Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
patrikderka
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 26, 2021 9:36 pm

Co vše si připravit no dodávky na mezinárodní dopravu

Příspěvek

Dobrý den,
1.9.2021 se chystám na nástup do práce. Budu jezdit dodávkou na mezinárodní dopravu.
Jelikož to bude moje poprvé, chtěl bych se zeptat, co vše si do dodávky donést.
Jedná se o plachtovou dodávku se spací soupravou, navigací, služebním telefonem, rádiem.
Jak je to například s konvicí? Které rozšíření do zapalovače koupit?

Prostě vše co je nutnost pro člověka, který bude po-pa bydlet v dodávce.

Díky moc.
Patrik.
stř črc 07, 2021 9:08 pm

patrikderka
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 26, 2021 9:36 pm

Re: Co vše si připravit no dodávky na mezinárodní dopravu

Příspěvek

Ještě mě zajímá, jak je to se sprchováním, umýváním nádobí a praním (nebudu se utírat do špinavého ručníku).
stř črc 07, 2021 9:14 pm

Zemi
Příspěvky: 67
Registrován: pon říj 02, 2017 12:47 pm

Re: Co vše si připravit no dodávky na mezinárodní dopravu

Příspěvek

Tak na dodávku si v první řadě připrav tak paletu enegreťáků :mrgreen: pokud budeš stíhat, tak budeš mít i čas na to se vykoupat na autohofu :lol: kup si lednici, věci na spaní, jídlo, nějaký nádobí, kanystr na vodu, vezmi si víc jak jeden ručník a nemusíš řešit praní :mrgreen:
úte črc 13, 2021 7:24 pm

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Re: Co vše si připravit no dodávky na mezinárodní dopravu

Příspěvek

Začnu vařením; Základ je kanystr na vodu 10-20 l, nejlíp s kohoutkem, aby se dal regulovat průtok. Pomohou i pětilitry po balené vodě z PET a s uchem. Sežeň si dvoukilovku P-B (nová stojí talíř, ale dá se sehnat mnohem levněji) a na ní vařič https://www.outdoorstuff.cz/yate-varic- ... gIkCfD_BwE nebo https://www.kamody.cz/meva-varic-jednoh ... gJsTfD_BwE nebo https://outdoorove-varice.heureka.cz/me ... gKXpvD_BwE . Ty vařiče na kartuše a spreje jsou pro srandu králíkům a rychlovarka je cesta k problémům!!! Na plynu je voda na kafe za tři minuty a v rychlovarce na 12V se bude dělat čtvrt hodiny a jednou chytne kabel a zásuvka, protože ani ta zapalovačová zdířka a kupodivu ani ta konvice není na ty Ampéry stavěná. K vařiči https://www.xdomacnost.cz/zapalovac-na- ... p-190.html nějaký takový zapalovač. Jo a zásadně na plynu nevař v autě, natož za jízdy! Dva hrníčky nebo plecháčky; normální na kafíčko, půllitrák na polévky a čaj. Rendlíček na vaření vody, nepřilnavou pánev/pánvičku na vaření/ohřátí jídla, dřevěnou vařečku, velkou a malou lžíci, nůž na krájení, možná malé prkénko. Jar, houbičku a utěrky trojvrstvé papírové v roli; můžeš k nim i textilní. Sůl, pepř a oblíbená ochucovadla, třeba kečup. Cukr, kávu, pytlíkový čaj, rychlé polévky, kuskus, brKaše v prášku, pár konzerv, (paštiky, maso, hotová jídla, naložená zelenina a nějaký kompot třeba).
Když si budeš myslet, že u ježdění zůstaneš, kup si lednici. Ale pouze kompresorovku s horním plněním!!! Vrtulkové i absorbční jsou bezcenný shit, sežerou baterku a ráno máš v lednici vše na sračky a jako bonus nenastartuješ. Vyzkoušeno tisíci zklamaných majitelů a netřeba za ty paskvily vyhazovat peníze. Třebas Ti kompresorku koupí šéf, nebo Ti na ni přidá. Stojí okolo desítky a víc. http://www.autochladnicky.eu/kompresoro ... a11?page=2 https://benatky.kobras.cz/produkt/preno ... fun-ck-40d . Když do kompresorky naskládáš jídlo z mražáku pěkně ke stěně a pořád ho máš něčím zarovnané,tak je zmrzlé ještě za měsíc a můžeš si tím pádem brát dobré domácí jídlo. A do 33l. kompresorky naskládám tolik jídla, že to mamka má problém naládovat do dvěstělitrové lednice doma.
Na spaní něco jako prostěradlo pod sebe, polštář/e a dobrý celoobvodově rozepínatelný spacák s vnitřkem z co nejvíce přírodního materiálu, aby nekousal. Jestli budeš s autem jezdit jen Ty (abys toho nestěhoval zas až moc), tak se hodí ještě deka.
Navigace stačí Google mapy a kup si!!! Autoatlas Evropy 1:800.000, ať alespoň víš kde se pohybuješ a máš mnohem lepší přehled celku, než Ti dá navigace. Propisky, zvýrazňovací fix, korektor chyb, kalkulačka, sešívačka, možná nůžky, sešit na poznámky, Poctivou LED lampu do ruky, nebo možná jako první spíš čelovku. Dobrý brejle proti slunci! Náhradní nabíjecí kabely ke každému druhu konektoru, který používáš. Všechno, co bere elektriku ze zapalovačáku, aby mělo pořádný kabel a koncovku-Ampéry! A kup si Bluetooth hadsfree, je to pohodlné a šetříš za pokuty a body.
jestli bereš nějaký léky (asi ne, jsi nejspíš mladý), tak dostatečnou zásobu ssebou. + na bolest hlavy a celkově nějaký Brufáky, nebo Valetol, NeoAngin na bolest v krku, Rennie na žáhu, nějaký Acylpirin nebo Superpyrin a na sračku Živočišné uhlí nebo Endiaron.
V autě také potřebuješ kombinačky, kladivo, šroubováky-větší a menší plochý i křížový, stříbrnou lepící pásku, zdrhovací plastové pásky velké i malé. Pár metry vázacího drátu také nic nezkazíš. Pracovní rukavice (mě se nejvíce osvědčily textilní s pogumovanými prsty a dlaněmi https://www.dobrytextil.cz/zahradni-ruk ... gJciPD_BwE ). Do foroty by Ti měl dát šéf, to ostatně i vyjmenované nářadí.
V řidičáku musíš mít kód s profesním školením, Passport radši ssebou, do CH, N, UK, SRB atd. ho myslím potřebuješ. Pro průjezd Německem se snad dosud píše Kontrolbuch, či už jsou i v dodávkách tachografy? Průvodní list ke zboží CMR Ti musí dát štůsek čistých Tvůj šéf. Na nakládce Ti někde vypíšou jejich, někde chtějí Tvůj a někde chtějí, aby sis ho vypsal sám a jen to orazítkují a podepíšou, někde se i na to vyserou. V některých státech (E, F, I, HR atd.) se platí dálnice i za dodávku, tak abys na to byl vybaven (pípáky, karty, hotovost)
Koupací a hygienické potřeby vozit zásadně všechno dvakrát, něco někde zapomeneš a nic se neděje, máš rezervu. To samé s oblečením. Pracovní boty s ocelovou špičkou jsou nutné, dát Ti je má šéf. Reflexní vesty. Někde je nutná i helma s řemínkem pod bradu a bezpečnostní brýle, jestli takovou vifikundaci chtějí i po dodávkářich jsem si nevšiml. Auto by mělo být vybaveno několika kurtami, protismykovými gumami, několika rohy na kurtování.
Při opuštění auta , kdy ho nemáš na přímou viditelnost, vždy všechno cenné sebou-tlf, peníze, karty, razítka, doklady, klíče!!! Já třebas auto zamykám i když se jdu deset metrů vyštít. Lepší miliónkrát zamknout zbytečně, než mít jednou problém. Bacha na zlodějskou fintu, kdy Tě jeden vezme k zadku Tvého auta a něco Ti na něm ukazuje a druhý Ti za pár vteřin vybílí kabinu.
To je, myslím, základní základ a ještě nevíš, co všecho ještě nevíš :oha: Takže se pořádně koukej kolem sebe a furt se na všechno ptej. Jednoho dne začneš radit zase Ty. :hands:
P.S. A to plató energeťáků samozřejmě ssebou :D
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
ned črc 18, 2021 2:16 am

153
Příspěvky: 1144
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Co vše si připravit no dodávky na mezinárodní dopravu

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 12:23 pm, celkem upraveno 1 x.
ned črc 18, 2021 10:22 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Co vše si připravit no dodávky na mezinárodní dopravu

Příspěvek

No reknu to takhle. Do dodávky bych nikdy nevlezl.
To co napsal kolega nademnou je holý fakt. Na vaření nebudeš mít čas. A ty krámy sebou tahat nebudeš kuli váze. Tolik harampadi nemam ani v kamionu. Je fakt ze já v autě víceméně neverim. Jen si ohreju z domu a zbytek buď normální jídlo nastudeno nebo se najim na autohofu nebo někde u hospody. Praxe na dodávce když jestli pak chces jít na velký mi přijde úplně k hovnu. Abys videlal tsk budeš muset jezdit minimálně těch 1000km denně, zadnej prostor, žádný pohodlí. Jediný pozitivum vidím v parkování. Sjedes večer někde k lidlu a spis v klidu a tichu. Já mám v boude oblečení čistý na každý den. Triček mám ještě víc. Bo nesnesu chodit špinavé jak prase nebo tak smrdet. V dodávce se s tím rozluc. Nemáš to kam dat. Já proste než špinavé a smradlave vařit na prochcanym parkovišti buřtgulas, tsk jdu cistej a umytej to hospody na jídlo. V česku, německu, francii, španělsku atd.

Já se s dodavkarema moc nepotkam. Ale jednou sem se bavil se třema od Cernyho. Nvm přesně ten název firmy. Maj i lkw mercedes a jezdí hodně švédsko a dánsko.
Ti kluci nevěděli o dopravě vůbec nic. Co je dieta nevěděli. Byli komplet od km, nechci kecat jestli 1.2,- na km už si to nepamatuju přesně. Za mě, nikdy. Tacho do dodávek mělo přijít hned, během dvou měsíců. Ne někdy za 5 let. Většina plachotvych dodávek by skončila, bo už by neslo jezdit barcelonu na zátah.
ned črc 18, 2021 1:25 pm

patrikderka
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 26, 2021 9:36 pm

Re: Co vše si připravit no dodávky na mezinárodní dopravu

Příspěvek

Zdravím, děkuji za Vaše rady.
Budu jezdit jen po Česku, Německu, Slovensku, Polsku a Maďarsku. Jezdit se bude 6-8 hodin denně. Placený jsem od kilometrů, nejmíň však 2,30czk na 1km. Taktéž my bylo řečeno to, že když bude nějaká kratší cesta, tak bude více na kilometr, třeba 12 korun.

Co se tak dívám, je toho hodně, co bych si měl připravit, ale jako student nemám dost financí, takže budu muset počkat do výplaty. Vařič už mám od dědy, má dvě plotny. K tomu 2kg. Ta lednička je drahá, snad mi zaměstnavatel přispěje, musím se zeptat.
Jak říkáte, není tam moc místa. Avšak mám výhodu, že mám postel za sedačkami a postel nahoře. Takže vrchní část mohu použít jako takový "sklad".

Děkuji za Vaše rady. Pokud Vás napadne ještě něco, budu moc rád.
ned črc 18, 2021 4:06 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Co vše si připravit no dodávky na mezinárodní dopravu

Příspěvek

12,- za kilak, tomje dobrý.

No slibem nezarmoutis. Dej vědět po dvou měsících a prvních vyplatach.
ned črc 18, 2021 4:32 pm

patrikderka
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 26, 2021 9:36 pm

Re: Co vše si připravit no dodávky na mezinárodní dopravu

Příspěvek

Ono to je myšleno tak, že když pojedu pro nakládku a výkladku třeba jen 100km, tak mi nedají 2.30, ale více, protože tam bude větší výdělek (méně použité nafty, méně práce..). Ale že se to stává jen zřídka.
Určitě dám vědět, protože mě to samotného zajímá.
Výhoda je tam asi ta, že je to malá firma a nesnaží se za každou cenu brát každou zakázku.
ned črc 18, 2021 4:34 pm

153
Příspěvky: 1144
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Co vše si připravit no dodávky na mezinárodní dopravu

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 12:23 pm, celkem upraveno 1 x.
ned črc 18, 2021 7:17 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Co vše si připravit no dodávky na mezinárodní dopravu

Příspěvek

Za euro na kilak nejedes snad zadnej import zpět do cz. Budeš rad když pojedeš za euro za kilak ven. Plus naftová dolozka
ned črc 18, 2021 8:27 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Co vše si připravit no dodávky na mezinárodní dopravu

Příspěvek

No já na dodávce nikdy nejezdil. Pokud to vemu selským rozumem tak krocan ti to popsal nejlíp co na trať. Já bych Autohofy co se týče jídla s dodávkou vynechal, mnohem levněji a líp se najíš v jakémkoliv supermarketu a za ceny srovnatelné u nás. S dodávkou nemáš problém k jakémukoliv dojet. Téměř v každém je nějaký bufet s teplým jídlem. Ceny proti hofu poloviční.
ned črc 18, 2021 8:49 pm

patrikderka
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 26, 2021 9:36 pm

Re: Co vše si připravit no dodávky na mezinárodní dopravu

Příspěvek

Pořadí mi někdo nějaký vařič, kde jsou dvě plotýnky a bude to stát do 800-1000?
ned srp 22, 2021 5:36 pm

sob úno 05, 2022 11:56 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů