Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
TomZ
Příspěvky: 450
Registrován: čtv led 12, 2017 6:57 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Ta pseudopuma mně osobně nepřijde horší než ty pruhy loni... Neříkám, že je hezká.

Ale Phoenixy mi fakt přijdou nejškaredší, co kdy byly. Sponzorů měly hodně vždy - ale v té trikolóře se mně osobně taky vždy líbily a přišly mi jako jedny z nejhezčích kamionů celkově. Teď, když už, tak ten Kazarkův mi přijde hezčí než Valtrův...

Ale mně se taky víc líbila loňská Královna než letošní, takže jsou třeba moje názory ojedinělé.
sob lis 26, 2022 6:48 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Tak jo, Prokop ted daval video na FB a uz jsou ve Francii a budou testovat tlumice Reiger.

Obrázek
ned lis 27, 2022 9:59 am

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Tak to je pecka ! Teď akorát, aby byly v současném autě použitelné...

Dnes ráno v 7:52 byl krátký rozhovor s MM na Radiožurnálu. Přesný odkaz mi nešel udělat.
Mluvil i mechanik a říkal, že se snažili přesunout nějakou váhu na zadek, že se to osvědčilo...
Naposledy upravil(a) mirasat dne ned lis 27, 2022 11:23 am, celkem upraveno 1 x.
ned lis 27, 2022 10:09 am

JakeCZ
Příspěvky: 54
Registrován: úte pro 14, 2021 5:26 pm

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Zrovna jsem to video viděl a šel to napsat. Prst sice tajemnej se slovy fialový pumpičky, ale všichni jsme hned poznali o co jde. Já se jenom bojim že 2 dny nebudou stačit na to, aby si řekli jo tohle nám "hned" sedlo jak prdel na hrnec líp než to, co tak dlouho ladíme a šli s tím riskovat Dakar 23. No snad to bude spíš naopak nebo obdobný a konečne se rozhodnou pro fialový pumpičky.
ned lis 27, 2022 10:37 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

To je ten problém s nakopáváním zadku, co řeší celý rok. Přijde mi to asi jako když člověk spadne do žumpy, plave sem a tam a hledá, kde to zrovna nejmíň smrdí. Ovšem vylézt nemůže.
Když postavili Andreje, tak prodloužili rozvor (požili stejný podvozek jako pro "Lochnesku") a přesunuli hmotnost (rezervy uprostřed) ke středu auta pravděpodobně kvůli snížení podélného momentu.
Jenže se ukázalo, že tlumiče FRT jaksi není možné naladit tak, aby to fungovalo. Když se tlumiče změkčí ekvivalentně k hmotnosti, tak to nevydrží a roztrhnou se a když se naladí tak, aby vydržely, tak je zadek moc tvrdý a nakopává. Což koneckonců všichni několikrát viděli.
Nabízejí se dvě řešení. První je komplexní a sice trochu pozdě ale udělal ho Prokop přechodem na ty fialové tlumiče z Holandska. Druhé je řešení u MMT ve stylu když nejde Mohamed k hoře musí hora k Mohamedovi.
Jak u Andreje, tak u Jendy a Čendy přesunuli zase všechno dozadu, čímž dotížili zadek tak, aby příliš tvrdé tlumiče měly dostatek hmoty k tlumení a začaly fungovat. :lol: Další vlivy tohoto řešení na celkové chování auta se už doladí jezdecky. :wink:
Filip Nikl
ned lis 27, 2022 10:43 am

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Několikrát se zmiňovalo, že Dakar bude o dvě etapy delší. Nakonec bude MP rád, že mají sebou více sad čehokoliv. I kdyby rychlo test úplně nevyšel, určitě bude snaha fialky zkusit aspoň v nějaké etapě....

Hm, tak Čenda má barevně vodorovně dělenou masku chladiče. Spodek černá, nahoře oranžová. Logo MM technology šlo do červené. Nad světly přibyl světlemodrý ornament z linek a modré linky nad blatníkem jsou dvě.
ned lis 27, 2022 11:34 am

ned lis 27, 2022 7:19 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Foto půjčené z FB MM. Na design to nejezdí. Za mě je to provedení pro Dakar 2023 asi nejslabší, co kdy od Macíků vyjelo. Ten bok dle pravítka. Nevím no. Čekal jsem víc po předchozích letech, kdy si s tím docela vyhráli. Ale design je vždy čistě subjektivní záležitostí...

Obrázek
ned lis 27, 2022 8:32 pm

Uživatelský avatar
Kail
Příspěvky: 324
Registrován: ned led 14, 2007 2:03 pm
Bydliště: Soběslav

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

To je zajímavé s tou váhou na zadek auta u Macíků, já myslel že žádný problém s nakopáváním zadku v žádným případě neexistuje, všechno jsou to jenom pomluvy a závist, protože maj nejlepší podvozek co kdy na Dakaru jel :roll: .
ned lis 27, 2022 9:05 pm

Uživatelský avatar
jsafra
Příspěvky: 732
Registrován: úte pro 01, 2009 12:11 am
Bydliště: Pardubice

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

"Holátko" Tomáše Tomečka jede servisovat vysavače do Dakaru :D


Obrázek


Zdroj FCB TT na odkaze: https://www.facebook.com/TomasTomecekTatra
pon lis 28, 2022 10:57 am

Tod2
Příspěvky: 1230
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

moc nechápu u Prokopa ty tvary na autě (respektive chápu, ale takhle?), jak dlouho si myslí, že mu to tam v etapě zůstane? hlavně teda ten zadek? :)
pon lis 28, 2022 2:53 pm

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Snaha odhodit pytel vzduchu za autem je asi jasná. Je to kompromis naroubovaný na stávající auto. Jel s tím ostrý dlouhý závod, takže ozkoušeno je.
Větší průser vidím v tom, že ev. nedoveze do cíle loga partnerů, vylepených na boudě z důvodu její ztráty, než obnovení aero ztrát...
pon lis 28, 2022 3:57 pm

Lochy
Příspěvky: 286
Registrován: pát črc 14, 2017 9:14 am

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

tady je důvod
https://www.facebook.com/prokopmartinof ... 626801322/

Ozkoušené v Maroku,zjevně to drží....
pon lis 28, 2022 4:14 pm

mxmaki
Příspěvky: 1325
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:45 am

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Z hlediska pevnosti a uchyceni bude ten aerodynamicky kryt podobny jako vyklopny zadek u bugyn, ktery byva vcetne bocnic, nebo jako vyklopne pevne bocnice/zada u nakladaku. Ulezeni bude dimenzovane tak aby to za ostre jizdy neupadlo a kdyz se s tim prasti nebo se to otoci pres strechu tak upadla cast krytu je nejmensi problem bez ktereho se da jet a v bivaku bud nasadi nahradni kus ktery si vezou a nebo ho tam ani davay nemusi a pojedou v lonske uprave.

Z hlediska ztraty prostoru pro sponzory maji bez krytu cca stejnou plochu jako lono kde vzadu nemely reklamu skoro zadnou.

Podle fotek to vypada ze pod tim krytem je jeste prilepena konstrukce ktera nejspis soucasne plni roli vyztuhy, stredove opery o ram a vedeni vzduchu od chladicu. S pevnosti samotneho krytu by tedy problem byt taky nemusel
pon lis 28, 2022 4:43 pm

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2023 první zprávy

Příspěvek

Aleš volně přeloženo:
Nová pravidla pro kamiony nejsou ještě nyní....Pro příští rok (DKR24) asi budeme muset udělat kompletně novou stavbu, abychom jim vyhověli.
Martin Macík:
Čenda postaven podle nových pravidel...
pon lis 28, 2022 4:55 pm

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů