Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Sportback
Příspěvky: 116
Registrován: ned bře 23, 2014 11:56 am
Bydliště: Zlin

Ruka s drapakem do kovosrotu

Příspěvek

Zdravím-kovošrotacké auta mají převážně umístěnou ruku drapákem směrem ke spolujezdci a já zháním informace jak si popřípadě zkomplikuju práci když umístíme ruku opačně-žě bude drapák umístěný za řidičem?Scanie odmítá už ve výrobě posunout výfuk-u ostatních značek jsem tento problém nezaznamenal.Muže mi tu někdo poradit?Nějaké kovošrotácké forum se mi nepodařilo najít. :hand:
¨
stř říj 05, 2022 1:58 pm

Pixel
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 23, 2022 9:30 pm

Re: Ruka s drapakem do kovosrotu

Příspěvek

Hlavne starsie srotarske ruky su lesacke original - s drapakom na drevo nepretrca nic mimo obrys vozidla. Ked sa tam da drapak na zelezo tak väcsinou trci von mimo obrys. Je lepsie ked ti to trci na krajnicu ako do pruhu kde idu auta oproti tebe.
Napr palfinger nove ruky pre srotarov robi tak ze drapak netrci mimo obrys vozidla.
pát říj 21, 2022 12:18 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ruka s drapakem do kovosrotu

Příspěvek

Sporťáku, nevime co to máte za zázraky ale předpokládám sólo natahovák 6x4 a ruka za boudou..
Máme na firmě 4 lesácký slepice s rukou, tři poslední modely, dva 6x6 tahače a všecky maj vejfuk napravo a ruku skládáme vedle něj a jednu 6x4 sólo taky vejfuk napravo.. čtvrtou slepicu mam já, 6x6 sólo, starou boudu a vejfuk mam napravo :wink:

Nechci chytračit, ale myslim že z tebe dělaj vola :doh: Je jednoduší zákazníkovi říct, že nejde vejfuk jinam než mu vysvětlovat že ruka musí bejt legislativně napravo, protože když seš vemeno a nezajistíš ji, zbouráš půl protisměru :lol: Samozřejmě starší ruka už nedrží tlaky a kleště se po chvilce pootevřou a trčej do cesty :think:

A proč to vlastně potřebuješ obráceně?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob říj 22, 2022 4:40 pm

Sportback
Příspěvky: 116
Registrován: ned bře 23, 2014 11:56 am
Bydliště: Zlin

Re: Ruka s drapakem do kovosrotu

Příspěvek

Zdravím.My řešíme auto na kovošrot s rukou a jak už jsem zmiňoval scania odmítá posunout výfuk a proto nejde ruka umístit ke kabině k vuli opěrným nohám(nechceme otáčecí) a proto jedno řešení je ruku otočit ale uvidíme jak to vyjde váhově na nápravy i s hákovým nosičem-podvozek je 8x4/4 tridem
ned říj 23, 2022 4:49 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů