátko jinak by mi upadla ruka) a neustále naháním nebo prodávám práci. Pak když uspím děti, tak si k PC v cca 21-22h sednu a dělám do půlnoci nebo do 1 papíry (faktury, stazky, kolečka, hovadiny)
Není to prdel, nemám čas na snídani, oběd a kolikrát mi volají i když už v klidu kolem baráku házím lopatou nebo sedím na trůně.
Někdy mám sto chutí se na to všechno vys... a jít zpátky jezdit. Hlavně když mě nas... můj šofér, že se mi na to může vys... že tam nakládat nepojede, že to tam stojí zaprd, a proč tam nepošlu jiného atd...
Kdyby ta vlastní doprava aspoň stála za to. Když sem seděl v kamionu, tak sem měl na vnitru +-25tis, když sem sedl za PC jako dispečer zaměstnanec, tak sem měl +-28, a teď když dělám mistra světa ve skoku pro něco ve vlastní firmě, tak mám průměrný zisk (teda výdělek) +-18tis, tak vyplatí se to kruci???!!!!!
A to u mě mají řidiči na vnitru víc než sem měl já, takže jim závidím, že si udělají svoje, a na pauzu si jdou lehnout s čistou hlavou.
Jinak jak psal Globe, celý den jen počítam jestli se ta nebo tamta fůra vyplatí, naceňuju nové trasy pro zákazníky, prodávám práci nebo sháním volné auta, a novou práci už rači ani nesháním, neboť se z té co mám už pomalu můžu pos...
Buďte rádi za to, že máte klid v kabině, naštvat vás může jen pako za volantem, skladník blbýma řečima že nepřevezne rozbitou paletu, nebo že vám nevychází jízda na nějaké dobré parkoviště.
Protože, když kontrolujete šoféry jak jim to jde, a zjistíte že místo toho aby mazal na vykládku, udělal pauzu a najedl se na rampě, tak je 10km před vykládkou a obědvá v motorestu, tak byste ho roškubli jak hada...
Dělám jen moravu a západní SK, takže všechny fůry krátké, a o to míň času. Takže se furt nestíhá. Jízdy mají kluci furt dost, ale výkonu je nedostatek...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
úte kvě 13, 2014 12:02 am

Uživatelský avatar
Witmen
Příspěvky: 1266
Registrován: stř pro 01, 2010 10:20 pm
Bydliště: Uherský Ostroh-Zlínský kraj

Příspěvek

jako když si vezmu kolik je firem...typnu třeba od boku..brož, bv, csad, ag transport, hanzalik, cross....firmy co maj kolem 100 aut třeba....plus pul milion dalších malych a větších dopravcu...chapu že někde už jsou to i stabilky, ale i tak všechno obvolavat a shínět práci...nooo asi to taky není pravé ořechové.
úte kvě 13, 2014 8:52 am

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Taky jezdím sám na sebe a sháním si sám práci takže dispečer + řidič a si zaplacený jen jednou a to kolikrát u pc prosedíš celý den a třeba ani nic neseženeš. A najít tady něco stabilnějšího na Zlínsku není jednoduché.
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
úte kvě 13, 2014 9:27 am

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Moje polovička je dispečerka a rozhodně nic jednoduchého. Práce hledá rúzně na timocomu nebo raalu, známosti si člověk aj po telefonu udělá takže se občas dostane aj k práci co ještě vyvěšená není, ale žádné vyloženě stabilky. No hlavně je to celodenní telefonování a nikdy není nic jisté, bu´d najdete práci a auto a když už to řešíte, tak vám to zákazník zruší, nebo auto kvůli nějaké jiné vykládce nestihne dojet na nakládku, nebo zákazník má nakládku na 12hodin, vše klape až na to, že na rampě mu řeknou že to ještě není vyrobené a že to bude tak o půlnoci. Přitom vykládku má o 950km dál v 10 ráno. A pak vám v 11 večer volá někde od Hamburku řidič, že mu ukradli od rampy návěs a kde prý je. Jako by to dispečerka ve Zlíně mohla vědět No fakt práce za všechny peníze :-)
A pokud se já sám můžu trošku považovat za dispečera, tak pro mě ideální je, když už zákazníci volají sami, řeknou co a odkud kam potřebují, v jakém termínu, , já si v hlavě musím spočítat ziskovost a hlavně jestli to půjde zkombinovat s jimýmy pracemi aby kvůli jedné drbce neutekly dvě jiné a lepší práce a bu´d se řekne, že to odjedem a nebo že bohužel to není v našich silách. :-)
úte kvě 13, 2014 9:46 am

Uživatelský avatar
MACÍNO
mat
Příspěvky: 447
Registrován: úte čer 16, 2009 5:31 pm
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek

Nemá někdo náhodou telefon na autodopravu Petr Kočí z Nebovid? Našel sem na netu číslo na pevnou, ale hlásí mi to, že číslo neexistuje...
stř kvě 14, 2014 6:34 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Witmen: no, a pak si tu přečteš od nějakýho uraženýho borce v kabině, že dispečer si od rána do večera válí šunky u compu a nemá nic jinýho na práci, než vymýšlet naschvály pro řidiče... aneb, každá mince má dvě strany 8)
stř kvě 14, 2014 11:12 pm

pedrosa
Příspěvky: 293
Registrován: úte říj 26, 2010 8:52 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvek

tak dnes k nam prislo na firmu od Policie,ze delaji nejakou statistiku,a zrovna moje auto vybrali,ze mam dolozit jizdy jeden urceny tyden v dubnu.Asi mysleli,ze se jim to posle mailem vypisem z karty,ale ja jezdim jeste na kolecka,tak sranda:-)no zadny problem v jizdach nemam,takze v pohode,ale jen me to prekvapilo.Pry to vybiraji nahodne..,slyseli jste uz nekdo o tom neco?Ja teda ne :wink:
čtv kvě 22, 2014 7:05 pm

Barta11

Příspěvek

Kámošovi na firmu taky něco podobnýho přišlo, jejich šéf to hodil do koše, že na takový kraviny nemá čas at jdou s nějakýma statistikama do prdele. :lol:
čtv kvě 22, 2014 7:25 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Není to od policie, je to ze statistického úřadu či co a kolečka jsou k ničemu, stejně se to vypisuje do toho jejich formuláře, kolik km s nákladem, kolik bez, odkud, kam. A s tím házením do koše, pročíst si to pořádně, tak se dočteš že nevyplnění může být pokutováno. Známý to taky zahodil, podruhé už mu vyhrožovali tuším 50.000Kč.... Vymýšlet si tam můžeš, vyplnit to musíš, na to v česku zákony jsou. Na to aby si dostal zaplaceno už né :-)
čtv kvě 22, 2014 7:48 pm

Barta11

Příspěvek

No já nevím co to je, nám to na firmu nepřišlo a doufám že ani nepřijde buzerujou akorát s kravinama. :roll: A to že něco nevyplníš tak ti za to daj pokutu tak to jsou fakt hovada. Je to tuším asi cca 3 tejdny co jim něco takového přišlo a zatim už nic. Vyhrožovat můžou, ale otázka je zda jim to něco bude platné. :)
čtv kvě 22, 2014 8:11 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů