Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Kvalita nafty

Příspěvek

Nikde jsem to nenašel, tak snad jsem nezaložil zbytečně nové téma.
Zajímalo by mě, zda je tu někdo, kdo jezdí dlouhodobě na naftu z ČS Ono - a jestli nenastaly nějaké potíže. Nebo celkově, jestli je znát pokud někdo jezdí třeba na Optimal od EuroOilu, kde je minimální podíl biosložky.

Jestli má smysl se tím nějak zabývat, nebo prostě nalejt co je po ruce. Jedná se mi o motory Tatra Euro5, a Scania Euro6
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon dub 27, 2020 7:02 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

to téma mě taky zajímá. Tankoval jsem ono pak jsem dělal trysky,ale auto mělo už 920 tisíc a dával jsem jen efektu od benziny a přidával jsem i VIF třeba na 5 nádrží a ted zase nic. Když auto nastartuju trochu dýmu vyletí. Ted už zase jenom tank ono a žádná změna auto jede furt stejně ta cena je prostě někde jinde. Dost zkušeností jsou na facebooku ve skupině dopravci a dispečeři. Jinak předtím ješte chvili eurooil a na benzínce kde je nafta a benzín z rafinerie slovnaft.
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
pon dub 27, 2020 7:07 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

David29: Deš podnikat? :D
ONO sme jezdili před 10rokama s Ivecama, v zahraničí Shell a stejný.. No problém, normální nafta, žádnej ležák bo se furt točí, někdo říká že to žere víc.. stejně berou tu samou jak na OMW a Shell(kolik rafinerek tu asi je a dělaj různý nafty) :wink: Třeba ono bere jen starý zásoby(bo to nemůže mejt stát uskladněný 50let)..
Mimo to, ten biopodíl v naftě je dneska dost důležitej, bo dnešní nafta moc nemaže(kvůli unii a jejich omezení sýry v ní), takže bez bio nemaže, nebo musíš hodně aditivovat :idea:
Naposledy upravil(a) Prouza88 dne pon dub 27, 2020 7:24 pm, celkem upraveno 1 x.
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon dub 27, 2020 7:19 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

No, mě se hlavně i jedná o to, že ty auta víc stojej než jezdí - tak co se životnosti týče, tak Optimal od EO na tohle vítězí. Ted je otázka, zda to reálně motoru (či DPF) nějak vadí.
Podnikat nejdu, jen mám na hrbu nějakou požární techniku, tak chci aby to fungovalo :-D Bejt to starý vrány, tak neřeším - ale jsou to nový auta
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon dub 27, 2020 7:23 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Koukni co sem doplnil ještě :wink:
Jinak Bio jak dlouho stojí :arrow: problém i s aditivama hlavně v zimě(parafíny se odloučí a stojíš, máš ve filtru sádlo).. Máš jak benzín přez zimu v motorce, na jaře to nechytne, bo to tak nějak zvodnatí :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon dub 27, 2020 7:27 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

ONO a stary zasoby, neblazni, jen do Nyran jede 17 cisteren denne.
pon dub 27, 2020 7:33 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

No to je největší ono na světě :mrgreen: Ta jejich Max pistol mi nešla do hrdla, tak 8cm průměr :mrgreen:
Však víš kolik toko bylo v německu ne, v tý kauze? 5000 cisteren? A to byl jen zlomek povinných státních rezerv :wink:
Někde na dieselpower tečka CZ tuším psal nějakej "palivař", že co vozí na Shell je stejná nafta jak já už nevím kam, jen tam vyklopí z kanystru 5 litrů Vif.. berte z rezervou, už se mi to motá
Naposledy upravil(a) Prouza88 dne pon dub 27, 2020 7:43 pm, celkem upraveno 1 x.
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon dub 27, 2020 7:40 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Auta stojej v garáži, pod 15st to nejde.
Benzín je vyřešenej - biosložka degraduje a rozkládá se, nedejbože pokud je to do dvoutaktu s olejem - ten se rozloží. Berem od Benziny, kde místo biolihu je ETBE, co nemá ty negativní vlastnosti.

A ted je otázka, co ta nafta no
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon dub 27, 2020 7:43 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Udělej si petlahve jako já, už je to 3-4 roky, leží u taty v garáži, občas s tím namaže pilu ať to mizí, ale normálně tomu nic není, jen flaška je poněkud "vytahaná".. Měl sem tam Naftu z rajchu z Jet pumpy(5%Bio tehdá) a různý mixi s Bio a s Vifem(letní i zimní).. Hledám foto, dodám co to udělalo v -18°.. Po těch letech bezezměny, jen nalít :wink: Nic se neoddělilo, nebo nevysráželo..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon dub 27, 2020 7:48 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Dneska ono 22.90 😊 koupil bych 10 l wif za 1400 kč a více bych neřešil , ja to tak dělám
pon dub 27, 2020 9:10 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Pokud to stojí, tak bych radši prubnul ten Eurooil bez biosraček...
pon dub 27, 2020 9:21 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Za 1400 je 5L, desítka leda přes kamoše a bez DPH :D Jinak ten Vif dělaj v Rakousku, a podle testů je to fakt něco :wink: Před lety změnili malinko recepturu, jiná barva a zápach(řidčí), ale funguje furt.. Psal sem na CZ podporu ale bez odezvy :doh: 0.5L plechovku maj v autovkellu za 190kč v akci snad furt, ale 5L se vyplatí.. a leju kolik chcu :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon dub 27, 2020 9:32 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

když jsme jezdili na bio tak nám dělali čistým Vifem průplach vstřiků, pomohlo to když se nějakej kousnul. Přímo na motoru bez demontáže. Asi to rozpouští kde co.
pon dub 27, 2020 9:59 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Ano na netu sou videa jak na to jede motor jak na naftu(taky sem čistil z flašky, stačilo nalejt filtr a potopit dve hadice do litru tý potvory :wink: Zázraky neumí ale pomůže :wink: Taky sou tam videa jak dělají dekarbonizaci párou(vstřikují vodu).. No, třeba jo, já na to nemám žaludek :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon dub 27, 2020 10:03 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Ty aditiva VIF mě napadli taky...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon dub 27, 2020 10:53 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů