Moderátoři: martin_100, Olda, Chomuťák

Odpovědět
Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Z jakýho úhlu? Já osobně se Crosswayům vyhýbám. Vůbec, poslední dobou jezdím buď autem, nebo vlakem. Jízdu busem se snažím minimalizovat, nebo jedu oblikou se soukromníkem a s přestupem. Navíc jako klasickej linkáč ala Karosa, tak mi přijde SOR vhodnější.
Karosa C744 s osmikvaltem - královna silnic...
Od teď všude autobusem a neuhýbám...
Co je největší záhadou přírody? Ženské oko! Z desíti metrů vidí blond vlas na světlém saku, ale z půl metru nevidí garážová vrata !!!
stř zář 15, 2010 4:29 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Se divím že ty kraksny od SOR-ky vůbec někdo může vychvalovat ...
Zaplať pánaboha že je na garáži nemáme a ani mít nebudeme ... :lol:

Co mám možnost bavit se s kolegy kteří s tím jezdí tak zlatý starý ciťák .. a nejlepší bylo když mi kolega vyprávěl jak mu Sorka sama vysílačkou volá na dispečink ve chvíli kdy najede na hrbol ... :roll:
Dílenské spracování nic moc ... dobré je když příjde kolega na konečné a v ruce mi ukazuje párek vrutů do dřeva a říká víš co to je ??? to jsou šrouby které vypadly z palubní desky ... :lol:
No ona ta zelená zahradní hadice co čouhá z palubky za předním oknem je taky krásná a vzhledná věc ... :roll:
stř zář 15, 2010 5:32 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Petře a co ty? Nevyfasoval jsi taky kuklu a svářečku, aby jsi mohl lepit ty popraskaný skelety? :lol: Až zorka najezdí to co 3025, pak se budeme bavit o výdrži:)

tzv..z toho úhlu, že mi přijde že je to lidskej autobus. Pohodlnej, rychlej, propracovanej a dobře vyrobenej. Proč se jim vyhýbáš?
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
stř zář 15, 2010 8:43 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

:lol: jo to co moje pětadvacítka sorka těžko najezdí ... :lol:
stř zář 15, 2010 9:36 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No tak největší katastrofa byla C 7.5. Jezdilo to u nás trasu Kouřim - Českej brod. Motor kdoví z čeho (znělo to jak Avie) to totálně nedával takže při víc jak 10 lidech to v kopcích jelo tak 30 - 40. Navic to bylo zpřevodovaný do rychla takže se jezdilo 3,4 a víc to nedalo. V zatáčkách se to naklánělo jak blázen takže se projížděly krokem jenže na zrychlení jaksi nebylo. Když se nestálo na uplný rovince tak nešly zavřít devře. Jenomotáž na zadku způsobovala že při prvnim sněhu se zustalo viset v nejbližšim kopci. No a perlička na závěr - asi po roce ježdění po venkovskejch silnicích se tomu vymlátily čepy na nápravách takže to pak prakticky nešlo udržet v přímym směru a po příjezdu do servisu se zjistilo že nebylo daleko od upadnutí zadní nápravy. Pak to jaksi zmizelo neznámo kam. Tady je dokonce vyfocenej. http://prahamhd.vhd.cz/Busfoto/SOR.htm
stř zář 22, 2010 12:30 am

Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

samer píše:Proč se jim vyhýbáš
Jako cestujícímu mi nesedli, můj mateřský podnik, se kterým jezdím jako cestující má hlavně 10,6, co jsem se s klukama bavil tak nic moc. Z pěti řidičů si jen jeden nesěžoval na zatýkání. Navíc mi to přijde na délku vozu moc vysoký. A řemeslný zpracování se mi moc nezdá u těch pár kousků, co mám jako cestující za sebou, nějak zvlášť extra.
Karosa C744 s osmikvaltem - královna silnic...
Od teď všude autobusem a neuhýbám...
Co je největší záhadou přírody? Ženské oko! Z desíti metrů vidí blond vlas na světlém saku, ale z půl metru nevidí garážová vrata !!!
úte zář 28, 2010 1:55 pm

Pavel M.
Příspěvky: 729
Registrován: úte led 23, 2007 12:04 pm
Bydliště: Pce

Příspěvek

čtv led 20, 2011 10:00 am

Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Zajímavý článek a zajímavé info. Když oni to mají v Irisbusu těžký, když i vozy z Mýta mají spoustu svých mušek. Ať jsem se ptal na Citelisy, kde jsem se ptal, tak problémy s dveřmi a elektronikou.
Karosa C744 s osmikvaltem - královna silnic...
Od teď všude autobusem a neuhýbám...
Co je největší záhadou přírody? Ženské oko! Z desíti metrů vidí blond vlas na světlém saku, ale z půl metru nevidí garážová vrata !!!
čtv led 20, 2011 10:31 am

