Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ano pomocí leaseru :D
Volvo FL 614.
pon dub 20, 2009 11:21 am

Helena

Příspěvek

Že by to muselo být možný, viď? A víš, co by se mi nejvíc líbilo? :D Kdybych prostě projela nějakou trasu, ono by to přeměřilo mosty a dalo do paměti, na kterým km se ten most nacházel a jeho výšku. Mohl by jsi odhadnout náklady? Myslím, že kdyby se to pohybovalo v nějakých snesitelných mezích, že by se dalo sehnat dost zákazníků.
pon dub 20, 2009 11:34 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Oni to mají taky hlavně proto,protože u nich jsou docela častí zloději,a různí gangsteři,co ti naházejí pod kolo ježky,kolo ti uteče,ty vylezeš,a oni na tebe jdou s pistolí,a auto je jejich.
Takže v případě přepadení píchneš,ale kolo se hustí pod tlakem z vzduchojemů,a můžeš jim ujet alespoň na nějakou hlídanou pumpu,kde si na tebe netroufnou,a i tak,pořád je lepší rozválet gumy,než přijít o náklad co má hodnotu větší než to auto samotné.
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte dub 21, 2009 11:30 pm

jakub480
Příspěvky: 367
Registrován: pát kvě 29, 2009 6:19 pm
Bydliště: plzen

Příspěvek

jenomže se mne to nak nezda jak tam na to kolo vedou hadičky tak to mužou přefiknout urvat atd tak to poto je k ničemu ja bych to takhle nechtel když už tak jak to ma tatra a nebo kdyby to bylo aspon dobře pod autem schovane
úte čer 30, 2009 2:48 pm

tonny81
Příspěvky: 71
Registrován: pon čer 22, 2009 5:09 pm

Příspěvek

Ono to mají možná jenom kvůli jízdě, protože s přepravníkem aut asi nebudeš zastavovat jet tak nikde, takže pokud jedeš tak je to OK když píchneš dojedeš na pumpu a vyměníš kolo, ono se mezi tím dofukuje a nikdo ti nic neukradne. No a ráno před jízdou si to zkontroluješ. Asi tak bychviděl tento zvláštní způsob zapojení.
úte čer 30, 2009 5:37 pm

Uživatelský avatar
klon
Příspěvky: 512
Registrován: stř čer 14, 2006 12:33 pm
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek

Jen malá technická, nedávno jsem podobný systém viděl na jednom audi. Mysleli jsme že se jedná o vyrovnávání tlako, ale po detailním ohledání PC před spolujezdcem a místo hadiček kabeli. Nejspíše se jednalo o nějaký druh testu a snímalo to otáčky všech kol samostatně (kontrola ABS a jinýchsystémů?).
úte lis 24, 2009 11:37 pm

Uživatelský avatar
Mildys
Příspěvky: 133
Registrován: čtv kvě 01, 2008 1:58 pm

Příspěvek

Hlavně to mají Španělové a Portugalci A virovnává jim to tlak v kolách aby jim to nepobouchalo , tod vše nic jiného zatím není
čtv lis 26, 2009 6:19 pm

Uživatelský avatar
klon
Příspěvky: 512
Registrován: stř čer 14, 2006 12:33 pm
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek

V tomto případě se asi jednalo o vyrovnávání tlaku, ale říkám že jsem viděl i to co jsem popsal. :wink:
čtv lis 26, 2009 8:04 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Je pravda, že Globe viděl u aut od Torben Rafn senzory tlaku, který byly už bezdrátový. Na disku jen krabička a signál šel (zřejmě?) bezdrátově.
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
úte pro 08, 2009 8:27 am

bazén
Příspěvky: 608
Registrován: ned říj 19, 2008 1:36 pm
Bydliště: Prajzka

Příspěvek

V Laguně mám kontrolu tlaku v pneumatikách.
Čidla jsou umístěná uvnitř dysku na ventylku.
úte pro 08, 2009 4:58 pm

ruzajs
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 31, 2009 12:41 pm
Bydliště: Děčín

Příspěvek

Nevíte co znamená v Rakousku nápis IG-L?
ruzajs, s úsměvem protože blbců je okolo hodně
ned led 03, 2010 2:55 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Petr Růžička: snad to z toho pochopíš :)
RAKOUSKO.

Ve třech spolkových zemích – Dolní Rakousko (Niederösterreich –NŐ), Vídeň (Wien) a
Hradsko (Burgenland) platí od 1.července 2008 zákaz jízd pro nákladní vozidla a tahače
návěsů, které byly poprvé uvedeny do provozu před 1.lednem 1992. Důvodem tohoto opatření
je zajistit ochranu ovzduší proti škodlivinám vycházející ze zákona o ochraně ovzduší (IG-L).
Zákaz se vztahuje na všechna uvedená vozidla bez ohledu na hmotnostní kategorii a výjimku
tvoří vozidla zásahová a vozidla ve veřejných službách, autobusy v linkové, příležitostné nebo
závodové dopravě, vozidla pro svoz a rozvoz zboží kombinované dopravy, jestliže nakládka a
vykládka je v ozdravné oblasti, vozidla v zemědělství a lesnictví, vozidla s elektrickým nebo
plynovým pohonem a vozidla autoškol (tato musí být označena tabulkou IG-L).
Zákaz se netýká speciálních motorových vozidel (např. obytných automobilů) a samohybných
pracovních strojů. Rozhodující je, zda mají v technickém průkazu zapsáno nákladní automobil
nebo tahač návěsů.
Výjimečné povolení může být uděleno u vozidel, která mají zabudovaný filtr pevných částic
nebo vyměněný motor, který splňuje podmínky EURO 1 nebo 2 a tato vozidla musí být
rovněž označena tabulkou IG-L. Ze zákazu jsou zpravidla vyjmuta vozidla historická vozidla,
starší 25 ti let.
ned led 03, 2010 3:05 pm

Uživatelský avatar
Frenky
Quattro
Příspěvky: 1248
Registrován: ned dub 19, 2009 2:00 pm
Bydliště: Někde..

Příspěvek

Tohle to je hodně vidět na autech v Turecku Španělsku a vůbec takhle na východě..
Neuděláš nic...
Obrázek
ned led 03, 2010 3:37 pm

Uživatelský avatar
kenry
Příspěvky: 296
Registrován: úte pro 05, 2006 11:47 am
Bydliště: Praha 9

Příspěvek

a já ,myslel že je to něco na hlídání pohybu kola u autíčkářú...
.... hm... aspon neumřu uplně blbej....
Mantga 480 + chip, kontajner šasi krone....
Jeep Grand cherokee wg 2.7 Crdi
Ford fiesta 1,3i 75kw .... :-)
stř led 06, 2010 2:09 am

ruzajs
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 31, 2009 12:41 pm
Bydliště: Děčín

Příspěvek

Pro Gepas , dík pochopil jsem to a děkuju a všem ať se daří a šˇastný dolet
ruzajs, s úsměvem protože blbců je okolo hodně
sob led 09, 2010 9:30 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host