Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: kamera do auta

Příspěvek

Lubosssssu, po studiu ajťárny sem to právě z toho důvodu nikdy nedělal :arrow: nikdy nic nefunguje jak má :wall: Jako v autoservisu se to řeší diagnostikou a výměnnou dílu(přehrání SW nebo formátování), namísto opravy..
Nicméně, každá kamera ti asi nahrává v jiném formátu(třeba známé mp4 a pod) jenže je asi milion verzí jen tohoto formátu plus milion jeho nastavení.. To za prvé
Druhá věc je, že ty karty máš nejspíš naformátované každou v jiném formátu(NTFS, Fat32...) a pak se to ve Windows chová jinak..
Ten problém vyřešit ti takhle nadálku bohužel nepomohu..
K té kartě bez dat.. ty data tam jsou, sou všelijaké programy na záchranu dat(zdlouhavé, nejisté, nevíš co s tím je).. Zpravidla se tyhle karty pokud je odpojíš násilím "ztratí" a neví jak se hlásit a systém je pak hlásí poškozené či prázdné a tak.. Většinou stačí ji dát tam odkud si ji vyškubl a odpojit ji jak se má.. Pokud ne pomohlo by ještě celkem jednoduché(po staru) otevřít příkazový řádek (tlačítko Windows na klávesnici + současně písmeno R) zjisti si jaké písmeno té kartě přidělil systém(řekněme E: ) a do toho okna co ti vyskočí napiš chkdsk E: / f
https://jnp.zive.cz/chkdsk-proklepnete- ... ovem-radku
Další rady už pak chce více vrtání a hledání.. Proto se tím neživím, je to na bednu :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon kvě 11, 2020 7:00 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: kamera do auta

Příspěvek

lubossss....
1- pokud používáš víc kamer ...používej jeden typ-model--- = jednoduchost
2- karta v kameře vydrží od roku až něco až po 5 let třeba ...záleží v jakým rozlišení nahrává, čím je to víc HD tím míň vydrží..ve 4K cca rok max nonstop provoz...
3- v jakým formátu nahrává 264? avi? mpeg4 ty obyč MOV a nevim co ještě ... formátů je x nejběžnejší je avi a 264
4- rychlost dat z kamer kabelem je mizerná. násobně nižší než když to píchneš rovnou do PC
5 - formát se nedaří pokud je ...karta blokovaná-šifrovaná , nebo pokud se blíží konec životnosti a obsahuje už málo "schopných buněk" k zápisu....
6 používej jen solidní značkový karty třídy 10 kingston, san disc- rychlost zápis/čtení min 50Mb/sec,..... určitě ne no-name "druhy "..kapacita stačí 16-32 giga bohatě pokud nahráváš ve 4K tak 32 jinak stačí 16-ka na cca hodku+ záznamu....
7- na převod všech možnejch formátů ..videa obrázků. i textů je dobrej a ucházející "format faktory" zdarma....
8- kdyby něco písni sz dáme řeč po founu :wink:
9- a ne všechny formáty přehraje widlovskej media player pokud nemáš stažený kodeky ...doporučuji MPC-HC ten v sobě má skoro vše....

10- jo ..ještě, ne každá kamera vezme kartu, která je zformátovaná v PC na widlích ...je třeba ji zformátovat přímo v kameře .......vetšinou jedou na FAT32
:wink:

jinak něco pro zajímavost.....

AVI (Audio Video Interlaced) je jedním z těch nejstarších, existuje už někdy od roku 1992 a za jeho vznikem je Microsoft. Najdete v něj jenom video a audio, včetně možnosti uložení více stop. Soubory ale bývají poněkud větší, než jinde.

MKV (Matroska Video Container) se objevil v roce 2002 a je důležité, že jde o formát použitelný zdarma a zároveň otevřený standard (leckde jinde narazíte na licenční podmínky a platby). Nejčastěji se s .mkv setkáte při „stažení“ DVD do počítače.

MP4 (MPEG-4 Version 2) je z roku 2001, s aktualizací v roce 2003 a je jedním z nejrozšířenějších způsobů jak se k vám může dostat video i audio. Umí řadu kodeků a vychytávek, včetně třeba i titulků.

FLV/SWF (Flash Video) je proprietární kontejner od Adobe (původně vytvořený Macromedia, už někdy v roce 2005). Jak asi správně tušíte, může obsahovat leccos. A dlouhodobě je na odchodu, Flash na mobilních zařízeních už roky nenajdete a v počítači je jenom zdrojem problémů.

QuickTime File Format je jeden z dalších pokusů Apple být jiní a dlouhou dobu to byl poměrně zásadní formát právě u Apple, kde jste si pro další platformy museli stahovat jejich přehrávač. Dnes už naštěstí také věc minulosti.

MOV kontejner mimochodem také pochází od Apple, ale je poměrně univerzálně použití i na jiných platformách. Včetně podpory řady kodeků.

OGG je také jakýsi pozůstatek minulosti, kontejner spojený s formáty Xiph.org, Vorbis, Opus a Theora.

RM (Real Media) je kontejnerem pro RealAudio a RealVideo, ale dnes už také jenom něco z minulosti.

Nejčastější kodeky
S kodeky je ještě větší potíž, jsou často závislé na platformě. A dlouhou dobu bylo nutné si je do počítačů různě doinstalovávat (a také byly dlouhou dobu zájmem tvůrců virů a malware). Stejně jako u kontejnerů, i tady můžete na Wikipedii najít porování video kodeků.

WMV (Windows Media Video) si v roce 1999 vymyslel Microsoft a je to čistě proprietární formát, navíc určený pro použití s proprietárním kontejnerem (ASF) – až tak, že .wmw soubor je ve skutečnosti ASF kontejner s WMV stopou videa. VMW stopu videa ale samozřejmě můžete najít i v jiných kontejnerech a jediné štěstí je, že ve většině zařízení s Windows si tohle přehrajete bez problémů.

Xvid (H.263/MPEG-4 Part 2) tu máme už od roku 2001 a podstatné je i to, že jde o open source (ve snaze konkurovat proprietárnímu DivX). S Xvid se často setkáte u DVD, dokáže totiž pár GB velké DVD komprimovat na velikost, která se vejde na běžné CD. Což se sakra vyplatí.

x264 (H.264/MPEG-4 AVC) se objevil o dva roky později a H.264 je vlastně jedním z nejrozšířenějších kódování (encoding) a používá se na Blu Ray discích a videích, stejně jako u streamingu videa (YouTube, Vimeo, atd). x264 je open source podoba téhož.
x265 (H.265/MPEG-H HEVC) je pokus o vylepšení z roku 2013. Vylepšení třeba v tom, že dokáže až dvakrát lépe komprimovat a umí vyšší rozlišení (8K). Opět platí, že x265 je open source H.265.

MPEG-2 je asi vhodné také připomenou. Jde v zásadě o předchůdce dnešního nejvíce rozšířeného MPEG-4.

Jedním z dlouholetých zdrojů pro kodeky je K-Lite Codec Pack. S pomocí tamních balíčků (většinou bude stačit ten základní) si můžete opatřit (doplnit) potřebné kodeky. A pokud tohle nebudete stahovat z nějakého jiného zdroje, tak se vám nejspíš nic zlého nestane.

Co si tedy vybrat?
Pokud točíte či vytváříte videa, tak se v první řadě budete muset řídit tím, kam je budete poskytovat/nahrávat. Obecně je nejspíš vhodné doporučit MP4 coby kontejner (variantou může být MKV). Co se kodeku týče, tak vcelku pochopitelně jděte do univerzálního H.264 (a až se podstatně lépe rozšíří následovník, H.265, tak můžete přejít na něj).
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon kvě 11, 2020 8:59 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: kamera do auta

Příspěvek

MKV(matroška) je taky kontejner :wink: Ale to je fuk, evidentně se tím bavíš a víš o tom víc než já..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon kvě 11, 2020 9:24 pm

RobStus
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 21, 2018 4:45 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

Dost se mi zalíbila Navitel R600, protože do ní je možné dát kartu 256 gb a podle mě je tak super na dlouhé cesty (vycházím teda z dat https://autotrip.cz/kamery-do-auta/ ) To do ostatních kamer není možné dát velkou kartu? Podle mě by to mělo být jedno ne?
úte čer 09, 2020 12:12 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: kamera do auta

Příspěvek

RobStus... jedno to není, ne každá kamera "umí" pracovat s tak velkým úložištěm běžně umí všechny asi do 64Gb .... 32 stačí bohatě .... a pokud vezmu kolik solidní 256-ka stojí.... za mě zbytečnost, ale třeba koupíš nějakou no-name za babku a pak zjistíš, že z celýho dne tam je pár minut a kamera se tváří že nahrává..... :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte čer 09, 2020 7:48 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: kamera do auta

Příspěvek

Jako v anglii,pro me dementni zemi,maji ty kamery uplne jinak.zadne za oknem jak my,ale v palubce.plus bocni,u spiglu,z obou stran.asi ok.jinak fekal zeme.
stř čer 10, 2020 6:21 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: kamera do auta

Příspěvek

Navitel R600 mám, a nemůžu si ji vynachválit. Obraz a záběr dle mě super, velikost 256GB stačí asi na 30h záznamu v HD - což bohatě stačí. Mám ji určitě rok a půl a šlape to.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv čer 11, 2020 9:52 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: kamera do auta

Příspěvek

To je ta co tady davas ty videa?pokud jo asi by to chtelo sirsi pohled.ja mam bezejmenou Dascha,nebo jak se to jmenuje,nechvalim ji nijak,a kamera vidi auto co je temer vedle me,tzn.pul metru pred kabinou.proto jsem ji kupil,nejsirsi zaznam do boku.protoze nejvice nehod je takto.celne dnes uz jen Rus havaruje snad,to umi kazda kamera.
pát čer 12, 2020 7:47 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: kamera do auta

Příspěvek

Jojo, to je ona.
Ono hodně i dělá, kde tu kameru máš..?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon čer 15, 2020 3:55 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: kamera do auta

Příspěvek

Mam ji nahore,pod ksiltem temer,pred sebou.roletu mam stazenou tak ze ji vubec nevidim,nerusime.kabl jsem vedl kolem sloupku dookola.za me ideal,nic nesviti do ksichtu.jen musi byt vice sklonena dolu tzn.moc daleko nevidi.ale vidi osobak u dveri temer.tak jsem to chtel. Yi.
pon čer 15, 2020 6:42 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: kamera do auta

Příspěvek

Já ji mám v dolní části okna.. Displej se mi vypíná, takže svícení v pohodě. Mě právě vadí, že když je pod kšiltem, nevidí moc dopředu
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte čer 16, 2020 6:30 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: kamera do auta

Příspěvek

Dole ji ma kazdy.tak ji mam nahore.ze nevidi km vpred nepodstatne uplne pro me.
úte čer 16, 2020 10:43 am

Uživatelský avatar
Brněnská odchytová
Příspěvky: 113
Registrován: čtv dub 22, 2021 5:47 am
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

Třeba to někomu pomůže při výběru kamery:
Test autokamer za rozumnou cenu. Jak si stojí autokamera Mio MiVue C540 ve srovnání s TrueCam A4 a Mini 0806?
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
https://www.youtube.com/BrnenskaOdchytova/
pát dub 30, 2021 9:04 am

CHiP
Příspěvky: 265
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: kamera do auta

Příspěvek

Měl by někdo tip na kameru, která má obstojnou kvalitu záznamu a po stisknutí tlačítka uloží současně nahrávaný soubor + předchozí nahrávaný soubor či třeba uloží 3 minuty před stisknutím tlačítka? Běžně kamery ukládají jen aktuálně nahrávaný soubor, což mi ve většině případů uloží video na kterém se nic neodehrálo :(
Mini 080x už nechci, měl jsem 4, první super, ale po necelém roce umřela a kvalita záznamu šla průběžně rapidně dolů (natáčela tak 50h/týden), druhá fungovala asi měsíc a opět KO, třetí nešla ani zapnout a čtvrtá fungovala 14 dnů a začalo se v ní něco pálit :lol:
V osobáku mám TrueCam A7S, plná spokojenost, natočila už za 4 roky 80tis. km.
Ve Scánii mám teď TrueCam M5 WiFi - nástupce po zdechlých Mini 080x. TrueCam jsem bral po špatných zkušenostech s kamerkami Mini 080x a dobrých zkušenostech s A7S. V dobré víře jsem si připlatil za "kvalitu", leč bohužel M5 neukládá soubory jak bych si přál, aplikace přes wifi je úplně k ničemu a prakticky nepoužitelná, kvalita záznamu mizerná, kamera si sama uloží několik záznamů za týden (zvládne to i během pauzy když se auto nehýbe, tak otřesy to nebude) a s připojeným gps modulem se zasekává...
Potřebuju 2 kamery a rád bych už koupil něco funkčního, spolehlivého a za rozumný peníz :D
pát dub 30, 2021 1:04 pm

SamuelN
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 28, 2021 9:29 am

Re: kamera do auta

Příspěvek

Zdravím, co třeba nějakou kameru u: https://www.2din.cz/autodoplnky-couvaci-kamery/ můžete tam vybrat podle značky auta a kritérií, které u ní hledáte. Já ji tam kupoval před nedávnem a poměr kvalita x cena mě mile překvapilo.
čtv pro 23, 2021 2:35 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů