Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6742
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/si ... e-40385531

Ty Pavle, nebo Bagr, co vlastně uděláš, když sjedeš někam serpentýnu a tam zahozenej osobák, ve dvě ráno a neprojedeš? 3m platí furt ne, tak ho načoudíš a je ne? :lol:
Jako když vemu že napadne 20cm a ty shrneš sídliště, tak to maj načouděný šici, bo ten sníh někam musí žejo :think:


U mě v lese to maj houbaři blbý, tam je "odhodim" a je :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 29, 2022 8:30 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prouza88: pokud je zahozenej v příkopu či na silnici tak voláme PČR a řeší se odtah nebo vyproštění. Načoudit ho nemůžeme :D a vytáhnout taky ne. Se něco stane a bude průser. Horší je když sypač zůstane v koloně a nemůže ani dopředu a ani dozadu. To pak je blbý.
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
ned úno 20, 2022 8:43 pm

Prouza88
Příspěvky: 6742
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Škoda :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon úno 21, 2022 10:25 am

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Myslím si, že pojištovna by nám neproplácela opravy radlic :-D :D .
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
pon úno 21, 2022 1:53 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

mrzne vzduch v trubkách co s tím? Na noc nechávám odbrzdeno, blbych -5 a ráno jsem se nemohl odlepit, pak jsem odbrzdenou ručku nějak "přetlačil"🤫 ale pak zase ručka nebrzdila. Zažil jsem i krutější zimu a nikdy to toto nedělalo, dostala se někam voda? Jak se jí zbavit na DAF LF?
pon pro 12, 2022 9:05 pm

Prouza88
Příspěvky: 6742
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Vysoušeč? Líh? Zatahej v teple za "cecky" na vzduchojemech :wink:

Drivere, drivere :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon pro 12, 2022 10:18 pm

pavel 815-2
Příspěvky: 92
Registrován: ned lis 06, 2022 11:18 pm

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prolej to Wabcothylem od zdroje a odpoledne před odstavením odkalit vzduchojemy,kdyžtak zopakuj několik dní po sobě.
pon pro 12, 2022 11:27 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

díky, zkusím..dnes mrzlo ještě více v noci,blbec jsem to zabrzdil, ale ráno jsem v poho odbrzdil, tak nevím...
úte pro 13, 2022 1:14 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

kontrolka zhasla ? ta je právě ovladaná releovým ventilem tlakem. Když odbrzdíš máš třmeny volné a nemají velkou vůli ? destičky OK ? jinak třmeny dokážou hodně pozlobit, zrovna je dělám. Jsou tam vložky a ty když jsou suché tak se seknou třeba i když tukneš po brzdě
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
úte pro 13, 2022 8:59 pm

pavel 815-2
Příspěvky: 92
Registrován: ned lis 06, 2022 11:18 pm

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Ono to tak často bývá při prvním mrazu je tam zkondenzovaná vlhkost,tak to zazlobí a pak už je celou zimu klid.
úte pro 13, 2022 11:27 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Jeden třmen mi nedávno měnili, právě z důvodu že byl úplně zrezly zevnitř, dostala se tam voda. Ale už to normálně fachcí jak má...tak asi ta kondenzované voda..
Kontrolka abych pravdu řekl .ale hned poprvé jak to neodbrzdilo, tak nevím, už si nepamatuji.
čtv pro 15, 2022 7:41 am

Prouza88
Příspěvky: 6742
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

A je to tady :idea:

Včera už to vypadalo že to myslej vážně, kdesi na Klínovci nebo kde zavřeli průjezd přes sedlo pro kamiony bo čelkali sníh a on nepřišel, tak to otevřeli :doh:
No a k večeru klasika u nás, HBrod Jihlava a dál na MBuďovice, každej známej kopec nesjízdnej... Se to prostě sypat nenaučej :wall: A ani shrnout to neuměj když už sme u toho a náhodou toho napadne víc :roll:


Obrázek Obrázek Obrázek


Já se eště vrátim k tomu zákazu předjíždění.. Všimli ste si někdy co se děje na dálnici když napadne 3 a víc cenťáků? Všechno jede vpravo, teda jede když to zrovna stihli aspoň napravo posolit.. No a co ten levej? Bo v pravo jedou prázdný LKW a mezi nima strejdové ve fábce.. V levim nikdo, sem tam SUV a co udělá ten levej když kydá dál? No nic, bude tam 10cm a už do toho nevjede nikdo, ani ti s radlicama :doh:
A vite jak to bylo dřív? No poserové a neumětelové jeli vpravo zcela nesmyslně 30km/h a mi z gulama sme nasadili levej a 70-90.. a co se stane když proletí 2-3 naložený kamiony prosolenym sněhem? Rozjezděj to na sračku a jedem..

Takže pánové, vytáhnout solničky, rukávy a gule z trezoru a jedem :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob lis 25, 2023 11:36 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Včera ráno o 8:45, hraničný priechod CZ-SK cesta E50 Starý Hrozenkov- Drietoma. Už bolo dávno po snežení, napadlo minimum snehu. Cesta bola neprehrnutá, neposolená, len rozjazdená primrznutá kaša. Sypač som nestretol. Pred najostrejšou serpentínou bola rada kamiónov a v najvyššom bode trasy sa šmýkal kamión. Dôležitejšej cesty v okolí niet, niesú schopný udržať zjazdnú ani medzinárodnú cestu pri minime snehu.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ned lis 26, 2023 5:05 pm

Prouza88
Příspěvky: 6742
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Obě strany?

Já až budu jednou starej, třeba i skončím u technickejch služeb a budu někde vykládat jak to fungovalo, to mi snad nebudou věřit ani ti jejich pamětníci :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned lis 26, 2023 5:19 pm

Prouza88
Příspěvky: 6742
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Kurňa, já to nechápu jak ti lidi od údržby mužou jit vklidu po šichtě dom, kurňa já bych se styděl aj kanálama :!:

Ráno po 6...
https://pelhrimovsky.denik.cz/galerie/n ... 62-5925-27
Dálnica a není kurňa posoleno? Dělaj si prdel? Hlavně že tam měli předloni vystavenej sypač k okamžitému zásahu :wall:

E59, neboli I/38 u HBrodu v 9:00.. Ani náznak soli :!:
Obrázek

A kde sem byl já? Doma, ráno sem to nakop ve Znojmě, -2°, nikde, silnice místama oslizlá, nikde ani sypač, dohrkal sem na Hatě, tam začla silnice "čvachtat" a z Retzu do Hornu kotěhůlkama a dál na Gmünd, všecko teda první třída a na 80km sem potkal mezi 5h a 6h 5x sypač :idea:


Zahoďte klíče od těch sypačů kluci, bo to máte stejně na nic.. A za ty mrtvý bych soudil ty vaše dispečery, a pěkně porota z pozůstalích :idea:


Těmhle všechna čest, stane se, nemaj to lehký a lidi litaj jak pitomí..
Obrázek

Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř lis 29, 2023 3:11 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů