Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
stanodzurnak
Příspěvky: 6
Registrován: úte pro 29, 2020 8:54 pm

tlak oleja

Příspěvek

Pozdravujem,

chcem sa Vás opýtať, či máte skusenosti, koľko má byť tlak oleja pri normálnej jazde po diaľnici, kde je teplota oleja +- 90 stupňov a otáčky motora 1200, lebo mne sa vidí 2,8-3,2 bar, veľmi málo, nikdy som nemal MAN, furt len scania, a tam mam pri tej teplote a otáčkach na scanii tlak 4,4-4,8 bar
Man je 11/2015 E6 480ps 12,5 litrový motor

Ďakujem za rady
čtv pro 31, 2020 4:26 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: tlak oleja

Příspěvek

Toto je tlak MAN (asi 18440 tgx euro 6) asi pri normálnej zátaži a teplote. Možno je to do kopca, už so nepamätám kedy a prečo som si to fotil.
Obrázek

Toto je MAN 500 euro 6 pri náročnom a dlhom stúpaní do kopca a nákladom 31ton. Vonkajšia teplota bola okolo 13-15stupnov.
Obrázek
pát led 01, 2021 10:31 am

stanodzurnak
Příspěvky: 6
Registrován: úte pro 29, 2020 8:54 pm

Re: tlak oleja

Příspěvek

Ďakujem Ti veľmi pekne za odpoveď, normálne mi spadol kameň zo srdca teraz, asi Man fajt funguje na inom tlaku oleja, teoreticky to je možné, lebo ventily na valcoch sa neovládajú hydraulicky, ale na priamo , čiže odpadá mazanie tyčiek a váhadiel, kde sú veľké straty tlaku oleja a na premazanie tak malých súčiastok je potrebný väčší tlak oleja, aby sa tam ten olej vôbec dostal.
Inak v knihe je uvedené:


Obrázek

Môj tlak oleja je viď foto, ale budem si musieť na to zvyknúť, ale na voľnobehu mám len 1 bar, max 1,1 bar tiež mi to pride málo, ale tak čo už no


Obrázek

Máš skúsenosti aj s hydrodrive? Ja som kúpil s hydrodrivom, keďže robota si to vyžaduje niekedy isť do takých miest, kde je ťažký prístup, nebudem to využívať často, len sem tam, minule som to skúšal auto išlo ako po masle do kopca plného blata, náves naložený 12 ton


Obrázek
pát led 01, 2021 12:12 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: tlak oleja

Příspěvek

Zajtra pôjdem s MANom 510, tak môžem pozrieť tlak na voľnobehu a počas jazdy. Ale bude to určite rovnaké, ako som mal na foto a ako to mas aj ty. To je na MANoch normálny tlak oleja. S hydrodrive nemám žiadne skúsenosti, nemáme to na firme. Ale na fóre sa o MAN hydrodrive často písalo tu: http://www.truck-forum.cz/forum/viewtop ... start=3390

Ten Safky sa MANom a aj hydrodrive rozumie a pokial sa dobre pamätám, tak hydrodrive chválil. A keď sa ho niečo spýtaš, tak ti odpovie. Možno nie hneď, ale určite ti s hydrodrive poradí.
pát led 01, 2021 1:26 pm

stanodzurnak
Příspěvky: 6
Registrován: úte pro 29, 2020 8:54 pm

Re: tlak oleja

Příspěvek

Nemajú nové motory náhodou už motory Scania? Že už nemajú dve turbá malé veľké, ale len jedno veľké, že majú EGR, agr, inak riešené? Lebo prevodovky a retarder je Scania, len neviem, ako to je z motorom, čo nemci vo wv vymysleli.

Ďakujem za typ ohľadne rád pre hydrodrive, idem to pomaly prelúskať.

Ešte jedna vec má napadla, kde to servisujes? Ja som to nechal v prešovskom servise, lebo som chcel nastaviť ventily, a začali mi hrkať, horšie, ako pred nastavením, pôjdem tam v pondelok sa opýtať či to tak má byť...

A čo sa týka sita do nádrže proti krádeži nafty..... Viď foto :wall:

Obrázek
pát led 01, 2021 3:06 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: tlak oleja

Příspěvek

Toto je tlak na zánovnom MAN 510.

Hneď po naštartovaní studeného motora. Teplota po zapnutí nikdy neukazuje správne bolo asi -10°C. Tlak 6bar.
Obrázek

Studený motor počas jazdy. cca 5,5 bar
Obrázek

Už skoro zohriaty motor na volnobežke. 1,1 bar
Obrázek

Dole kopcom na motorovej brzde. 4,8 bar
Obrázek

Celkom zohriaty motor. 2,6 bar To je normálny tlak, takto ukazujú všetky MANy.
Obrázek

Ja na Slovensku nechodím do servisov. Kedysi som jazdil do MAN Bratislava na Rožňavskej. To nebol dobrý servis. Nevedeli nájsť poruchu ani po opakovaných návštevách. Auto nakoniec opravil neznačkový maličký servis Chladtrans Modranka. To bol dobrý servis.
stř led 06, 2021 1:02 pm

stanodzurnak
Příspěvky: 6
Registrován: úte pro 29, 2020 8:54 pm

Re: tlak oleja

Příspěvek

Ďakujem za odpoveď, veľa šťastných kilometrov, nech sa darí.
čtv led 07, 2021 7:46 am

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů