Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Lungo
Příspěvky: 341
Registrován: stř črc 01, 2009 12:49 pm
Bydliště: Ceske Budejovice

Příspěvek

Tak pane Prtka, nevím co si bereš do huby neco o tom co nevim nebo vím. Když něco nevím tak se zeptám a když se někdo ptá tak se mu snažím poradit, protože všichni nejsou tak chytrý a nikdo neví všechno. pokud se tak hrozně dlouho pohybuješ v dopravě, tak bys mohl vedět že to není paušálně dané zákonem ale každá pojištovna ti to dá jinak a jsou to docela velké rozdíly. A pokud jsem se tady na foru na něco ptal ohledně pojištění nebo i jiných věcech tak jsem se ptal protože jsem to nevěděl a za to se nestydím. Jezdím 17 let ale z té druhé strany jsem to zjištoval až ted když jsem to potřeboval. A vážně tady naháníš hrůzu. Jo není to žádná sranda jezdit sám na sebe v dnešní době a když narazíš na neplatiče nebo se něco posere tak je to na provaz, ale proč někoho odrazovat a spíš mu neporadit. Ano já měl štestí a funguje to, ale kdo říká že za měsíc to neskončí? Ale furt lepší bejt svím pánem a nenechat se buzerovat od šéfů i za cenu těch nervů a stresu. A pokud se tobě nedaří nebo už si skončil tak ale nepodkopávej snahu někoho kdo to chce skusit. Každej si spočíta rizika jaké to obnáší a je na každém jestli to je ochotnej podstoupit a jestli je ochotnej utáhnout tu strátu když to nevyjde. Tak jsem stím do toho šel. Tak hodně štěstí všem co to zvládají a pevné nervy těm co jim to nešlape. Vždycky může bejt hůř.
úte úno 14, 2012 4:04 pm

Lungo
Příspěvky: 341
Registrován: stř črc 01, 2009 12:49 pm
Bydliště: Ceske Budejovice

Příspěvek

A ještě by mne zajmalo to tvé počítání. Rozdíl mezi Dafem a Scanii 500 ve spotřebě a leasingu cca 350tisíc za rok? Se ti trošku porouchala kalkulačka ne? A abys byl teda trošku v obraze tak za tu novou R500 V8 platim 45tisíc včetně pojistky a včetně DPH a spotřeba po 15tisících je 34,5 v tonáži. Kupní cena byla o 1tisíc euro víc než DAF 460 SUPER SP. v limitované edici. a spotřeba za kolik by jezdil ten DAF jestli by byla max o litr menší a to bys to musel šolíchat. Ano měl jsem renta a platil jsem 66tisíc měsíčně proto jsem ho dal pryč a koupil nové. Jo máš pravdu v tom že jsou levnější auta STRALIS, holej nízkej DAF, Renault atd atd Ale člověk by měl mít taky z té práce trošku radosti. Tak že doporučuji koupit novou kalkulačku nebo si pořádně zjistit co a jak a pak tady házet nějaké částky. Nic ve zlém jsme jen lidi a spléct se mohu i já.
Pokud se pletu tak mne asi někdo tajně dotuje a já jsem si toho ještě nevšiml :lol: :lol:
úte úno 14, 2012 4:22 pm

maax
Příspěvky: 161
Registrován: čtv říj 15, 2009 6:06 pm

to lungo

Příspěvek

No nevím co se týká spotřeby máš pravdu, ale ty ceny tahačů máš hodně zkreslené.
Scania top-line 420 ve slušné výbavě cca. 75000 Eur a výš, záleží co si objednáš. Daf 105-460 super space cab ve stejné výbavě 64.900,-, Actros nový cca. 80.000,- Eur.
Magnum 62.000,- Eur.
Nabídky můžu kdykoliv hodit na mail. Takže rozdíl 1000 Eur mezi scanií a dafem je nesmysl. Alespoň pokud srovnáš stejnou výbavu.
úte úno 14, 2012 9:13 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

maax: napadlo te ze kazdy zakaznik muze mit jine podminky? a kazdy clovek muze narazit na jinou cenu? a mohl se dostat na rozdil 1000eur?...
stř úno 15, 2012 9:58 am

Lungo
Příspěvky: 341
Registrován: stř črc 01, 2009 12:49 pm
Bydliště: Ceske Budejovice

Příspěvek

Ju ju a přesně o tom to je. Každej prodejce má jinou cenu a jinej přístup a taky záleží kdo si to auto kupuje. Ale hlavní rozdíl vidím v tom ze kolega mluví o autu ale né o výbavě. Tam to pak lítá nahoru dolu. A pochybuju že ten supráč za ty peníze jak psal byl v plné palbě, oplastovanej atd atd. Já nepsal svoje názory nebo odhady, ale to jak jsem to dostal v říjnu v nabídce od Dafa a od Scanie. Dokonce dva různí prodejci od jedné značky ve dvou různých městech se v ceně na jedno a to samé auto rozcházeli a ne málo. Ale myslím že když někdo má jen jedno auto sám na sebe tak se neřídí jen podle ceny ale taky podle toho jaké auto chce. Já chtěl to co mám a jsem stím plně spokojen. Když má ale firma kupovat víc aut tak je jasné že kouká na cenu a né na to jestli je řidič spokojenej.

A ještě k tomu Magnumu. Jen aby byl vidět ten rozdíl. Tak uplně novej v říjnu v Nýřanech motor 500 koní docela slušná výbava cena cca 89 000eur. To jen tak na okraj k porovnání ceny za Magnuma od kolegy. A necucám si ceny z prstu. Je to o tom kdo jaké auto chce a co v něm chce.
stř úno 15, 2012 12:25 pm

roman325e

Příspěvek

A za co je takovej priplatek kdyz 69000 stoji 460 bez mezinapravovejch spojleru?? :shock: Jo a jeste info: S autem na leasing to neni tak jednoduchy kdyz nejsou love v prkenici - orientacne jsem se na to ptal a nizkou akontaci nedostanu kdyz podnikam jen rok. Leasingovky chteji historii. Takze podpora jak prase. Nejak to nechapu.
stř úno 15, 2012 5:28 pm

trucker911
Příspěvky: 140
Registrován: sob srp 06, 2011 11:29 pm
Bydliště: SVĚT

Příspěvek

chlapi uvažuju víc a víc koupi vlastní tahač,a jezdit pod nějakou spedicí,a mam pár otázek např. která spedice by tohle umožnila
jak je to finančně....kolik peněz vám po zaplacení leasingu.. nafty... a já nevim čeho všeho ještě ,tak kolik vám tak cca měsíčně zbyde
jak je to s koncesí jestli nějakou potřebuju..
prostě kdyby se našla nějaká dobrá duše a tak nějak mě do toho malinko zasvětila.
budu rád za každý info díky
stř úno 15, 2012 9:29 pm

Uživatelský avatar
Mysak Veverka
Příspěvky: 227
Registrován: ned bře 16, 2008 8:10 am
Bydliště: Pardubice

Příspěvek

Mě by to taky lákalo.Ale ty finance to by byl asi sebevražednej krok.
stř úno 15, 2012 9:51 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

jestli o tom nic nevíte tak se nejprve zajímejte o nějákou práci a finance jaký zato budou,kolik co stojí a pak řešte auta.

jestli chcete bejt drsný a mít jen tak auto,tak si ho kupte pak sním jezděte od firmy k firmě,ptejte se po práci a když nebude,tak pak řešte jak splácet :roll:
2x Nissan atleon 210
stř úno 15, 2012 11:03 pm

Uživatelský avatar
Mysak Veverka
Příspěvky: 227
Registrován: ned bře 16, 2008 8:10 am
Bydliště: Pardubice

Příspěvek

To sem nějak nepochopil.Nebo "finance jsou u jen to za co si to auto koupíš a pak se děj vůle boží"?Jestli to bylo na mně tak finance jsou u mně širokej pojem.Od pořízení auta po práci pro něj a nakonec přeživší část roku,po kterou budu muset to auto financovat jakoby ze svýho.Než mi přijde první faktura.Jestli vůbec přijde...
čtv úno 16, 2012 12:18 am

Lungo
Příspěvky: 341
Registrován: stř črc 01, 2009 12:49 pm
Bydliště: Ceske Budejovice

Příspěvek

roman325e : To taky nevím, já jen napsal cenu tak jak byla nabidnutá. Já magnuma nechtěl tak jsem to nějak neřešil. Ale bylo to loni tak těžko říct.
A co se týká toho auta na leasing tak ti mohu poradit. Není problém dostat nové auto na 10 procent když si zvoliš správnou leasingovku. Když tak se ozvi na SZ.
Naposledy upravil(a) Lungo dne čtv úno 16, 2012 3:15 am, celkem upraveno 1 x.
čtv úno 16, 2012 3:05 am

Lungo
Příspěvky: 341
Registrován: stř črc 01, 2009 12:49 pm
Bydliště: Ceske Budejovice

Příspěvek

Tomík má pravdu. Bez zajištěny práce je sebevražda kupovat auto. A celej ten kolotoč okolo živnostáku atd taky není na pár dní ale počítej tak na dva měsíce. A pokud budeš mit slibenou práci tak ti nikdo nezaručí že o ni za půl roku nepříjdeš. Je to risk tak musíš počítat i stím že to neklapne a zahučíš tam. Jinak do začátku musíš mít peníze tak aby si dokazal táhnout vše než ti začnou chodit faktury. Táhnout leasing, naftu, dálnice a mít nějakou rezervu kdyby se něco podělalo. Velká investice a návratnost hodně dlouhá.
čtv úno 16, 2012 3:11 am

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Ani do toho nelez.Kolega to taky tak rozjel (2009/ a byl rád že auto vrátil a dluhy platí ještě dnes.Ve finále z něho vylezlo že peníze měl stejné jako zaměstnanec.Dnes je opět zaměstnanec a je rád že to tak dopadlo.Barák mu zůstal.
čtv úno 16, 2012 8:20 am

Uživatelský avatar
Mysak Veverka
Příspěvky: 227
Registrován: ned bře 16, 2008 8:10 am
Bydliště: Pardubice

Přeprava PHM

Příspěvek

Zdar kluci.Je tady někdo kdo podniká s vlastním vozem a převáží PHM?
Přítulka by chtěla provozovat tuto činnost tak se chci zeptat ci to obnáší.Už jezdí nějakej ten pátek s PHM, jen chce do svýho.Prašule a práce by tak nějak byla.Díky
čtv úno 16, 2012 4:40 pm

Lungo
Příspěvky: 341
Registrován: stř črc 01, 2009 12:49 pm
Bydliště: Ceske Budejovice

Příspěvek

Tak to me nikdo nenapadá a myslím že plachty, kontíky, štepky, sklopky to je nás dost, ale na PHM to mám obavu že asi moc kluků nebude, pokud nějakej.
čtv úno 16, 2012 6:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti