Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Pomoc - nezaplatili mi výplatu

Příspěvek

Zdravím. Takže došlo i na mě bohužel........ Poslední zaměstnavatel mi doposud nezaplatil za dvouměsíční akci a už mě nebaví čekat. Ke konci roku 2012 mi u něj skončila pracovní smlouva a od tý doby jen slibuje. Nechtěl jsem to doposud řešit protože krom této záležitosti je to super člověk a nemůžu na něj říct půl křivýho slova, ale to už teď jde stranou a čekat už nemůžu. Slyšel jsem že to jde řešit přes ÚP, je to pravda? Případně jak při tom postupovat? Veškerý papíry mi po skončení dal, bude stačit právníkovi nebo kompetentní osobě doklad o zdanitelných příjmech a výpisy z mýho účtu? Nebo jak se to vlastně řeší? Jak dlouho toto vyřizování trvá? Slyšel jsem že jak se dá vše dohromady tak mi pošlou peníze a pak je budou vymáhat po zaměstnavateli a to už je jejich věc. Nebo může někdo poradit jak to řešil, svý poznatky nebo nějaký alternativní ale účinný řešení? (legálně!!) V tomhle se fakt nevyznám a každá rada je dobrá. Dlužná částka je XX XXX tis.Kč. Díky moc
Naposledy upravil(a) Vojtas.DAF dne pát kvě 17, 2013 2:37 pm, celkem upraveno 1 x.
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
úte kvě 14, 2013 10:37 pm

delivio

Příspěvek

http://finance.idnes.cz/co-delat-kdyz-z ... nikani_bab

Ale to chce řešit hned.
Asi tak správný kápo nebude, co říkáš?

Je to super darda a ne jednání. Myslete ....................
úte kvě 14, 2013 11:15 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Díky za odkaz. Předloni jsem u něj byl a vše proběhlo v pohodě tak vloni jsem neměl důvod k němu nejít opět na pár měsíců. Bohužel to dopadlo takto...... Vím, jsem blbej, ale zase chytřejší. Žádný kamarádíčkování a jak půjde o práci tak vztahy bokem. No jo, jsem to dopracoval. A máš pravdu, den ode dne už si přestávám myslet že tak fajn náčelník opravdu není. Jako známej je super, ale bohužel jako zaměstnavatel neobstál. A dokonce jsem se dozvěděl že mě nezaplatil jako jedinýmu! Jinak všichni peníze mají
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
stř kvě 15, 2013 12:00 am

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

80 tisíc za 2 měsíce?
Buďto máš skvělý plat, nebo jsou v tom kromě platu zahrnuty ještě další náhrady.
Uvidíš jak pořídíš až to začneš řešit, ale obávám se že vymáhání ostatních náhrad bude trošku jiné a složitější, než vymáhání samotné mzdy.

...Pokud chcete rozvázat pracovní poměr okamžitým zrušením, musíte si uvědomit, že každé peněžité plnění poskytované zaměstnavatelem není mzdou (platem) nebo náhradou mzdy (platu). Mzdou, ani náhradou mzdy nejsou například cestovní náhrady poskytované v souvislosti s uskutečněnou pracovní cestou, ani peněžitá plnění jako různé příspěvky na...
http://www.mesec.cz/clanky/pracovni-pom ... sto-tisic/

Přeji úspěšné a brzké vyřízení celé věci.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
stř kvě 15, 2013 3:14 am

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Díky moc za další informace a podporu. Žádný náhrady v tom nejsou, je to čistá přiznaná mzda. Pracoval jsem u něj půl roku, 4 měsíce mi normálně zaplatil a jak přišla tato dvouměsíční tour kde si člověk vydělá opravdu pěkný peníze tak ty mi doposud nezaplatil
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
stř kvě 15, 2013 10:15 am

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

ÚP ti vyplatí mzdu za zaměstnavatele pouze při platební neschopnosti zaměstnavatele, tj. pokud je zaměstnavatel v insolvenci.
Toto si radši ověř.
Při platební neschopnosti zaměstnavatele, rozhodná částka pro určení celkové výše mzdových nároků je od 1.5.2013 - 30.4.2014 max. 25.101,-Kč. Pokud by ti ÚP mohl pomoc proděláš.
Spíš budeš muset postupovat takto:
Pokud jsi jediný kdo nedostal mzdu, je nutné postupovat soukromo právní cestou soudního vymáhání pohledávky podle občansko soudního řádu.
Spojit se s právníkem, zaslat zaměstnavateli upomínku a pokud nebude reagovat podat žalobu k místně příslušnému soudu. Soud určí, že zaměstnavatel je dlužníkem a že má během stanovené lhůty zaplatit dlužnou částku. Zároveň se ty dostaneš do pozice věřitele.
Pokud ve stanovené lhůtě nezaplatí, dalším krokem je návrh na podání exekuce.
stř kvě 15, 2013 11:34 am

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Takže vyřešeno domluvou a normálně lidsky. Prosím o smazání tématu, nebo to necháme jako chlívek kde se budou tyto záležitosti řešit?
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
pát kvě 17, 2013 2:39 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti