Moderátoři: martin_100, Olda, cuisine

Odpovědět
poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Fiat DUCATO

Příspěvek

Dovoluji si zde založit nové téma "Fiat Ducato", kde by se mohlo psát všechno možné i nemožné ohledně Ducat v širokém měřítku od starých po nové, od minibusů přes valníky, skříně, odtahovky, speciály, karavany atd.
Nějak mi zde takové téma trochu chybí, jakožto majiteli Ducata-valník.
Díky za pochopení.

Jinak tohle je můj současný věrný potah :D

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
stř zář 25, 2019 1:16 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: Fiat DUCATO

Příspěvek

A můj předchozí kočár:

Obrázek

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
stř zář 25, 2019 1:26 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: Fiat DUCATO

Příspěvek

Ahoj Pavle,
taky přidám moje Ducata a první je Hymer CS 594 na podvozku Fiat Ducato 2,8 JDT. Má nyní po dovolené najeto 53 tkm a stav je zánovního auta. Nyní vylepšuji nástavbu a týká se to výměny oken za okna Seitz která jsou kvalitnější než původní Hymer. Je to modelářská práce, protože osazuji větší rozměry oken. Dále budu dělat úpravu rozvodu vody a to na tlakovou variantu. Jinak jsem zabudoval frekvenční měnič 1500 W a dvě trakční aku 105 Ah který dobíjí solár 170 W a taky motor auta. Plánuju dát ještě invertorovou centrálu 3500 W na napájení klimatizace a rozvodu 240 V i během jízdy. Hymer je velice kvalitní a z roku 2001 kdy ještě se nešetřilo materiálem v nástavbě. Zadní nápravu má na dvouokruhovém vzduchovém pérování a jízda je super pohodlná.

Obrázek

Druhý Ducato 2,8 JDT jsem koupil v Německu a to levně a po velké investici do brzd a podvozku. Má najeto 144 Tkm a je to osobní devítimístný a s hydraulickou rampou na 200 Kg pro převoz invalidů. Zatím je jako zdroj dílů do budoucna.
Volvo FL 614.
stř zář 25, 2019 6:54 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: Fiat DUCATO

Příspěvek

Fajn pojízdný domeček :-D Koukám, že to pomalu dovybavuješ užitečnými věcmi, ještě by to chtělo svářečku, soustruh, autogen a máš ideální pojízdnou dílnu :-D ,ale to by se asi tvé drahé polovičce moc nelíbilo :-D

Jinak včera jsem byl pro nějaké díly u jednoho mechanika co vlastní vícero typů dodávek Ducato a velmi nadával na motorizace 2,3JTD, že ten motor není povedený a pořád se mu na něm něco kazí, ale ne drobnosti,ale velké věci,jako klika,hlava,vstřikování a pořád něco. Pak tam má v provozu 2,8JTD co máš ty Jirko a tohle provedení si nemohl vynachválit, že je to snad nejpovedenější motor a má na něm nejvíce naběháno.

Mne nyní zajímá motor 2,8idTD, což je snad poslední neřízený model, chci jej vyměnit za svůj stávající 2,5D, což by mělo jít, tak uvidím jak se zadaří. 8)
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
stř zář 25, 2019 8:27 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: Fiat DUCATO

Příspěvek

Ještě by mne zajímala jedna věc na ostatní odborníky. Co si myslíte o provedení 4x4 u Ducata? Je to šťastné konstrukční řešení a funguje to dobře? Má smysl o tom uvažovat?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
stř zář 25, 2019 8:32 pm

Odpovědět

Zpět na „Užitkové vozy do 3,5 tuny - dodávky, offroady,...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů