Od čtyřkolek, přes kombajny po jeřáby apod.:-)

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Tak zlepšovák nemám :D :D :D Ale ta cena je fakt uhozená
čtv srp 05, 2021 7:45 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Obrázek Obrázek Obrázek


Pondělní výlet k Mělníku, samá poctivá kovařina :D
úte srp 10, 2021 10:21 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Ivosu - piekneeee 👌🏻👌🏻👌🏻

Kluci, hovorí vám niečo nakladač unk 323.3??
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv srp 12, 2021 11:08 pm

Michal(zetor)
Příspěvky: 84
Registrován: stř čer 29, 2016 10:43 pm
Bydliště: Dolní Ředice

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Ahoj kucí neřešil jste někdo někdy problém s Orbitrem na UN 053? Zdá se mě poslední dobou to je nějaké jiné to řízení než předtím. Nevim jak to popsat, ale někdy to je citlivější na některou stranu víc než na druhou. A je to horší udržet ve větší rychlosti na silnici. Dřív to nědělalo. Tak se přikláním asi k tomu Orbitru ne? Nic jiného tam asi ani není. Odchází na tom něco? Dík za info :wink:
pát srp 20, 2021 11:15 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Za svou praxi jsem se nesetkal s problémem orbitrolu (krom úniku oleje kolem ovladací hřídelky) Od stolu těžko soudit, ale spíš Ti umírají manžety ve válci řízení.
ned srp 22, 2021 1:26 am

Michal(zetor)
Příspěvky: 84
Registrován: stř čer 29, 2016 10:43 pm
Bydliště: Dolní Ředice

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Aha vidíš to já myslel že to je jistě Orbitrem. Nic jiného tam není? Žádnej jinej ventil třeba? Je čerpadlo,orbitro, hydraulické hadice a pístnice na nápravě. Ona se přetěsnovala cca před 5 lety to chcala ven. Tak se dávala nová pistní tyč a manžety. Ted je naprosto suchá. Tak jedině že by pouštěly manžety mezi sebou. Ale rozsypaný bejt nemůžou protože na místě jde točit poměrně hezky. Tak nevím.
ned srp 22, 2021 11:22 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Ty máš 4x4 nebo 4x2 ? U 4x2 hodně často praskají svislé čepy, pak to také po silnici tancuje jak když liskneš hada.
pon srp 23, 2021 9:53 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Michale ať tak nebo naopak, začni tím nejjednodušším a nejlevnějším, popisuju to detailně na tomto odkazu úplně dole

viewtopic.php?f=30&t=11079&start=975
pon srp 23, 2021 10:08 pm

Michal(zetor)
Příspěvky: 84
Registrován: stř čer 29, 2016 10:43 pm
Bydliště: Dolní Ředice

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Luboši tak jsem to četl. A dělá mi to něco podobneho do půl rejdu to jde poměrně lehoučce a pak nejde točit volantem. Stači maličko se hnout bud dopředu nebo dozadu a zase to jde do dorazu lehce. Mám 4x2 ale místo origo zadních kol tam mám z Ifa vleku 12,5-20 jestli to nemůže být tím. Ale tomu moc nevěřím.
To čerpadlo už bude mít asi něco naběháno. Vyplatilo by se na něm měřit tlak manometrem? Nebo ho rovnou dát na repas? Nebo spíš koupit nové jestli to jde ještě? Dík
Svisle čepy asi nebudou da se to nějak okem poznat? Mažu je pravidelně tam by to mělo chodit lehce :wink:
stř srp 25, 2021 7:50 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Zkus zkontrolovat ten redučák čerpadla řízení, je to nejčastější problém.
čtv srp 26, 2021 11:14 am

pele81
Příspěvky: 618
Registrován: pát říj 30, 2009 8:14 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
čtv srp 26, 2021 6:05 pm

Michal(zetor)
Příspěvky: 84
Registrován: stř čer 29, 2016 10:43 pm
Bydliště: Dolní Ředice

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Ok Luboši vyzkouším. Tenhle víkend jsem měl zvednuty zadek (nevracel se mě na pravý straně moc brzdovej klíč) tak jsem to promazával a šteloval krok. Tak svislé čepy vypadají v pořádku a ani tam není žádná veliká vůle a namazat jdo všechny krásně.

Tak jsem tenhle víkend Hona trochu provětral :jazyk: Převážel jsem v lopatě 70 tun kamena 0-32 od baráku do zadu na "odkladiště" :vysmech: Nechtělo se mě to nakládat na vlek tak jsem to vozil velkou lopatou :co?: Potom na dobrání abych nemusel házet lopatou tak jsem si vzal "žraloka"

A koukal jsem že mám kapičky oleje dole na hydromotoru :zly: (jinak je vše relativné suché) Po prohlédnutí bych řekl že to jde nahoře na hydromotoru je šroubení a jde z toho hadice (stažená jen motex páskou) takže počítám je to bez tlaku jen nějaký přepad? Neví někdo? No a z toho šroubení je to poblitý tak nevím jak to tam těsní jestli přez podložku a nebo kužel? Utaženéí se to zdá být dost tak nevím co se tam děje :-/
Potom ta silná hadice od čerpadel do rozvadeče na výložník je jestě původní a je v dost žalostným stavu popraskáná a už začiná být místama mastná. Takže mám strach že brzo bouchne a bude všechen olej šupem na zemi :pistol:
Akorát nevim když budu chtít povolit to šroubení na hydromotoru a tu hadici od čerpadel tak to je vypustit olej z nádrže zas co? To je na tom asi to nejhorší :vztek: Proč tam nedali kohout?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ned říj 17, 2021 9:12 pm

pele81
Příspěvky: 618
Registrován: pát říj 30, 2009 8:14 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Nemate niekto zaujem?

Obrázek
pon bře 21, 2022 7:20 pm

Michal(zetor)
Příspěvky: 84
Registrován: stř čer 29, 2016 10:43 pm
Bydliště: Dolní Ředice

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Ahoj kluci co znáte trochu hydrauliku na Honu (hlavně asi Luboš) ten to bude znát i v noci a pozpátku :D Nevím jestli jsme to tu už tenkrát neřešili. Už je to hodně dlouho jsem řešil na našem Honu, zdálo se mi že je poměrně hlučnej pojezd. Takovej zvuk nevím jak bych to popsal....takovej hodně písklavej zvuk. Děla to třeba nejvíc na silniční rychlost čím víc to ženu tím víc to začne pískat. A taky v tahu. Když pojedu z mírneho kopce na plný plyn tak nepíska. A zda se mě že když je studenej tak to není takový jak ohřátej :?: A taky potom z té rychlosti když uberu a začne brzdit pojezdama tak se ten zvuk ještě zvětší.
My jsme tenkrát začli hlavní převodovkou myslel jsem že to jde z ní. Tak jsem sehnal jinou tu jsme celou rozdělali, zkonrolovali a dali všude nový ložiska. Složili a dali do hona. Zvuk asi pořád stejný....ještě jsem pak zkoušel si pujčit hydromotor z jinýho Hona a taky stejný beze změny. Potom když byl venku motor tak jsem dal SPV a hydromotor na stolici kde to zkoušel a povidal že dobrý vše v normě. Takže jsem si už nevěděl rady a vysral se na to.
Tak teď mě napadlo ještě zkusit rady tady. Mě spíš přijde jak kdyby to dělal olej někde. Nějaký ventil?? Nebo něco někde? Ale nevím jak ta hydraulika pojezdu pořádně funguje. Nemohl by pískat nějaký ventil jestli někde je?
Děkuji vám za rady a typy :wink:
JInak pojezdy si myslím že maj sílu a furt stejnou jak teplý tak studený.
sob čer 25, 2022 10:07 pm

Uživatelský avatar
Luďa
Příspěvky: 1426
Registrován: sob říj 31, 2009 10:24 pm
Bydliště: Nížkov (ZR) - Brno

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Jeden hezkej z lesa

Obrázek. Obrázek. Obrázek
Když se potíš u polívky - jsi zdravý.
Když se potíš u acylpyrinu - jsi nemocný.
Když se potíš u sexu - jsi starý.
Když se potíš u práce - jsi blbý
stř črc 06, 2022 8:40 am

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika - Traktory, bagry, nadměrná přeprava...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů