Mýtné ve Španělsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

BES - běs
úte dub 13, 2010 6:31 pm

trucker007007
Příspěvky: 42
Registrován: úte čer 23, 2009 5:45 pm
Bydliště: CZ-EU

Příspěvek

díky, alespon něco
úte dub 13, 2010 6:39 pm

Uživatelský avatar
x.zdenda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2675
Registrován: úte bře 10, 2009 10:33 pm
Bydliště: Plzeň-JIH

Příspěvek

Ptáš se ve vlákně Španělsko, a to není myslim zprávně, zeptal bych se ve Francii. Nevim kam jedeš Španělsko je velký, ale jestli na Portugalsko, můžu odpovědět tady...
Jinak ve Španělsku přejedeš čáru na Irunu, jedeš po AP-1 na Vitoria Gasteis, pak na Burgos, před ním sjedeš na neplacenou N1 u Miranda de Ebro a na dálnici jsem najel až za Burgosem na A62 směr Valladolid, dále Salamanca pořád po A62 na Pt čáru co se jmenuje Fuentes de Oňoro a napojíš se na IP5 atd...
Obrázek
úte dub 13, 2010 9:05 pm

Uživatelský avatar
Foglik
čelo až na záda
Příspěvky: 1899
Registrován: stř čer 04, 2008 9:41 pm
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nevím jestli to ještě platí, přes rok jsem mimo. Ale pro všechny, co jedou do SP přes Irun a dál na P. Kdybych tam měl někde chybu, tak mě opravte.

Sjíždí se z německé 5 dálnice na sjezdu 51. Přejedeš na F stranu a dáš se Na Strasbourg po A 35 a A 352. Z té na sjezdu 7 sjedeš na N83, směr Colmar a Mulhause. U Mulhause najedeš na A 36, směr Belfort, Montbeliard, Besancon.
Dá se ještě jet po německé straně až pod Freiburg a tam přejet rovnou na Mulhause. Je tam dražší dálnice, ale vyhneš se zácpám ve Strasbourgu.
Projedeš kolem Besanconu, mineš sjezd 2 na Dole a sjedeš na dálnici A 39, směr myslím že je značenej na Bourg – en – Bresse (druhá strana od Dijonu).
Na prvním sjezdu č.6 sjedeš směr Chalon-s-Saone po N73. Projedeš Chalon, přejedeš nad dálnicí A6 a pokračuješ na Monceau-Les-Mines, Digoin, pořád směr Moulins. Když mineš ten, tak směr Montlucon.
Před Montluconem tě to navede na A71. Myslím že to je značený směr Montlucon, nebo Paříž.
Hned na dalším sjezdu sjedeš z dálnice, zase směr Montlucon a potom už Gueret. Mineš Gueret, za vesnicí la Souterraine najedeš na dálnici A20, směr Limoges. Nevím jak teď, ale dřív se jezdilo na Bellac, ale potom tam dali zákaz 19t a jezdí se tamtudy jen zpátky dom.
Před Limoges, myslím že na sjezdu 30 se uhneš směr St. Junien, Angouleme. Potom kolem Barbezieux, přes Bordeaux po A63, N10 a zas A63 až na Irun.
Z Irunu směr San Sebastian, Bilbao po A8. Myslím že na 8 sjezdu(už si to moc nepamatuju) sjedeš na N1 směr Vitoria. Projedeš kolem Vitorie dál na Burgos (dá se po N1, ale já jezdil kvůli kopcům po A1).
U Burgosu už se to dělí podle toho, kam do Portugalska jedeš.
stř dub 14, 2010 10:09 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Miroslav90 - díky za tip na parkáč San Roman - Araja, je to tu super. Stojí se u hotelu, hospoda nonstop (Ramon tu už není, bohužel), internet, sprchy... Možnosti výletů (na kopec ke kříži, do Araji...překrásné výhledy). Zaručeně tu potkáte nějaké Čechy, takže je i s kým pít. :wink:
ned zář 05, 2010 7:07 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Foglikovi díky za popis průjezdu Francií, hodně mi to pomohlo a na základě čerstvé zkušenosti bych to doplnila:

Na prvním sjezdu č.6 sjedeš směr Chalon-s-Saone po N73. Projedeš Chalon, přejedeš nad dálnicí A6 a pokračuješ na Monceau-Les-Mines, Digoin, pořád směr Moulins. Když mineš ten, tak směr Montlucon. V současné době je úsek Dole – Chalon zakázán – z větší části úplně pro nákladní vozidla, z menší části od 7,5 t. Od Chalonu už problém není, úsek Chalon – Montmarault je dokonce zčásti čtyřproudý. Před tím Montmaraultem je nutno najet na A 71.
Před Montluconem tě to navede na A71. Myslím že to je značený směr Montlucon, nebo Paříž.
Hned na dalším sjezdu sjedeš z dálnice, zase směr Montlucon a potom už Gueret. Mineš Gueret, za vesnicí la Souterraine najedeš na dálnici A20, směr Limoges. Nevím jak teď, ale dřív se jezdilo na Bellac, ale potom tam dali zákaz 19t a jezdí se tamtudy jen zpátky dom. Úsek Montlucon – La Souterraine je velmi dobrý, dálničního typu. Kdo se vejde do 19 t, nenajíždí na A20, ale pokračuje po něm dál, ale stane se z něj obyčejná šouska, stále je třeba sledovat značení na Angouleme. Pro případ noclehu můžu doporučit parkoviště s WC, vodou a nedalekým obchodem v Confolens.
Před Limoges, myslím že na sjezdu 30 se uhneš směr St. Junien, Angouleme. Potom kolem Barbezieux, přes Bordeaux po A63, N10 a zas A63 až na Irun. Kdo se potřebuje vyhýbat placeným dálnicím, tak placený úsek A63 se objed nedá, na N10 je jednoznačný zákaz.
ned zář 05, 2010 7:13 pm

mike8
Příspěvky: 15
Registrován: sob říj 24, 2009 1:23 am

Příspěvek

Irys:Kdo se potřebuje vyhýbat placeným dálnicím, tak placený úsek A63 se objed nedá, na N10 je jednoznačný zákaz.
mas naprostou pravdu,ale foglik to asi myslel trochu jinak-od bordeaux na irun neni celou cestu A63,je tam asi 70km kdy opravdu jedes po N10.Psal to pocitam proto aby nekdo nepanikaril ze jede zbytecne po soustce a neshanel se po dalnici ktera tam neni

co se tyce useku besancon-chalon.z besanconu do dole je zakaz 7,5t od 22 do 6,pres den se muze,z dole do chalonu je asi 30 km pred chalonem (jak je ta avie v ty hnusny zatacce) zakaz 7,5t stale.Da se v te zatacce uhnout doprava na Beaune a odtud na chalon.Zadny zakaz tam neni,jen chalon se musi objet po dalnici ze severu na jih.
stř zář 08, 2010 11:57 pm

ferdavol
Příspěvky: 15
Registrován: ned říj 31, 2010 10:33 am
Bydliště: Josefův Důl 20, 29307

Koleno na La Jonquře

Příspěvek

Jsem ochoten zaplatit 30€ tomu, kdo zajde na žumpě do restaurace Mar y Sol a vytáhne z nich komplet recept na to jejich naprosto sqělý koleno a pak mi ho pošle mejlem. :tongue: :wave: :tellme:
Kašlu vám na prachy, hlavně, že se nadřu!!!
pon pro 20, 2010 4:01 pm

tonyy
Příspěvky: 330
Registrován: pon dub 26, 2010 6:42 pm
Bydliště: jizni morava

Příspěvek

nevi nekdo ceny mytneho ve spanu?klaisckej tahac naves euro4 nebo euro5?diky moc
čtv bře 24, 2011 10:47 am

f.lubo
Příspěvky: 198
Registrován: pát led 01, 2010 4:10 pm
Bydliště: vsetín

Příspěvek

Ahoj,pokud bych chtěl jet osobákem ze Vsetína do Barcelonyna dovolenou,tak kterou trasu by jste mně doporučili?Ktomu po cestě nejaké hospody,nebo motoresty.Díky
lubo
pon kvě 16, 2011 9:39 pm

Ton10
Příspěvky: 37
Registrován: úte srp 12, 2008 8:26 pm

Příspěvek

Jel jsem vloni v prázdninách do Valencie,po trase: Olomouc,Praha,Rozvadov,CZ/D,Heilbronn,Freiburg,D/F,Mulhouse po A36 sjezd15 na D83 a pak po D483,D83 (objedeš platidlo),před Belfortem zpět na A36,neplaceno až za Montbéliard,N463 na N83 Besancon,Lons,Bourg,A46,Lyón po N346.A46,(trasa bez poplatku za mýto-asi 30Eur ušetřeno-ale delší čas), Givors po placené A7 Montpelliér,Perpignan(2x platidla-celkem asi 28Eur),do Španěl La Jonguera po N2-dala se koupit nafta za 29,Kč,v přepočtu,(AP7-je placená) a místy A2(neplacená-ve vystavbě)pak na C 35 k Barcelóně,tam na AP7(asi 3eur) a za Barcou zase až do Valencie po N340(A7).Trasa 2500km,doba s pauzama asi 30 hod.-dva řidiči,Octávka 1,9TDi,spotřeba nafty plně naloženi 5,5l/100km.Letos to chci jet v prázdninách až po Alicante. Na hospody ti neporadím,na cestu jsme měli jídlo a pití svoje. (Manželka byla v Alicante v dubnu,letecky z Bratislavy to bylo za 75eur(zpáteční)-let trval 2,5hod)
Naposledy upravil(a) Ton10 dne sob kvě 19, 2012 10:20 pm, celkem upraveno 1 x.
pát čer 17, 2011 10:44 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

nema nekdo mapku kde jsou na dalnicich ve špánu a francii platidla????díky
čtv pro 01, 2011 8:51 pm

jaroslav66
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 02, 2008 12:21 am
Bydliště: Ostrava

Portugalka

Příspěvek

Portugalka:Mulhouse►Besancon►Dole►Chalon sur Saome►Muntlocon►Guéret►Limoges►Angouleme►Barbeziaux►Bordeaux►Irun

Toto je Portugalka,brány tam jsou,musíš jich pár projet.Tudy jezdím já,někdo to před Bordó bere na Perigueux,mě se ta cesta nelíbí.Tak fičím na Barbeziaux,vzadu na parkingu československý stání,super akce každý víkend a do obchodu kousek.Teda pokud nejedeš osobákem.Jinak tranzit vesnicema je většinou pro kamiony zakázaný.


Doufám že to někomu pomůže.Čusik :D
pon pro 26, 2011 5:23 am

Rebel.R
Příspěvky: 6
Registrován: stř bře 10, 2010 10:58 pm
Bydliště: Most

zase po letech španělsko

Příspěvek

zdar chlapy, za prvé Všem Vám přeji hodně štěstí a spokojenosti a vždy zdravý návrat domů k rodinám.
tak se opět po několikáleté odmlce vracím za volant a hurá španělsko, tak jenom pro zajímavost co je na cestách ve špáňu nového a na co dávat ještě větší pozor ????
čtv pro 29, 2011 1:56 pm

stifler
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 10, 2011 9:14 pm
Bydliště: Strakonice

Zadání do tachografu.

Příspěvek

Já tam teď začal jezdit. Překvapilo mě, že když zadávám do tachografu cílovou, nebo výchozí zemi E, tak to po mně chce region. Tak jsem si ty regiony vytisknul a nastudoval.
ned říj 28, 2012 9:09 pm

Odpovědět

Zpět na „Španělsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů