Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Globe, v letadlech se nevyznám, ale už podle těch kravskych rozměrů sem poznal, že to bude asi Antonov a na tom druhém, které stálo opodál to bylo i napsané... ale typ nevim...

Ondro, si mi ještě připoměnil, že se potřebuji zeptat, čím tu kabinu vyleštit?
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
ned úno 23, 2014 1:26 am

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

Spíš tam asi bylo napsáno Volga Dneper
ned úno 23, 2014 7:13 am

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Na Volga Dnepr nikde není napsaný Antonov tak, aby to šlo z větší dálky přečíst. Má ho více společností, ale 100% to byl Antonov Design Bureau. Tohle je "můj" :) Akorát je to focený kompaktem

Obrázek
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
ned úno 23, 2014 10:21 am

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ten první byl bez označení, ten druhý měl modrý ocas a nápis na něm, viz fotka z netu

Obrázek
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
ned úno 23, 2014 10:43 am

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Globe super čtení. Jináč upřesním ten letoun - menší je Ruslan a je to Antonov (4 motory). Má většího bráchu a to pouze v jediném vyrobeném kuse a to je Mrija poznáš jej podle 6 motorů (rusky to psát nebudu neb to odmítám). Osobně jsem to prolezl a nic v tom hezkého nevidím, krom nádherné strojařiny. Původně byli vyrobeny pro SSSR armádu jako "strategický" bombardér a nosič/přepravník armády. Měl zhazovat "padákovou" atomovou bombu. Větší měl jednak sloužit jako nosič Buranu (okopčený raketoplán) a taky jako strategický přepravník ...

Jinák super čtení. Super :)
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned úno 23, 2014 11:24 am

Uživatelský avatar
-Ondra-
Příspěvky: 2039
Registrován: ned bře 08, 2009 11:11 pm
Bydliště: Křižanov

Příspěvek

Zalezi v jakym stavu ten lak je,ale klasickym tempem nic nezkazis. Na novej lak bych to nepouzil,ale na starsi a zvlast bilej by melo byt v pohode...
...Moje práce je mým domovem...
ned úno 23, 2014 12:05 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Netopejr, mě jen udivuje, jak něco tak velkého a těžkého může létat... vždy čumím s otevřenou hubou, když jedu okolo letiště :shock: :lol:

Ondro, ta kabina je docela bílá, ale zkusím to tempo na ty zažloutlé mezinápraváky... je to blby po takové době něco lakovat... proto se chci co nejvíc vyhnout bílé barvě, protože tu skoro určitě netrefím... no pár let to vydržím a pak si vyprosím funglovku :lol:
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
ned úno 23, 2014 12:42 pm

Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

trochu bolej ruce ale funguje to
ned úno 23, 2014 1:13 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Gepasi - já ti rozumím. Proto me letadla fascinují od cca.5 let. Máma měla spolužaču co byla vdaná za pilota dopravního letadla. A ve volných chvílích lítal z větroněm - později jsem zjistil že to byl blaník. A já tam seděl na předním sedadle ... Od té doby bach dal cokoli, i čertu se upsal abych mohl být pilot. Můj osud byl zpečetěn, a má duše taky - od té doby jsem začal modelařit s letadly. Proto jsem zanícený fanatický fanda do letadel, mnohem větší než do IT. To přes koníček letadla, jsem začal fotit, a od focení pak přešel k IT. Ale letadla to je moje srdeční záležitost a opravdu jediná věc co někomu závidím. Jinak je mi všechno šumák, kdo co má. Ale letadla ... Delivio viděl mou chloubu, moji duši co mám ukrytou ve vytríně. Jak rusáky nemám rád, musím uznat že jsou to zajímavé stroje - rád bych viděl to co ty. A možná zase ty, to co já ... :D

Jsem se nějak zapletl do svých myšlenek ... safraporte. :D
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned úno 23, 2014 9:12 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Tak to by jsi mohl vědět že Antonovy nejsou ruský mašiny :wink:
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
ned úno 23, 2014 9:18 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jo jsou, ale po rozdělení SSSR připadly Ukrajině a nyní létají pod ukrajinsko - anglickou firmou se zaměřením na převoz velkých, těžkých a nadrozměrů ...
Dokonce i lokomotivy, reaktory atd. ... Dokonce kancelář Antonov, začala uvažovat o postavení dalších kusů An - 225 Mrija (ta 6 motorová potvora).
Inu letadla ... :P
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned úno 23, 2014 9:26 pm

Ladix
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3421
Registrován: stř lis 07, 2007 10:19 am
Bydliště: kousek od chlumce nad cidlinou pres dalnici

Příspěvek

ne postaveni ale dokonceni druheho modelu ktery stoji na ukrajine a diky konci sovetu nebyl kvuli financim dokoncen jinak MIRJA byl postaven jako prepravnik pro rusky raketoplan buran 8)
M-B Atego 1218 frigo
ned úno 23, 2014 9:55 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Tak já SSSR neberu jako čistě Rusko. Rusko je Rusko :D Můžeš konkretizovat tu první větu? "připadly Ukrajině a nyní létají pod ukrajinsko - anglickou firmou". Kdo připadl?

Jinak co 124/225 dokáže pojmout je mazec. Taky obdivuju techniky kteří mají na starost náklady. Takový neforemný jako třeba tanky, vrtulníky apod., správně vypočítat těžiště aby letadlo nespadlo při prvním náklonu nebo aby se vůbec odlepilo. Sakra zodpovědnost...... Viděl jsem dokument kdy měl na starost tuhle práci celkem mladej chlapík.

Jinak o stavbě dalších 225 jsem taky sice slyšel a četl, ale to se řeší pár let už a 124 je pro všechny společnosti praktičtější. 225 je náročná po všech stránkách a sám Antonov se na salónu nechal slyšet že jedna zatím dostačuje, dokonce že i pro tu jednu není moc zakázek. V Kyjevě je nedokončená druhá 225 (01-02), před pár lety se na ní opět začlo pracovat, ovšem práce ustaly protože zkrátka nejsou peníze. A vkládat miliardy do letadla který nemá vůbec jistou budoucnost je i podle mýho selskýho rozumu zbytečný :) Ikdyž taky jako fanda do letadel musím říct že mě to dost mrzí.
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
ned úno 23, 2014 9:55 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nemám rád ptáky... - http://gepasovo.blogspot.com/
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
ned bře 02, 2014 4:18 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Ten traktor byl určitě John Deere. 7XXX a 8XXX maj luxusní zvuk i s origo výfukem. A když se tam dá trubka tak to je neskutečnej zvuk, ale když s tím pak jezdíš 12+ hodin denně tak z toho bolí hlava dost.

A koukám že málokdy přijedeš napoprvý k správný hale. Mě se zase snad nikdy nestalo aby mě posílali jinam :) Snad jednou když jsem jel skoro do centra Brna. Na CMR i v dodáku byla stejná adresa jak pro kancl tak pro vykládku, byly to nějaký pičifuky tak jsem si říkal že to bude asi přímo do obchodu. Ovšem dojel jsem pouze do kanclu a dostal šílenej pojeb. Tak dostali pojeb i oni, ať si příště líp udělaj papíry (byla to jedna firma, jak v NL tak v CZ). Ředitelka celkem koukala :D
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
ned bře 02, 2014 4:47 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: didi a 21 hostů