Pavel M.
Příspěvky: 729
Registrován: úte led 23, 2007 12:04 pm
Bydliště: Pce

Příspěvek

U nás Irisbusy jezděj v hojným počtu a já jako běžný uživatel mhd jsem spokojen. Ono v Pardubicích je to pro autobusy a trolejbusy docela ideální, samá rovinka a docela dobrý silnice. Teď jsem rád, že radnice dokoupila tyhle vagóny
http://www.skoda.cz/cs/o-spolecnosti/no ... pardubice/
čtv led 20, 2011 1:17 pm

Demolition Man
fandík
Příspěvky: 1067
Registrován: pát led 09, 2009 4:22 pm
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek

Mohl by mi někdo zkušený vysvětlit jakej je rozdíl mezi ivecem a sorem kromě značky???Volant je stejný akorát název se liší....za další stejně přistrojovka....motory tuším taky od iveca???
Pánbůh! Doprovázej mě na cestách a já ti budu vdečný.
čtv úno 17, 2011 4:21 pm

Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

SOR je samostatný výrobce z českých Libchav. Autobusy si montuje podle vlastních projektů. Palubovka VDO je sériová výroba německé (?) firmy. Motor používaj, jakej používaj. U zájezďáku dokonce zkoušeli i MAN motor.

Iveco Irisbus - je nadnárodní holding zabývající se výrobou autobusů. Opět vlastní projektová kancelář, vlastní výroba, (vlastní motor). A opět některé díly nakupované, viz palubovka VDO.
Karosa C744 s osmikvaltem - královna silnic...
Od teď všude autobusem a neuhýbám...
Co je největší záhadou přírody? Ženské oko! Z desíti metrů vidí blond vlas na světlém saku, ale z půl metru nevidí garážová vrata !!!
pon úno 21, 2011 2:14 pm

Alexi
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 27, 2011 12:02 pm
Bydliště: Postřekov 373
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já se "Crosswayům" (jako cestující) taky vyhýbám, protože se mi vzhledově moc nelíbí, ale jinak sedět se tam sedí pohodlně. Jenom ty sedačky by mohli bejt vyšší. Radši než Crossway mám Ares 15m, škoda, že je už nedělají, protže Arway se mi taky vzhledově moc nelíbí. Asi nejlíp se mi zatím jelo (pokud jde o linkovou dopravu) s Evadysem H na lince Plzeň - Tachov. Škoda, že jsem nejel celou linku, ale jenom 30km. Pokud započítám i jiný Autobusy (nejen Irisbus), s kterýma jsem jel, jasně vítězí Neoplan Euroliner nižší verze 15m na lince Domažlice - Plzeň a Domažlice - Praha. SOR se mi nelíbí ani vzhledově, ani se mi v něm dobře nesedí a ta kvalita plastů mi přijde nic moc. Hlavně český silnice nejsou pro ty malý kola, co má SOR. No to je hrůza díra vedle díry. To dycky pěkně nadskočí a následuje dopad na tvrdou sedačku.
pát dub 01, 2011 8:45 am

Alexi
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 27, 2011 12:02 pm
Bydliště: Postřekov 373
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vlastně nejen plastů, ale celkově. Nevím, jak s tím můžou jezdit linky z Domažlic do Prahy.
pát dub 01, 2011 12:46 pm

Uživatelský avatar
VolvíkFH
BAN
Příspěvky: 366
Registrován: stř pro 08, 2010 7:19 pm
Bydliště: Pilsen

Příspěvek

Tak mě sorky nevadí..Děda jezdí u ČSAD Plzeň linku Úterý-Stříbro,Stríbro-Plzeň a občas výluka hlavně do Rokycan.Dřív jezdil s liazkou a valníkem a ted už 28let s autobusem..Vystřídal hooodně karos ale taky hooodně SOR. Teď má C10.5 Euro 4. Neni to žádný dělo ale furt se to tak nesere jako LH12..Ty má čsad myslim 1 nebo 2 a minule mi děda řikal jak na to všeci nadávaj jakej je to šrot..
S touhle 10.5 jezdil taky ale jak ta se srala

Obrázek
:roll:
Thumbs up If you click on this link http://czshare.com/?5004092 -_-
sob dub 02, 2011 6:05 pm

Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A tak SOR se snaží, jasně pořád je co zlepšovat, ale snažej se (i když občas ulítnou). Minulej týden jsem se dostal po dvou letech do Libchav a bylo vidět, že o svých chybách ví a leccos se snaží řešit.

ad sedačky: co si objednatel objedná, to má. Pokud chtěj šetřit, dostanou to nejlevnější, co je.
Karosa C744 s osmikvaltem - královna silnic...
Od teď všude autobusem a neuhýbám...
Co je největší záhadou přírody? Ženské oko! Z desíti metrů vidí blond vlas na světlém saku, ale z půl metru nevidí garážová vrata !!!
ned dub 03, 2011 12:01 pm

Odpovědět

Zpět na „AUTOBUSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů