Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Dristy

Příspěvek

Tak kus je pravda, například to, že to není práce pro lidi, kteří mají rodinu.(A já dodávám, že ani pro lidi, kteří mají rádi sami sebe.) Nehledě k tomu, že spoustu věcí za člověka řeší někdo jiný (se všemi důsledky), nebo zůstává nevyřešené (také se všemi důsledky).
Něco už je trochu menší pravda. Příjem je sice zatím pořád celkem slušný, ale vcelku nic ohromujícího. Spousta lidí od nás jezdí do Škodovky a mají stejné peníze jako já a stojí je to méně, než 10 hodin života denně, nemají denně desítky negativních interakcí s okolím, je velmi nepravděpodobné, že by prací sobě či někomu zničili život, či opačně. Také se jim vypočítává mnohem větší důchod (to jen do času), marodí za jiné peníze, mají víc dovolené, která je placená tak, že to zaplatí opravdu hezkou dovolenou. Když není práce, jsou doma za peníze, ne jako řidič, který je doma zadarmo, nebo za vlastní (ubohou) dovolenou. Mého kamaráda syn svařuje, ve vytápěné hale a má větší mzdu, než já celý příjem. On má k tomu autodílnu, teď to dělá jen nárazově, spíš pro známé a tak jsem mu teď volal, že potřebuju něco na autě a tak, že prý to udělá, když si sám seženu díly a na STK mi to také už nepoveze, že nemá vůbec čas, že dělají v Padderbornu. Takže pro něj asi zaplacené hodiny (montáže bývají od rána do večera a často i víkendy) a diety). Takže to odhadují na více, než 120.000Kč/m. Těch pracovních míst, kde se vydělává méně, ale pořád přes 30.000Kč/m v čistém, je v dělnických profesích okolo mne docela hodně a pořád se dozvídám o nových, nebo že někde jim to ze sraček roste rychle nahoru. Píšu jen o místech, která by řidič zastal. Odborníci a lidé placení státem jsou na tom (přestože brečí) lépe.
No a ty dristy jsou o tom, že jako řidič jsi placeným tůristou pro Raben. Je pravda, že sám jsem, když jsem měl o nějaký rok a kilo méně, otůristoval při práci kdeco, kam bych se asi jinak nedostal (třeba jsem byl na Scorpionech v Paříži, na 24Heures Le Mans a i jiné k chlubení), ale myslím si, že dneska na tohle nemůže zbývat čas i síla ani statnému junákovi. Co ovšem každý pozná po pár letech bezpečně; z které země/ dálnice/ parkoviště/ fabriky je fotka na kterou zrovna kouká na netu. Teď jsem jel zrovna něco pro Raben a nemyslím si, že jejich řidiči jsou free. Spíš to vypadá, že musí jezdit a makat s klapkami na očích, jako koně, aby je nerozptylovalo "kde co lítá".
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
ned pro 17, 2023 2:56 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

to Prouza88: No právě, taky mám plno fotek (dokud me to bavilo) ale se svodidlama v obraze. :D :D :D
Teď jsem si vzpoměl na jednu příhodu. Naše firma jezdila nakládat do jedné firmy asi 50metrů od pláže a moře. Všude zákaz zastavení pro lkw,sledováno policia munincipale, takže ti zbylo jen za jízdy udělat pár fotek a hybaj na dálnici na parkoviště. Jedna kolegyně samo sebou jako hloupý Honza udělala pár podobných fotek jak si užívá co jsem měl já a dala je na FC. No samo reakce okolí, hloupá závist a snění o cestách do E. Tak jsem těm závidějícím trochu objasnil situaci a bylo po touze. Kolegyně se mnou dlouho nemluvila.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned pro 17, 2023 3:00 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Svodidla

Příspěvek

Podle svodidel na fotce musí poznat každý řidič, z které země fotka je. A to i při dvou promilích. :2d:
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
ned pro 17, 2023 3:35 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Prouza
40 měsíčně brutto někdy i více měl u mně řidič dodávky, který jezdil jen po Čechách, maximálně do Žitavy a každý den večer byl doma. Navrch samozřejmě tuzemské diety. To vše už tak před pěti léty, až do doby než jsem to prodal. Řidič na dvanáctituně měl tak o pět více.
Pokud bereš stále lehce přes dvacet + něco v hotovosti, za to že se snažíš, je to Tvůj problém, že jsi na to ochoten přistoupit. A zrovna Tobě se divím.

Už jsem tady psal. Já jsem ještě ten čas, kdy se jezdilo ve dvou do Hamburku celý týden, ještě zažil. A do Rotterdamu se to ve dvou ani za týden nestihlo. A to se mohlo jezdit v podstatě 24 hodin denně (2 řidiči), ale nejezdilo se...... Mockrát jseme jeli do Madary Šumen do Bulharska s motorama a zpátky zadní nápravy a protože to neměli hotové, tak jsme odpřáhli a jeli do Bjaly, kde měli rekreační středisko, tam se třeba tři dny koupali v moři. A i ve Španělsku se mohlo leckde stát u moře, samozřejmě s rizikem vykradení. Ale jeden se šel vykoupat a druhý hlídal.

A pro 4215 není problém Ti poslat foto znovuzrozeného kostela Frauenkirche v Drážďanech. To z kamionu nepořídíš. Už sem týden každý den jezdím a ještě asi týden budu. Vánoční trhy......Ráno přijedu večer v půl šestý odjíždím.....Už jsem několikrát obešel všechny čtyři trhy v okolí oběd tak kolem 25 € a přestává mně to bavit. Dnes jsem to prochrápal u počítače.
ned pro 17, 2023 4:14 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

to 153: No vy jste jiná liga. :D :D :D Na jedněch kamionech je napsáno Erste liga, nevím zda v dopravě, nebo logistice, ale vy jste extra liga. :D :D :D No a potom je zde zvláštní liga, kteří to mají v popisu práce, vyfotit kamion v Maroku před mešitou, nebo před metrovou závějí v Norsku. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned pro 17, 2023 9:08 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 230
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

To 4215. Jazdim 10 rokov a aj som kus europy videl. V navese vozim bicykel a skoro vzdy ked niekde vikendujem alebo dlhsie stojim idem preskumat bikom okolie a za ten cas som uz bol na veeeela miestach. Naposledy tento vikend som bol navštíviť sikmu vezu v Pise
Scania R450
pon pro 18, 2023 11:02 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

to Driver_1.9D: Máš štěstí a přeji ti aby ti to vydrželo co nejdéle. Ono až tě 2x vykradou a vycucnou 1000litrů nafty, tak budeš mluvit jinak. A taky asi nevozíš automotive. Měli by ti dát 2x motory z Bolky do "špáňa" a kolo by jsi nechal ve škodovce. :) :) :)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř pro 20, 2023 4:34 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

4215

Příspěvek

Ono to je o energii člověka. Driver_1.9D je ještě býk v koridě, já už jsem na sračky. Znám kluky, kteří si při klasickém MKD postavili barák vlastníma rukama. Když Drivera naloží do stropu po vrata, dá kolo na horní postel. Třeba mu to vydrží do konce života, třeba časem taky zesračkovatí. Můj taťka říkal, že žiju moc rychle a měl pravdu a teď jsem rád, že žiju.
Jinak nahoře na věži v Pise jsem byl taky, Madrid prochozený křížem krážem (Prado mi bohužel nevyšlo), Muzeum SAAB v Tröllhatanu, Sinsheim asi 6x, asi 4x Bugatti muzeum Mulhouse. Asi nejlepší veterantreffen v Baden-Badenu a fakt dost dalších pěkných, třeba i místních akcí. Teď jsem byl po letech v Agullentu, tam jsem vždy čekával, až bude vyrobeno a mají tam v kopci hezké koupaliště ve stínu olivovníků, tak jsem si vždy vzal sebou deku, čtení a v pruhovaných plavkách a là Frištenský jsem ze začátku způsoboval rozruch (v místním Sportbaru měli Čechy ve velké úctě, to v životě neviděli, co dokáže Čech vypít piva. Nebožtík Péťa Dusbabů tam běžně dával 30 třetinek, ani si k tomu nebral nabízené tapas. Nestačili chladit skleničky). Na Achernu na koupališti jsem kvůli těm plavkám nemusel platit vstup a kafe. U Forda ve Valencii jsem taky chodíval do bazénu, dnes tam nevylezu z auta.
Kdybych měl sílu, tak největší lákadlo je pro mne NDR. Tam by pro mne byly desítky cílů. Jen co si hned vzpomenu, tak Drážďany Zwinger, služebna Putina, prototyp letadla Baade 152, kousek Karl May muzeum, Radeberger muzeum. V Berlíně bydliště Deana Reeda, kousek je letiště Stölln kde přistáli s budoucím exponátem, Il 62 na louce za lesem. Muzeum kosmonautiky na A72 (ředitel-kosmonaut Sigmund Jähn nedávno zemřel). Renovovaná vlaková jednotka Delfín, která vozila Vindabonu; ta je v Görlitz a spoustu dopravních a technických muzeí. Muzeum Berlínské zdi. Atd.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
stř pro 20, 2023 8:00 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

to Krocan: No to máš taky pravdu. Asi na to taky koukám už trochu jinak, dědkovsky. :D :D
Vím že jsi sám, a jen tvé typy na výlety jsou tak trochu mimo rodinu. :D :D :D Třeba ten Sinsheim (taky mám projitý, proto vím o čem to je) nevím jak by to přijala drahá polovička za 13 eur tam půl dne courat po muzeu. :D :D
Ale ať se držíme tématu, lákat lidi na nejlépe placeného turistu,to bývavalo.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv pro 21, 2023 7:06 am

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Víkend u Lyon.tahac polské SPZ SC(czestochowa)návěs maďarské SPZ,za volantem chlap z Indie.Jako zlatý hřeb dojelo frigo v neděli na Maroko číslech ,nové Volvo I save stejne jak moje,za celnicm oknem rozhazena kolečka z tachografu vyjeta ,jak šel na WC se ho ptam to má analog tacho?nové auto ?odpověď YES :housle:
čtv pro 21, 2023 7:51 am

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1567
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Tak Maroco má nějakou výjimku. Oni nejsou v tom spolku Aetr tak můžou mít nové auta na kolečkový tachograf.
Zijte dlouho a blaze.
čtv pro 21, 2023 8:28 am

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

No jenže stakovym autem jak vjedes do Polska zastavi tě to jejich ITD tak si dojel.Skoncil.To mi věř .Nemají to ani Ukrajinci ,Bělorusové.taky nejsou v unii .Jednu takovou prekopavku máme na place.sef s istin jezdi dám,až poslal do Polska chlapa jen vylozit.A celé to pak stalo fakt hodně
čtv pro 21, 2023 6:48 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

DISPEČER/KA S MONGOLŠTINOU | O.K. TRANS PRAHA spol. s r.o. | Dvůr Králové nad Labem 💻
Kolik čechů umí mongolsky. :D :D :D Ale co mě překvapilo, že i O.K. Trans????
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv pro 21, 2023 9:30 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Mongolština

Příspěvek

Koukal bys kolik Mongolů (i v CZ pracujících umí česky). A že má inzerát O.K.Trans? Přeci nikdy neříkej nikdy! Anebo; bližší košile, než kabát! Nebo; prišla bída na Kozáky!
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
čtv pro 21, 2023 10:04 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Dvecet let zpět jsem se neměl odvahu vedle OK postavit ani jak jsem dělal víkend u Montecau ,richtung Spalin.To byla sama dieta v hubě ,milionové platy atd.Především exceloval nějaký Zdeněk ,ten měl východ vše co bylo km od Benešova ,každý byl kokot a jediné DAF.
čtv pro 21, 2023 10:06 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů