Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGX

Příspěvek

Já co mám sklopku tak někdy se vice naloží na jednu nebo druhou stranu tak někdy ukazuje každá strana jinak , na návěsu to bude přes točnu třeba ukazovat lépe. Na autě na hnaný mívám okolo 6 atm a na přívěsu 3 os na prostřední nápravě okolo 4 atm co se týká radia to neporadím , jelikož po montáži u odborníka když prší a zapnu cyklovač na stěrače tak mi přestane radio hrát :D
čtv úno 13, 2020 9:06 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGX

Příspěvek

Já co mám sklopku tak někdy se vice naloží na jednu nebo druhou stranu tak někdy ukazuje každá strana jinak , na návěsu to bude přes točnu třeba ukazovat lépe. Na autě na hnaný mívám okolo 6 atm a na přívěsu 3 os na prostřední nápravě okolo 4 atm co se týká radia to neporadím , jelikož po montáži u odborníka když prší a zapnu cyklovač na stěrače tak mi přestane radio hrát :D jinak když vydím nové tgs , tak za mě super uplně vydím jak bych si ho nakonfiguroval ( komplet měchy , automat , retardér 6x2 , krátká jednodenní budka prostě něco co mám plus zvedačka :D
Obrázek
čtv úno 13, 2020 9:12 pm

Prouza88
Příspěvky: 6740
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Aby ste to snad pane kolego prvně vzal metrem, než začnete konfigurovat :D K těm budíkům.. Kolik tam teda u vás bývá rozdíl?
Když to vemu logikou, tak ty klady snad nebudou hmotnostně tak od sebe, takže i kdyby se strojník hodně snažil, tak na tý první hráni na návěsu snad víc jak tunu stranově nemůže udělat. Pak samotný šásko návěsu nejmíň půlku toho rozdílu krutem rozloží, a ta tuna nemůže ten návěs ohnout tak, aby na točně pákou přes kolík nějak moc nahla auto. A zbytek náklonu veme stabilizátor a šasy auta by měly krutem vrátit ještě něco málo z5 . Musím se pak podívat jak je to tam uchycený, ale stabilák asi na měchy nebude mít moc vliv, bo je chytlej na šasy a na nápravu :think: Z toho mi vychází, že to bude tak do 400kg na kozlovi a zbytek se přenese na návěs, tak to nebude snad taková hrůza :wink:
Já zas jednou utrh káble od vleku(konkrétně na štědrej den), no honem honem a zrovna jak na potvoru kolík nezaskočil. Tak sem to zfušoval na rychlo a když si otevřel dveře u řidiče, tak spustila ABSka "odpočet" :D Asi kostra špatně, ale proč to dělalo jen na dveře řidiče a přitom to tak nějak šlo :D

Edit: Tady v těch kabinách nebývá postel, nějaká ta houpací síť na spaní? Asi sem měl taky tuhle budku a nešlo tam pořádně ani položit sicnu a hlavně nebylo topení :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv úno 13, 2020 9:56 pm

Prouza88
Příspěvky: 6740
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Páni kolegové, ještě jeden dotaz, a to podstatnej!
Máme sice v kabině knoflík na zvedačku ale nefunguje, není připojenej nebo co, bráchovi tam tehdá něco dělali pod maskou s drátama.. Co s tím? Návěs má automatiku, ale naloženej ho prostě potřebuju ještě přizvednout, jde to nějak manuálně na návěsu aspoň? Tím knoflíkem otočným, ho podržet nebo tak.. Nějaká taková funkce tam byla :think: A nemyslím tím překolíkovat zásuvku(růžovej drát) na mlhovku..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv úno 13, 2020 10:33 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGX

Příspěvek

Vím kabina: rano v 5 do toho vlezu a v 15 hod odcházím :D
čtv úno 13, 2020 11:19 pm

Prouza88
Příspěvky: 6740
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Ták sem konečně zfušoval budík :D Večer testnu co naměřím, místo jak na něj dělaný, schovanej před nenechavcama a v případě potřeby lze za 10s odmontovat a přehodit na jinej kočár :mrgreen:
Obrázek Obrázek

Edit: Naloženo asi 7t odpředu dozadu a tedy na hnané bude 6-7t, budík ukazuje 4bar, zatím z toho nic víc nevyčtu :think: Snad jen že vývod z měchů je jen jeden, nejspíš společnej pro všechny 4 měchy, ale radost mám jak malej jarda :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 26, 2020 9:47 am

Prouza88
Příspěvky: 6740
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

V pondělí sem se ptal technika, kdy dondou nový MANy.. Prej teď eště dostanem sérii 470 se starou boudou a o prázdninách by měli začít chodit ty nový :think: Ták to by mi mohlo vyjít :mrgreen: Jenže mě pak povidal, že se není na co těšit.. Vlezlo do toho cosi v rádiu a víc už neřek, ale on tomu nerouzmí :think: Mimo to v truckeru psali, že volant de nastavit v rozmezí od 20° do 55°...
Což mě de od 21° po 46°, ale mám to předělaný.. Origo bude od těch 20° do 40°, co sem tak měřil teď podle toho, jak ten volant bejval :wink: Značnej posun :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte bře 17, 2020 12:24 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGX

Příspěvek

Aby ti tenhle stroj vydržel do žní :D jinak k turkovi
úte bře 17, 2020 4:22 pm

MartinV
Příspěvky: 25
Registrován: sob říj 11, 2014 4:42 pm
Bydliště: Zlín

Re: MAN TGX

Příspěvek

Malá ochutnávka
ObrázekObrázekObrázekObrázek
úte bře 17, 2020 5:57 pm

úte bře 17, 2020 6:09 pm

Prouza88
Příspěvky: 6740
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Hóóóskýý :shock: A dojmy atd?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte bře 17, 2020 6:13 pm

Prouza88
Příspěvky: 6740
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Nevím jestli se už prodává ta nová generace, ale teprve teď se mi dostal do ruky poslední "facelift", myšleno v kabině, tedy lednice, barevnej display, předělaná palubka, ruční brzda, panel za postelí.. :doh:
Jako dobrý, konečně, ale:
Po roku a půl to auto má neskutečně zničenou tu lednici vevnitř a zažloutlou, je menší a display se odráží v čelním skle :doh: Šuflík vedle k ničemu, jako u Volva, malej, nic tam nedáš, bo překáží ručka. Z druhý strany je mezera tak 15x50x30, tam už se vejde, jak to ale vyčistíš to nevím, samej záhyb..
Palubák furt to samý, jen má větší čísla na ciferníkách, kontrolky zase pospřeházeli a display je jemnější, barevnej, ale má menší písmena a nic navíc neumí :doh:
Řazení dali ke kolenu, no furt to tam lovím, to ho mohli nechat na tý ručce a dát tam okna a světla, s kterejma bojuju, bo máš klasiku schodišťák, ale capl de jen vyklopit z řady a pak ho na posteli přepneš kolenem, tak furt lítáš nad hlavu a z5, okna přes klíček nebo na posteli.. Ale je tam na zdi USB na nabíjení :wink: Palubka přišla o vyklápěcí popelník(zaplať pánbůh), schránku na brejle(teď nemám kam dát klíče od osobáku) a je tam jen díra, caplíky taky uplně jinde zas, kdo střídá, děs..
Motor po otočení klíčku hned na start nenaskočí, čeká se asi 3s než se to "načte"..
Jinak stejný, teda krom toho, že tě nutěj lampičkou na čtení ležet obráceně..
Jo a tempomat de na 90, ne 89 :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř dub 15, 2020 7:34 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGX

Příspěvek

Prouza88: Všechno špatně... Buď stárneš nebo je to tím detoxem... :) Co je "caplík"?
stř dub 15, 2020 9:00 am

Prouza88
Příspěvky: 6740
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Caplík, někdy taky čaplíky :arrow: Knoflík, přepínač, páčka, klávesa :mrgreen:

No stárnu, ale vylepšení, nevylepšení.. jen postřeh :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř dub 15, 2020 9:43 am

PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: MAN TGX

Příspěvek

Špionážní fotka mobilem z D46:

Obrázek Obrázek
pon čer 22, 2020 10:12 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů