Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

k té čistotě sem jen tak odskočil, páč to tu zaznělo přede mnou a já v tom vidím jeden z problému co se tady na foru řeší.
a když už jsem tu, taky bych něco k té sociálnosti 561. toto nařízení mě nařizuje,že nemohu pracovat víc, než je uvedeno. (podotýkám, že 561 znám docela slušně) jistě je potřeba v oblasti dopravy mít předpisy tothoto druhu, páč by sme se na silnících všichni co?.... za chvílu by neměl kdo jezdit :roll: nicméně mě tímto předpisem stát (EU) diskriminuje protože do výkonu počítá i jinou činost i u jiného zaměstnavatele. proč nemužu mít další prac. poměr třeba na 6 hod., kdokoliv jiný v jiné profesi takto omezen není. na jednu stranu mě stát říká, že se musím o sebe postarat sám, na druhou mě omezuje si vydělat. tedy, když mě někde omezí proti ostatním,tak mě musí na druhou stranu zaručit jistej a slušnej výdělek, ovšem toto nějak asi zapoměl. no a sme zase u těch mezd že? :D vemte například ted ty soudce, ustavní soud zruší jakékoliv snížení platů soudců s argumentem, že nemají ze zákona možnost proti ostatním si vydělávat ještě jinou čiností. vidím to tak, že jsem jako řidič na tom podobně. :roll:
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
stř říj 13, 2010 4:58 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Tak to jsi kuntíku, trefil hřebíček na hlavičku :)
Přesně tak to je - soudci nemají problém s bordelem na pracovišti, protože postupují systematicky a pokud mají problém nekňučej, nestěžují si, ale soudí se.
O ničem jiném to není. Taková je doba.
Pokud začneš tím, že si vysoudíš odměňování podle zákona, pak nebudeš mít problém ani s hygienou na pracovišti. Protože zaměstnavatel si určitě rozmyslí, jestli s tebou půjde opět k soudu a zase prohraje boty, nebo se dohodne :)
Situace je taková jaká je, protože dopravce si je jistý, že řidič k soudu nepůjde (nebo alespoň nepůjde s právníkem)…
Když každý řidič jen zanadává, chvíli vyhrožuje, nechá si strhnout vše co mu dopravce nakuká a běží k jinému v naději že bude spravedlivější, tak...
Kdyby soudci jen dali výpovědi, třískli za sebou dveřmi a vyhrožovali, taky by jim ta platy, žádný soud nemohl přiznat :roll:

A ohledně té diskriminace jsi to trošku přehnal – když chceš brigádu, tak můžeš sedět třeba za pokladnou v supermarketu. To nikdo nekontroluje. Ale za volantem můžeš být jen omezenou dobu. Buď rád. Jinak by jsi tam seděl pořád a zadarmo, tak jak si to někteří představují. Neměl by jsi ani čas, sem psát :D
Naposledy upravil(a) sibr dne čtv říj 14, 2010 7:17 am, celkem upraveno 2 x.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
stř říj 13, 2010 5:46 pm

frantaemail

Příspěvek

smazáno
Naposledy upravil(a) frantaemail dne sob led 08, 2011 8:04 am, celkem upraveno 1 x.
stř říj 13, 2010 6:55 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

:idea:
Naposledy upravil(a) TACHO.1 dne úte led 25, 2011 3:34 pm, celkem upraveno 2 x.
stř říj 13, 2010 7:06 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

šíbr = ??? :D :D používá stejné výrazy atd.. ..... je vidět i emotivní reakce na jediný fungující sdružení, ne nepodopbná tomu co prezentují dva kašpaři v různých diskuzích,kde se stali poměrně komickým duem mezi řidiči dost známým.
no tak prosim,další vlákno kam se budu chodit bavit. včera sem byl na tom JAKO sdružení profi řidičů a to je teda materiál,nebo Vilíkovo prezentace na jedemevtomspolu, řidičdobrodruh, doporučuji každému,kdo se chce zasmát.
omlouvám se za OT,ale to se nedá nenapsat :valetsesmihy:
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
stř říj 13, 2010 7:49 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ty ty ty ty :D ty zlí zaměstnavateli, jestli nebudeš hodný tak na tebe pošleme sdružení řidičů !!! To je asi tak jediný co můžeme udělat. Pokud se nechtějí řidiči sami bránit, tak je asi nemůžeme nutit že jo. Takhle to chceš pane sibr ? Zatím mi dlužíš odpověď na otazku jak je to v případě týdenního odpočinku.
stř říj 13, 2010 8:13 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Tacho-díky: Myslím, že se v tom podstatném shodneme poměrně často.
Poopravil jsem to, ale není třeba tu napsat úplně každou maličkost. Každý má taky svůj rozum.
Mám spoustu dalších informací a zkušeností, které bohužel není možné jen tak zveřejňovat.
Doufám, že řidičům dojdou věci, které nejsou napsány úplně na plnou hubu.

Pokud chce někdo slyšet více a podrobněji, můžu se s ním v Ostravě sejít.

K příspěvkům pánů ze SŘPD, snad nemá cenu nic dodávat. Každý si udělá svůj názor sám.
Snad bych je akorát poprosil, ať si to proberou na svém portále. Tady je jiné téma a není tu podstatná kvantita příspěvků.
Pokud budete tak slušní a budete to respektovat, tak vám předem děkuji.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
čtv říj 14, 2010 6:06 am

frantaemail

Příspěvek

smazáno
Naposledy upravil(a) frantaemail dne sob led 08, 2011 8:03 am, celkem upraveno 1 x.
čtv říj 14, 2010 3:01 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ubohost sama...mimo jiné že by řidič od Omnipolu??? a za další u nás řidičům lidé vysvětlují vše podle zákona a jeho znění a ne tak jako ty, podle toho jak se ti to hodí
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
čtv říj 14, 2010 6:42 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

:lol:
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
čtv říj 14, 2010 8:43 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jsem rád že to bereš s humorem, já se taky bavim :D :D :D
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
čtv říj 14, 2010 9:08 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

já se začnu smát až to pochopim...... :roll: pokud se teda nejedná o rady mírně retardovaným jedincům neschopných vlastního úsudku a postupu.... :D když tak to Martine uveď na správnou míru, já nemám takový novinářský nadání :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv říj 14, 2010 9:12 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Takže u mě to vypadá dobře pohrozil jsem inspektorátem práce a v pondělí si jdu pro peníze tak snad je dostanu všechny jinak s ježděním jsem seknul a makám ve skladu na VZV.
sob říj 16, 2010 6:57 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

To je fajn. Vždycky mě potěší, když někdo dostane co si zaslouží.
Pokuta od SUIP + doplatek by bylo celkem určitě více...
Nemusíš se šofeřinou hned sekat. Přestávka ve skladu může být vhodným zpestřením šoférského života. Poměry se brzy změní.

Několika firmám, už soud nařídil zaplatit mzdové nároky řidičů zpětně 3 roky + úroky 10% ročně + škody z neodvedených exekucí (které firma musí uhradit za zaměstnance, kterého takto poškodí) + soudní výlohy + doplacení všech odvodů na dani, soc. a zdrav. pojištění, také zpětně 3 roky.
Zaplatit tyto nemalé částky najednou je pro firmu větší zátěž než je platit průběžně.

Čím častěji se budou řidiči obracet na soud, tím častěji se budou firmy chránit a vyplácet řidiče včas dle zákona.
Již dnes jsou ve většině vozech digitální karty, kdy si můžeš kdykoliv udělat zálohu dat. Průkaznost přesčasů je daleko jednodušší než u koleček.
Od roku 2012 budou karty povinné ve všech autech a zaměstnavatel nebude vědět, který další řidič se u soudu přihlásí o svá práva 3 roky zpětně…

Policistům snížili renty. Podívej se kolik jich dalo výpověď hned, dokud ještě mají renty vyšší.
Když dnes generace řidičů stárne, proč by si řidič, který jde do důchodu nenechal doplatit 3 roky zpětně dlužnou mzdu?
Tím si zlepší hlavně výpočet důchodu na celé další období. A to se vyplatí!!!

Stejně může postupovat každý kdo je propuštěn. Pokud si vysoudí doplatek mzdy, dostane nejen dlužnou částku, ale také daleko větší podporu v nezaměstnanosti či nemocenskou… (Případně i vyplacenou až po rozsudku)

Samozřejmě pokud má pojistku DAS - jinak za svoje, ale to pochybuji, že mu budou stačit úspory...
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
ned říj 17, 2010 2:53 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

jen doplním ty DŮCHODY se už několik lev vypošítavají ÚPLNĚ jinak něž tomu bylo dnes ty 3 roky jsou ti k ničemu :wink:
a zbytek no nějak jsem nepostřehl že by šoféři nějak strály a bylo jich málo ano málo je těch co se chovají nějak normálně,a když jsem poslouchal dva přes CB u VÍDNĚ hned mi došlo že ti dva jsou přesně ti kteří majitelé potřebují 2 blbci co mrskaj kolečka oknem a pak bečí že se ani nevyspí jak mu to ten ZLÝ KAPITALISTA plánuje.
takže změna k lepšímu nepůjde od zaměstnavatelů,dopravců ale musí jít od ŘIDIČŮ a oni pak ti dopravci pochopí že se to hold musí dělat poněkud jinak,a že těch dopravců už to pochopilo poněkud přibývá.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned říj 17, 2010 6:12 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů