Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
kasty
Příspěvky: 137
Registrován: úte led 05, 2010 5:56 pm
Bydliště: Olomoucko

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Mě koupila firma cisternu (nějakou předváděčku na salónech) kde jsou namontovány ty čidla, co o nich psal Martin440 v úvodu. Je to od Wabca a komunikuje to ze SmartBoardem. Ten v případě chyby pošle hlášku do tahače "Chyba ABS návěs"
(aspoň takto to píše Man). Jednou mě to ukázalo defekt, kdy jsem při výjezdu z pekárny chytl trn z nýtu. Po cca pěti letech začali odcházet baterky. Dneska už s tím jezdí kolega a že mu svítí závada na SmartBoardu neřeší. Na STK by ho měli správně vyhodit, ale protože neví, co ta červená blikající LEDka s nápisem ALERT! znamená, tak ho nechávají být.
Nikdo u nás to nechtěl, ale prostě to tam už bylo.
Nedělám za kolik, ale tak, aby se měl můj šéf dobře. :lol:
MAN TGX 18.480 - r.v. 2014
ZVVZ NCD45 - r.v. 2018
ex. ZVVZ NCD45 - r.v. 2013
ex. MAN TGA 18.430 - r.v. 2006
pon úno 08, 2021 1:58 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Dnes jsem jel fiat Panda,od stare,to dostala jako sluzebni.furt tam pise pneu podhustena.vytahnu kompresor.dofukam vsechny.a furt to pise.kola origo,zadny tuning..ovsem jeste vetsi hovadina nez ten senzor tlakv je to dofukovani automaticke,co maji spanele nekteri teda.krome estetiky ktera je priserna,tak z hlediska prakticnosti,vsak to musis uvalit na prvnim ceskem rondlu v H.DOLNI,jak to couha ven ta hadice a to heblo.
pát úno 12, 2021 6:47 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Pred par lety stal na vyjezdu z Blovic naves a mel vsechny kola prazdny, tak za nim jdu, jestli nepotrebuje pomoct a zeptat se, co se stalo. Taky mel to centralni dofukovani a jak jel z Pribrami pres kotary po 19 na Plzen, tak ty plastovy hadicky zmenil na plastovy kapky.
pát úno 12, 2021 7:09 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Musíš resetovat v menu nějak jožo :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 12, 2021 7:30 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Jako co se tomu stalo?ze to utavil brzdama?pokud to bylo u Blovic,to je rajon Martin power450,tak mu to urcite vypustil:-).rak,vyresetoval jsem to v menu.
pát úno 12, 2021 7:50 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Utavil to brzdama, nejaka hadicka to nevydrzela a uslo vsech sest pneu.
pát úno 12, 2021 8:19 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

To musel byt a7i megacyp.vsak ve spanelsku maji 40st o pulnoci v lete,a nikoho jsem tam na rafkach lezet nevidel jeste.nebo nevim.to ze to nekde uvali o neco je vice pravdepodobne,treba v nemecku na A42 duisurg,za Ryn jak postavily ty vahy tam je tak deset cisel z kazde strany max.
pát úno 12, 2021 9:20 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

ATW, kúpil si tie snímače? Funguje to?
úte črc 06, 2021 5:08 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

sof: Sorry za zdržení, moc práce...

Koupil a celkem to funguje. Odzkoušeno tedy zatím jen na dodávce (od února). Co nevidět přesunu na sólo 18t.

Display - má podsvícení regulovatelné ca. v 4-ti krocích. V menu lze volit jednotky bar/PSI, °C/Kelvin. Nastavitelný max/min. tlak a max. teplota (při překročení krabička přijímače pípá a bliká kolo, kde je problém). Při prohazování kol se dá v menu přenastavit umístění čidla (není potřeba prohazovat i čidla) a také údaje resetovat.
Při běžném provozu a změně tlaku/teploty na snímači krabička nepípá, pouze se změní hodnota a několikrát problikne kolo, kde změna nastala. Pokud dojde ke ztrátě tlaku pod stanovenou mez, hlásí to krabička okamžitě...

Otřesové čidlo - Krabička/přijímač má citlivé otřesové čidlo. Pokud auto stojí, display asi po 2 minutách zhasne a krabička přejde do stand-by režimu. Jakmile se auto zachvěje, např. i otevřením dveří, krabička se rozsvítí a pípne. Problém to může být, když s sebou budete házet na posteli. Potom bude lepší přijímač vždy vypínat...

Dobíjecí solární panel - Minimum venkovního světla pro dobíjení ukazuje symbol vpravo nahoře. Pokud dobíjení přes solární panel probíhá, problikává symbol baterie vpravo dole, podobně jako to znáte např. z telefonu nebo notebooku. Pokud krabičku používáte s max. podsvícením, dobíjení "stíhá" v podstatě jen na přímém slunci. Při běžném denním světle (auto parkuji na sever), je-li krabička ve stand-by režimu, trvá dobití 1-2 dny (nebylo přesně měřeno). Pro každodenní používání bude nutné mít připojený USB kabel (v balení přiložen i s držákem přijímače)...

Snímače na kolech - Našroubujete na ventil a zajistíte kontramatičkou. Původně se zdálo, že nejsou rozebíratelné (nešly povolit a nechtěl jsem plast zničit), ale po pár měsících, kdy jsem chtěl jedno kolo dofouknout to už šlo celkem samo... Jediné, co je potřeba zajistit, aby při našroubování na ventil došlo ke stlačení vložky ventilku (některé jsou více utopené) a snímač dobře fungoval. Pokud je ventilek stlačen málo, snímač neukazuje nebo ukazuje se zpožděním jak tlak, tak i teplotu...


Obrázek Obrázek Obrázek
úte črc 27, 2021 7:33 pm

153
Příspěvky: 1144
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 12:38 pm, celkem upraveno 1 x.
stř črc 28, 2021 9:05 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

jednou na pumpě na mě volá buchta v mini, taková modelka s kabrioletem prosím pane nepomohl byste mi pomoci dofoukat kolo? Mě to tady hlásí na palubním PC nějaký problém s tlakem, měla na tom nízkoprofilové kola, natlakované k prasknutí😀
stř črc 28, 2021 5:56 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

153: Letmý pohled doň...

Obrázek
stř srp 11, 2021 11:16 pm

153
Příspěvky: 1144
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 12:38 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv srp 12, 2021 11:39 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Tak tu sadu vozím už chvíli na LKW... a spokojený moc nejsem. Zdá se, že "obnova" informací na displeji probíhá méně často, než když jsem sadu používal na dodávce s nižšími tlaky (příčina neznámá)... Když mám přijímač v kabině, vysílače ze zadní nápravy se nechytají (vzdálenost ca. 8m). Anténa v přijímači ok, baterie ve vysílačích ok. Číňan to asi naladil na jejich krátké rozvory. Možná bude potřeba vylepšit anténu v přijímači... Prozatím mám přijímač v kastlíku mezi nápravami, kam chodím denně, ale moc "ideální" to není...
sob říj 02, 2021 8:59 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Kdysi jsem to používal. Prudila mě ta kontramatka a časem jsem to provozoval bez ni. 1. sadu jsem kupoval u Číňana a fungovala něco přes rok. 2. sadu jsem kupoval u nás a nefungovala ani rok. Jestli ještě najdu výrobek s dobrou recenzi, tak asi nakoupit zase.
Jinak na osobácich, kde byl uz z fabriky namontovány systém s vnitřními čidly, to fungovalo vždycky přesně. A to i po výměně za neoriginalni senzory. Zřejmě ma Jose nějakou smůlu.
sob říj 02, 2021 9:19 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů