Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Nevím jestli to zde už není,ale asi ne, tudíž
Horká novinka
Text zkopírován..
Zdroj: https://www.msrevue.cz/

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3585190031



Vlastně to ještě nikde oficiálně nezaznělo. Čeští fanoušci a diváci Dakar Rally se musí připravit na velkou změnu! Práva od ASO koupila Buggyra a Dakar převádí z veřejnoprávní na soukromou televizi. Počkáme si, jak přesně to bude vypadat.
👉 Vzadu ČT sport, vepředu NOVA TV. Minulost a žhavá současnost televizního vysílání z Dakar Rally v České republice na jedné fotografii. //PS
#Dakar2023

Což s největší pravděpodobností znamená zpoplatnění zpravodajství z Dakaru a možná i další neradostné věci.
Rád se budu mýlit.
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
stř lis 23, 2022 10:33 pm

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Vzhledem k tomu, že mi už dlouhou dobu nevyhovuje způsob prezentace od ASO, tak mi to osobně nevadí...
Nebudu koukat vůbec....
čtv lis 24, 2022 6:43 am

Uživatelský avatar
JHvP
Příspěvky: 877
Registrován: sob pro 31, 2011 11:32 am
Bydliště: Praha 6

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Co všechno ta Buggyra neudělá, aby nenaštvala fanoušky...no, snad to ČT zvládne i bez podkladů ASO, na nic od Buggyry opravdu koukat nehodlám..
čtv lis 24, 2022 7:33 am

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Řekl bych, že Kolocovi jde o to, aby byly co nejvíc vidět jeho dcery. Těm by ČT určitě nevěnovala tolik pozornosti, co českým závodníkům.
čtv lis 24, 2022 9:59 am

čtv lis 24, 2022 10:01 am

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Jak jsem už napsal. Techologie jsou tak daleko, že není problém udělat přímý přenos, případně zpožděný. K tomu nějaký textový servis....Shorty přes apku....
Více méně je to dnes levnější varianta, než se drbat s postprodukcí. Ve finále pak vysílají všichni totéž.
Díky časovým pásmům a místu konání končí etapový den v "brzkém odpoledni" . Oficiální sestříhaný materiál nám ČT předkládala většinou po 22h. To je celkem o ničem.
čtv lis 24, 2022 10:28 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Já bych na Koloce v tomto nenadával. Kdyby o to ČT stála, tak ty práva dávno má. Ale jelikož to vysílali jen tak z povinnosti a ještě za finanční podpory českých týmů (kdo nezaplatil, nebyl zmíněn - to se ví), tak naco se s nima hádat, když si to můžou v ndnešní době udělat sami. Případně se dohodnout s někým, kdo to dělat chce. Je to obchod, nic jiného. Silnější pes m.... Víte co. :wink:
Podle mě na množství záběrů a informací, které se dostanou k fanouškům to vliv mít nebude. Jak tu už zaznělo stejně nakonec všichni vysílají to samé. Já třeba na ČT v posledních letech skoro ani nekoukal.
Filip Nikl
čtv lis 24, 2022 1:23 pm

xtomos
Příspěvky: 1609
Registrován: čtv led 01, 2015 4:15 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

ČT sestříhá vlogy a komentáře od týmů a bude to stejné.
Vzhledem k tomu, že ČT šetří kde se dá, tak tohle asi v klidu může oželet. Vůbec teda netuším kolik se za to ASO platí?
Tomáš Ďurčo
čtv lis 24, 2022 1:52 pm

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Dakar Broadcasters:
ONT Belarus
CT Sport Czech Republic
Match TV - Russia
pát lis 25, 2022 8:41 pm

mirou
Příspěvky: 1507
Registrován: pát pro 16, 2011 11:49 am
Bydliště: Strakonice

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Mirasat: můžeš prosím nám neznalym vysvětlit co to přesně znamená? Jakože tyhle 3 tv stanice stale figuruji mezi vysilateli nebo naopak? Vůbec sem to nepochopil :think: :( Diky předem :wink:
sob lis 26, 2022 9:54 am

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Figurují mezi vysílately. Schválně jsem to sem dal, aby bylo možno ověřit, jestli dojde ke změně.
Co se týká Běloruska a Ruska, je zajímavé, že sice nedovolím start, ale prachy za práva chci vyinkasovat.
sob lis 26, 2022 2:32 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

A nemuze to byt z Dakaru 2022? Proste jen neaktualizovane?
sob lis 26, 2022 3:58 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Za prvé je otázka, jestli je ta zpráva o právech pravda? A za druhé je otázka jak to funguje s nákupem vysílacích práv a ta zpráva není vlastně zavádějící. :think:

Vysílací práva si asi může koupit kdo chce ne? Nefunguje to tak, že na každou zemi budou "jedny" a ostatní mají smůlu. Takže si je může koupit jak Koloc, tak ČT a když je bude chtít Franta Pepa ze Zlámaný Lhoty, tak je může mít také.

Pouze v praxi se to tak asi neděje, protože v malé zemi jako ČR, když například něco koupí NOVA, tak se ČT už do toho nevyplatí investovat, protože počet sledujících se rozdělí a nezaplatí se to ani jednomu. :think: Ale teoreticky si každý může koupit, co chce.
Filip Nikl
sob lis 26, 2022 5:01 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Já si taky myslim, že Koloc jen kalí vodu, koupil to, a ČT to klidně mohla koupit taky. Takže se nemusí nic stěhovat, ale on si bude v komerční televizi platit za to, aby vysílali ty jeho dvě pipky... O důvod víc na to nekoukat...
ned lis 27, 2022 3:46 pm

Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 1391
Registrován: ned led 05, 2014 12:22 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Je dobře jestli Koloc koupil ty vysílací práva. Taková masa fanoušků si rozhodně zaslouží jen to nejkvalitnější a nejobjektivnější zpravodajství přímo od zdroje :thumbud:
Obrázek
#JáTaky
#FuckOffBuggyra
úte lis 29, 2022 12:26 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů