Mýtné ve Finsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.
splinter.1
Příspěvky: 146
Registrován: pát úno 06, 2009 10:21 am
Bydliště: Zlín

Finsko

Příspěvek

Zdravím všechny přítomné i budoucí...mám jet v úterý nebo ve středu do Finska,ale nikdy jsem tam nebyl.Mohl by mi někdo poradit cestu,trajekt a mýto?Taky jak dlouho jede trajekt a odkud?Měl bych jet tak 50km za Helsinky.Moc dík za infa.
pát úno 06, 2009 6:22 pm

splinter.1
Příspěvky: 146
Registrován: pát úno 06, 2009 10:21 am
Bydliště: Zlín

Finsko

Příspěvek

To tu nikdo do Finska nejezdí nebo nejezdil? :wink:
pát úno 06, 2009 8:04 pm

Alešák
Příspěvky: 2402
Registrován: stř lis 12, 2008 8:03 pm
Bydliště: Milovice

Příspěvek

Já tam jezdim. Ale přes Švédsko nahoru na polár.Tak poplatky nevím.Platim jen dálnici ve S. taje stejná jak Benelux.
pát úno 06, 2009 8:52 pm

splinter.1
Příspěvky: 146
Registrován: pát úno 06, 2009 10:21 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Já jsem si to zkusil dát do navigace a vede mě to přes pobaltí.
pát úno 06, 2009 9:02 pm

trucker100
Příspěvky: 254
Registrován: pon led 14, 2008 3:36 pm
Bydliště: Rychnovsko

Příspěvek

Osobně mi to tak nějak přijde asi normál přes Polsko,Litvu,Lotyšsko,Estonsko a pak frrrr trajektem do Finland,ale každej preferuje něco jinýho... 8)
Na mě se nemusí křičet,mě to stačí říct desetkrát!!!
pát úno 06, 2009 9:16 pm

splinter.1
Příspěvky: 146
Registrován: pát úno 06, 2009 10:21 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Přesně tak mi to ta navigace iGO08 ukazuje...nevíš nějaké zvlášnosti na co bych měl pamatovat?
pát úno 06, 2009 9:21 pm

Ladix
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3421
Registrován: stř lis 07, 2007 10:19 am
Bydliště: kousek od chlumce nad cidlinou pres dalnici

Příspěvek

bacha na rychlost a moc nemachruj polaci to nemaji radi a ITD uz vubec ne 8)
M-B Atego 1218 frigo
pát úno 06, 2009 9:26 pm

bazén
Příspěvky: 608
Registrován: ned říj 19, 2008 1:36 pm
Bydliště: Prajzka

Příspěvek

ITD----inspekcia transportu drogovego
pát úno 06, 2009 9:29 pm

splinter.1
Příspěvky: 146
Registrován: pát úno 06, 2009 10:21 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Tak o Polsku je mi to jasné....já měl na mysli spíš to pobaltí a finsko.
pát úno 06, 2009 9:36 pm

Ladix
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3421
Registrován: stř lis 07, 2007 10:19 am
Bydliště: kousek od chlumce nad cidlinou pres dalnici

Příspěvek

ja nemel nikdy problem s pobaltim sou tam vstricni lide a pohoda sou to docela uz rozvinuty zeme a na urovni
M-B Atego 1218 frigo
sob úno 07, 2009 3:17 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Kdyztak napis na ICQ,poradim co budu vedet.I kdyz obecne by to mohlo zajimat i nekoho jineho a moderatori to cele pak presunou do ''statu''. Takze Polsko jsi rikal ze je Ti jasne.KOupis si tzv. OPLATU,coz asi znas.Pocitej ze cele POlsko by za den asi neprejedes,tak si kup tydenni,ve vnirtozemi s jeji koupi byva problem,maximalne tak na postach.
POkud jedes podle gps tak ta Te povede skrz Varsavu,kde je ale zakaz.Uz nejakych cca 40 km pred Varsavou bude sjezd na silnici c. 50,coz je hodne nadnesene receno obchvat Varsavy.Cesta jakz takz,mistama uzka a rozbita,hlavne poslednich cca 15 km,kdyz to pojedes pres den,pocitej ze to potrva.Pojedes po ni a porad se budes drzet na Grojec a potom Minsk Mazowiecki a Ostrow Mazowieca.U Minsku Mazowieckego je po leve strane velke tzv ''ruske'' parkoviste s cerpackou Statoil.Da se tam koupit za par babek spousta veci na auto a bezpecne zaparkovat.Nevim jakym pojedes prechodem z CR tak nepisu kolik casu Ti to zabere tam dojet.
Pak pojedes bud na Bialystok dal po E67 a nebo odbocis na c 63 na Lomza a pak dal po 61 na Augustowo.Na Lomzu je ale váhové omezeni do 20t a zakaz jizdy mezi 20. a 5. hod. ktery byva kontrolovan...!Nevyberes si,obe cesty stoji za prd...,pres Lomzu je to o neco kratsi a pokracujes na hranice do Litvy,znacene na Suwalki.Dojedes na hranice,hned za carou budes mit po leve strane velike parkoviste ktere je pod kamerama a s ostrahou,ale prespani se plati 3 eura.Nemusis na nej vjizdet,pred vjezdem na nej jsou smenarny a tam si nekde koupis dalnicni znamku na Litvu.Staci na jeden den,stoji to 7 euro a platí 24 hod od zakoupeni...Normalnim tempem Litvu prejedes za 3,5 hodiny v klidu.
Nejhorsi mas za sebou.V Litve siroke cesty,kdyz jsou nekde policajti tak litevci blikaji jako to byvalo u nas,jedes na Kaunas a pak je znacena Riga.Proletis Litvu,driv se tam vyplatilo tankovat,ted uz zdrazili tak je to o nicem,ale nekde stejne natankovat musis,tak mrkni na ceny.V Lotyssku neplatis nic,valis dal na Rigu.Tam Te zase gps nejspis povede do mesta,Ty se na prvnim kruhaci das doprava,ne rovne jak navigace veli a objedes ji zprava.Porad pojedes po E67,neni tam kde zabloudit.
Vyjedes za Rigou a uz je znaceny Tallin.Nejakych cca 50-60 km za hranici do Estonska je male mestecku Uulu.Vjedes do mesta a hlidej si bude takove rozsireni po obou stranach a autobusove zastavky.Pred nim je nenapadna odbocka doprava se znacenym obcerstvenim.Zaboc vpravo,pojedes takovou skoro aleji mezi panelaky a po cca 300-400 metrech prijedes k velkemu parkovisti s pumpou.Je to ceskoslovenske parkoviste,vzdycky tam nekdo stoji,za par drobnych se tam najis a hlavne tam nejspis chytis nekoho kdo pojede do pristavu,coz Ti dost pomuze!!!
Tallin jako pristav znaceny neni,je tam hodne zakazu a nedokazu Ti to vysvetlit jak se na nej dostanes,ale jak rikam,na Uulu Ti urcite nekdo poradi!!!Na terminalu odbaveni jako vsude jinde,lode super,jede to 2 hodiny.I na ty dve hodky mas na lodi kajutu no a povol si pasek u gati protoze se tam urcite uzasne nadlabnes,teda nemyslim tim snidane,ty jsou slabsi,ale pro nekoho kdo zazil treba trajekty do GB je to pohadka i tak:lol: .Nevim co by Te tak jeste zajimalo.Ve Finsku dalnici neplatis.
Naposledy upravil(a) Petr.75 dne sob led 23, 2010 10:12 am, celkem upraveno 2 x.
sob úno 07, 2009 4:25 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

napis jeste kam tam jedes,treba jsem tam byl...
sob úno 07, 2009 5:00 pm

splinter.1
Příspěvky: 146
Registrován: pát úno 06, 2009 10:21 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Tak to teda čumím.Smekám před naprosto vyčerpávající odpovědí.V tom Finsku se jede jak?Je tam hodně sněhu nebo je to suchý v tomto období?Jsou tam silnice dobře značený? :wave:
sob úno 07, 2009 5:03 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

je to Finsko né Rusko.... :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob úno 07, 2009 5:37 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Asi tak nejak Martine :lol:
sob úno 07, 2009 5:38 pm

Odpovědět

Zpět na „Finsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů