Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Gabes575
Příspěvky: 16
Registrován: ned dub 07, 2019 4:53 pm

Re: BSS

Příspěvek

Hi All,

Have somebody this drawing in better quality?
Obrázek
Thank you
pon črc 13, 2020 7:51 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: BSS

Příspěvek

no .... this is a load controller for brakes
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte črc 14, 2020 9:52 am

Gabes575
Příspěvky: 16
Registrován: ned dub 07, 2019 4:53 pm

Re: BSS

Příspěvek

Thank You martin440.
I know what is this, but I did not see the parameters of the actuator... :D
I did find a trailer parts shop and I measured the parameters... :)

New question...
Somebody know which type trailer shows on this dataplate?
Obrázek

-G-
pon črc 20, 2020 4:34 pm

Gabes575
Příspěvky: 16
Registrován: ned dub 07, 2019 4:53 pm

Re: BSS

Příspěvek

Hi All,

The wheels are done... the brake reducer still remaining... :D
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Best Regards: -G-
ned srp 02, 2020 9:32 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: BSS

Příspěvek

unfortunately i don't understand the question .... missing ?? ... isn't it?

Obrázek
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte srp 04, 2020 3:11 pm

Gabes575
Příspěvky: 16
Registrován: ned dub 07, 2019 4:53 pm

Re: BSS

Příspěvek

Hello Martin,

No question just I did make some update...
Yes the rod is it, but the valve is missing... Obrázek... :D

-G-
stř srp 05, 2020 4:18 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: BSS

Příspěvek

Hi....Gabes575

the original there is a piece of iron ....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř srp 05, 2020 5:56 pm

Gabes575
Příspěvky: 16
Registrován: ned dub 07, 2019 4:53 pm

Re: BSS

Příspěvek

Hi,

Here is the brake reducer valve... :D
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

-G-
pon srp 17, 2020 6:49 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 197
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: BSS

Příspěvek

mám prosbu, někde dřív se tady psalo, že dvouhadicový vleky se brzdí zátěžákem, já mám 1713 s abs a když vypřáhnu valí mi vzduch z červený hadice místo nouzovýho zabrzdění. Je vadnej ten "ruční odfukovák" co je před točnou na oji ?? , jde to stisknout a po naplnění vzduchem to samo vyleze, to si myslím, že by tak mělo být. Nebo to dělají ty zátěžáky ?? , měnil jsem je před loni ale jen výměnka.

Pak tam mám 1612 a ta má klasický brzdový rozvaděč na vzduchojemu tam si myslím, že to nouzové zabrzdění dělá on a páčkou se to přestaví a odbrzdí, každá náprava má svůj na svým vzduchojemu to mi chodí v pohodě, ta 1713 má jen jeden (teda jestli někde není schovanej) pro obě nápravy.

dík.
sob zář 12, 2020 2:23 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: BSS

Příspěvek

jestli myslíš tohle ....

http://obchod.fimas.cz/fimas/eshop/2-1- ... 3612331000

tak to bude v prdeli ..naposled sem tohle viděl někdy na vojně v 86 :lol: :lol: opravovat se to moc nevyplatí ,,,,,dal bych novej , pokud je to ono -jen tipuju....můžeš tam mít ještě někde zarezlej "zpěťák" měl si to vyfotit....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned zář 13, 2020 12:04 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 197
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: BSS

Příspěvek

no jo zapomněl jsem to vyfotit, ....... už jsem to vymordoval a zítra zjistím co mi nabídnou, ale tohle co máš ty to není, to je stará verze tu mám na bss 16.12, tady už to je bez příruby namontovaný vpředu na oji před točnou, to co máš vyfocený je na vzduchojemu s přírubou ..... jinak si myslím, že to musí být v tom ta závada, u těch starých rozvaděčů to bylo jasný, vždycky tahle závada byla v tom cos vyfotil ....no ono u jednohadicových tam ani nic jinýho nebylo, tak to bylo jasný :D
ned zář 13, 2020 6:09 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 197
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: BSS

Příspěvek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Rozebral jsem to, teda se snažil se rozebrat polovina šroubů mi praskla hliník prožranej, jak svařenej .... rezignoval jsem koupil nový díl, jen jsem zvědav jak moc čína a taky ten můj původní měl polovinu vývodů zaslepenejch původně to mělo abs, ale při přestavbě na traktor vlek šlo i abs pryč .... tak jsem koupil jen základní verzi brdovýho ventilu a uvidím jestli to bude chodit :)
pon zář 28, 2020 12:34 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 197
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: BSS

Příspěvek

..... Tak to asi byla dobrá čína párkrát to na zkoušku zabrzdilo, odpoledne si to na hale odfouklo a už jen valí vzduch ven odbržďovacím ventilkem bez ohledu na jeho polohu...

.... našel jsem tohle: https://toppartsczech.cz/brzdove-ventil ... odbrz.html

a nebo tohe: https://www.truckpartshop.cz/VZDUCHOVA- ... WABCO.html

a doufám že rozvaděč s odbrzďovačem a brzdový ventil s odbržďovačem jsou obdobné součástky .... napsal jsem tomu dufkovi dotaz zda je to replika nebo originál Wabco a musím se přiznat, že sice nevím, ale předpokládám že Wabco je solidní značka ? Přemýšlím který vzít, když jsem donesl ten můj původní do prodejny hledali to podle obrázků to se blbě hledá, ale měl několik vývodů zaslepených a údajně měl být na ebs abs asi, to vše mám z toho demontované a v papírech je to bez abs, takže nepotřebuju něco, co budu zaslepovat. Stačí mi jednoduchý ventil, který to zabrzdí, když se urve červená hadice, tedy vlek. Ten starej se mi po odpřažení vypustil vzduch a nezabrzdil a pak při rozebírání se mi rozpadl :( podle mě by mě ten co je označený jako návěsový rozvaděč stačil, co na to zkušení piloti ? :?:

Pak jsem si říkal, že bych udělal přírubu a dal tam klasický ventil ze vzduchojemu starých bss 1612, ale tam bych asi narazil na druh zátěžaku, ale fakt že ty ventily na starejch bss 1612 ani nevím že je tam mám bez závady, nezlobí ..... odbržďování v 98 % nepoužívám a na brždění ok léta bez poruchy
stř zář 30, 2020 7:11 am

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS

Příspěvek

Dělá to wabco i knor cena asi 2200
stř zář 30, 2020 8:44 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 197
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: BSS

Příspěvek

tak to se mi nedaří najít, já koupil tu potvoru za 1600, a na druhý zabrždění kolaps, tak si říkám že zkusím koupit tu za 3.200,- ten můj co tam byl mi nabízely v Makru Moravany za cca 8.500,- ale nepotřebuji něco k systému, který už je demontován a je to přetypované. Jestli máš odkaz, tak prosím ..... :D něco tam musím dát až to ofoukne musím sklidit a odvézt soju. :roll:
čtv říj 01, 2020 7:15 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY A PŘÍVĚSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů