Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
mirou
Příspěvky: 1507
Registrován: pát pro 16, 2011 11:49 am
Bydliště: Strakonice

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

No sám sem zvědav co zase letos Buggyra mediálně vymyslí, aby mohla plnit bulvární plátky .... nakročeno má slibně :-) ... já taky nevím jak to pojmout... Valtra bych moc rád sledoval a na bagyrácký slinty taky nejsem zvědavej, to se opravdu nedá poslouchat, ten Kalivoda v těch jeho zrcadlovkách ... to je fakt děs :-(
čtv pro 08, 2022 9:45 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Na Fatboyi odvedená práce asi je :wink: Převodovka Allison přece není tak malý zásah, vždyť tam byl předtím manuál, ne? Nebo se tam zastavěl již dříve?
čtv pro 08, 2022 9:50 am

Smil
Příspěvky: 1935
Registrován: sob led 08, 2011 1:47 pm
Bydliště: Doma

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Tak auto není buggyry a jediné co tam je nové je kabina a převodovka.
čtv pro 08, 2022 12:47 pm

JakeCZ
Příspěvky: 54
Registrován: úte pro 14, 2021 5:26 pm

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Já fakt nechápu, že tu Buggyru pořád baví takhle lhát, mlžit apod. Pak se nemůžou divit že se nedočkají nikterak velké podpory když se u Aldy v autě něco řekne...

Ani nemluvě o tom že Kalivoda je jak někde na diskotéce (brýle, máchání rukama) a Koloc je jak když ho donutilli to odříkat i když prostě nechce a ještě plácne blbost o oddělení zrna od plév. A přitom auto vůbec není jejich, ale Z. Vody, je to Fatboy s nějakejma úpravama, ale v podstatě vůbec né jejich a jen jim to budou servisovat. A to že do toho sedne Šolťak se nejspíš taky upeklo úplně mimo Buggyru.

Bůhví jestli za rok nebude opět jiná koncepce, Šoltys mimo tým atd...
čtv pro 08, 2022 1:05 pm

Uživatelský avatar
jsafra
Příspěvky: 732
Registrován: úte pro 01, 2009 12:11 am
Bydliště: Pardubice

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Jenže lidi co to nesledují, jako my, tak tomu uvěří, jaký to je super všechno a tisíc keců o ničem se každému dnes líbí.... Přitom to "dávkování" informací, asi z důvodu sledovanosti videí a FCB a dalších kanálů, mě osobně celkem sere :D
A ve finále se z toho vyklube toto.
Jsem si tak říkal, jak se mohlo dojít k dohodě, že bude AL pomáhat JV. Chápu, má tam synátora, ale BGR to musela nejspíš hodně překousnout. Píše se tam, že se dohodly posádky, nikoliv týmy jako takové.
A to samý s piloty, asi nemají piloty schopný, tak proto JV a může si možná nadiktovat svoje požadavky.
A nebo je to celý blost co píšu :D :D :D

PS: JV samozřejmě velmi schopný pilot bez diskuze je aby se to nevyložilo špatně
Naposledy upravil(a) jsafra dne čtv pro 08, 2022 4:21 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv pro 08, 2022 3:38 pm

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Jakmile Pepa Macháček, Jarda Valtr, či kdokoliv jiný za současné Kolocovy éry promlouvá k národu, má jaksi strojený přednes. Mě osobně vytočili minulý Dakar Macíci- Lepší je si to nenechat zkazit a vybrat si z informací jenom to své. Všichni víme, jak který tým komunikuje, je lepší to howínko dokola nerozmazávat a užít si Dakar.
čtv pro 08, 2022 3:49 pm

Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 1391
Registrován: ned led 05, 2014 12:22 pm

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Na mě to celý dělá dojem, že Koloce už v zásadě zajímají jen ty dvě černošky s vysavačema, a nějaký náklaďáky tam jedou jen proto, že ještě furt lze dobře zobchodovat to, co jim zbylo z dob, kdy si mysleli, že udělají díru do světa v kategorii truck :hand: A samozřejmě se taky hodí mít po ruce někoho, kdo ty vysavače bez vzpouzení odtáhne po trati až do bivaku. Tipuju, že ten Kazarka už má vzadu navařeny dvě oka, aby se nezdržoval s připojováním.....
#JáTaky
#FuckOffBuggyra
čtv pro 08, 2022 6:15 pm

PtrialM
Příspěvky: 1583
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Pick: :lol: :clap:
čtv pro 08, 2022 8:11 pm

msifa
Příspěvky: 2106
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Teď na Nově upoutávka na projekt "Dakar - zpravodajství". A p. Koloc pěkně zapracoval - jako favorité v kategorii kamionů z ČR Valtr a Loprais (proložené videi z loňska). O Macíkovi ani zmínka (samozřejmě bez jediného záběru).
čtv pro 08, 2022 8:20 pm

Brabo
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 08, 2014 3:05 pm
Bydliště: kraj liberecký

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Re: Filip 90
A já jsem málem uvěřil Kolocovi, že postavili úplně nové auto :D Na Dakar 2025 sundají 815-kovou boudu a nasadí úplně novou Force, kterou v Tatře chystají :)
To až si tady přečte Šoltys, že nemá nové auto, ale přestavbu :D
Každopádně jsem rád že jede tolik českých kamionů. U Aleše mohlo být o 1 vůz víc a bylo by to super
pát pro 09, 2022 2:11 pm

mirou
Příspěvky: 1507
Registrován: pát pro 16, 2011 11:49 am
Bydliště: Strakonice

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Brabo: Nechci Ti brát iluze.... ale Šoltys (stejně jako Valtr...) pokud se rozhodl jet v tzv. týmu Buggyrra tak musel přijmout hru těhle blábolů a bláboly budou vypouštět po celou dobu tohohle ročníku....jsem přesvědčenej, že to co uslyšíme z úst Valtra i Šoltyse je předem domluvené a zrežírované...takže Šoltys samozřejmě stav a celou technickou stránku auta do detailu zná, myslím že o tom není pochyb ;-)
pát pro 09, 2022 5:04 pm

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

pát pro 09, 2022 5:32 pm

Uživatelský avatar
jarousz
Příspěvky: 1457
Registrován: sob pro 11, 2010 9:55 am
Bydliště: Praha-Braník

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Mirou, co vim, Martin Soltys si to auto koupil a prestavel u sebe na dilne a s Buggyrou se dohodnul, ze mu pomuzou.
pát pro 09, 2022 5:41 pm

mirou
Příspěvky: 1507
Registrován: pát pro 16, 2011 11:49 am
Bydliště: Strakonice

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Jarousz: jj tak nějak jsem to myslel ... resp. nejsou mi známy detaily, ale že přestavba byla v režii Šoltyse vím ;-) díky za upřesnění
pát pro 09, 2022 6:07 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Zdar borci :D
konečně jsem se zase přihlásil :dance:
:dance: nejlepší fanděni dakarských úchyláků je fakt tady :think: FB je pouze dobrý zdroj informací to je tak všechno :think:
zde každý názor dobrý názor
Zde je docela nejasný objasnění toho pastelkového týmu od Míli na FB pro ty co nefacebukují :D
DAKAR MOBILEM
Mila Dakar Janacek
Vrátíme se ještě do Le Castellet na přejímky. V rámci korektnosti jsem si samozřejmě nechal pro sebe fotky poslední Tatry, kterou bude servisovat tým Buggyra, která s informacemi okolo posádky se start.číslem 503 značně šetřila a zavdala tak spekulacím okolo tohoto vozu.
Posádku bude tvořit jak se již ví Martin Šoltys, navigovat bude "Maňas" Roman Krejci a mechanikem na palubě bude David Hoffmann. Jak je to teda s tím autem? Podle myslím velmi důvěryhodných zdrojů se jedná o původního FatBoye, se kterým ještě před lety závodil Martin Kolomý Racing.
Auto je nyní pronajaté Martinem Šoltysem od Zdeňka Vody, ale z původního auta se opravdu moc nezachovalo. Nicméně pořád se jedná o základ ikdyž notně překopaného FatBoye. Auto před pár lety při testu právě Zdeněk Voda s Petrem Čapkou poměrně značně poškodili, a tím si ho vlastně od Buggyry chtě/nechtě Zdeněk musel odkoupit.
Nyní si jej Martin Šoltys dlouhodobě pronajal, auto dostalo novou kabinu a implantoval do něj automatickou převodovku Allison. Další úpravy zaznamenala nástavba a tlumení. Podle očitých svědků to auto prý "jede a funguje jak urvaný" 🙏😎✊️.
Auto bude startovat pod Buggyrou, která se postará o servis. Otázkou však je, proč stále #503 nefiguruje v oficiální startovce? Proč ani při představení start.čísel nebyla u čísla 503 jména?!
No nechme se překvapit, každopádně to bude na Dakar Rally 2023 nejen velký česko-holandský souboj, ale určitě si vzájemně ani čeští piloti nedarují metr trati. Jak to tipujete vy? Kdo z nich bude na konci v Dammámu nejvýše...?

upřesnění :lol:
Mila Dakar Janacek
Ahoj všem, koukám, že se tu rozjela velká diskuze. Na základě mého ranního rozhovoru s Honzou Kalivodou, šéfem komunikace Buggyry, bych chtěl upřesnit pár věcí, které jsem asi uvedl nepřesně, nebo možná na základě mých informací mylně. Což bych samozřejmě nerad. Nemám rád zprávy stylem "jedna paní povídala" a dělat z nich senzace. Takže dle informací přímo od Buggyry se opravdu jedná o nové auto a vývoj, který provádí společně s Martinem Šoltysem a snaží se doladit auto podle nových předpisů FIA, neboť poté co Dakar přešel pod hlavičku FIA a stal se součástí W2RC, musí postupně všechny týmy doladit techniku, tak aby odpovídala reglementu FIA. Zde jde o všechny komponenty, které A.S.O. tolerovalo, ale musí se tuším do roku 2024 postupně odladit. To, že auto vychází koncepčně z T815, např. kvůli váze kabiny, která je lehčí než u Phoenixe, tedy logicky se Buggyra vrátila k vývoji vozu jakým byl FatBoy, a koncepčně jej s Martinem Šoltysem posunuje dál. Automatem, lehčí nástavbou, tlumením atd. Také jsem se dozvěděl, že Phoenixy jsou stále oba Buggyry, nicméně jak jsem psal výše, asi není důležité, komu které auto patří, ale jak se o něj tým stará a jestli dojede na bedně! 😉🙏😇

Takže Kalivoda od pastelek kalí vodu vesele dál :lol:
sob pro 10, 2022 11:45 am

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JHvP, toko a 16 hostů