Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
lubos007
Příspěvky: 13
Registrován: sob čer 18, 2016 6:32 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Digitální tachograf

Příspěvek

Re: Digitální tachograf
Ohlásit tento příspěvek
Příspěvek

Zdravím. Potřebuji poradit jak co nejlevněji ukládat data z tachografu a paměťové karty řidiče. Mám jedno vozidlo s tachografem a řídím sám. Pokud jde vlastnit pouze přístroj na stažení dat a ty uložit do PC bez nutnosti sw.? Prosím případně o odkaz nebo značku hw. Díky


Tak nejlevněji to bude domluvit se s někým kdo má příslušný cirkus na stahování a nechat si to za cíga stahovat a ukládat.
sob zář 23, 2017 5:10 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Digitální tachograf

Příspěvek

U nas to delaj za 40 kc karta a 70 kc tachograf
sob zář 23, 2017 5:41 pm

mr.eko
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 02, 2012 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: Digitální tachograf

Příspěvek

Prošel jsem web a rozhoduji se pro SmarTach D-BOX 2 za cca. 5.000kč nebo DLK Pro downloadkey 6.600kč. Máte prosím někdo srovnání případně jiný HW. Předem díky za podněty.
úte říj 03, 2017 8:18 pm

Arocs478
Příspěvky: 76
Registrován: pát říj 16, 2015 8:02 pm
Bydliště: Náchod

Re: Digitální tachograf

Příspěvek

ahoj. DLK tady chválili tak jsem ho koupil, je to jednoduchý ale na to jaký h**** to umí drahý. kde si to sehnal za tak pěkný prachy?
MB Arocs 6x4 HAD, 350kW
stř říj 04, 2017 5:03 pm

mr.eko
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 02, 2012 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: Digitální tachograf

Příspěvek

Zdravim. Jeste jsem zadny nekoupil, zatim mapuju trh. Ta cena je bez dph tak mozna proto ti cena prijde pekna. Podle meho je to docela raketa za takovou kravinu. Mas ktomu i nejaky vyhodnovaci sw?
stř říj 04, 2017 5:42 pm

Arocs478
Příspěvky: 76
Registrován: pát říj 16, 2015 8:02 pm
Bydliště: Náchod

Re: Digitální tachograf

Příspěvek

vyhodnocovací sw má řidič v hlavě:D ale kontrolu samozřejmě provádím když je to nařízeno. stačí výtisk z tachografu.
MB Arocs 6x4 HAD, 350kW
čtv říj 05, 2017 7:04 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Digitální tachograf

Příspěvek

nechce se mi to hledat v zákoně, ale otázka zní: je to pro autodopravce opravdu povinnost uchovávat v digitální podobě data z tacho, nebo je to jen zjednodušení. Mně to nedělá problém po týdnu vyjet lístek a ten zarchivovat.
ned říj 08, 2017 6:09 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální tachograf

Příspěvek

DriverBrno: Máš to hned v §3, v zákoně 111/1994 Sb., stojí to za občasné přečtení... Jak přesně uchovávat data rok zpátky není konkrétně specifikováno, a šlo by to jistě i pomocí výtisků, ale potom bys musel dělat každých 24h výtisk tachografu i karty řidiče. Dej nám pak vědět, kolik roliček termopapíru si na to za těch 730 výtisků ročně spotřeboval... :-)
Rolička má 8 metrů a kdyby měl každý výtisk jen půl metru, vypadá to na nějakých 46 ks, tzn. cca. 4600,-Kč/rok. Pořád ještě není zajímavé pořídit si nějaký ten software?
ned říj 08, 2017 10:47 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Digitální tachograf

Příspěvek

asi jo, myslel jsem jestli nemám na Siemensu třeba týdenní výtisk , ale asi ne, vůbec nemám čas to študovat, musím jezdit nemám čas a managera na všechno:)
pon říj 09, 2017 4:03 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální tachograf

Příspěvek

DriverBrno: To je dobře, že máš dost práce. I mně se daří profitovat z "bordelu" u firem a nedostatku šoférů. ;-) Případná kontrola ale nemusí být moc příjemná. Kdysi mě nachytali na §9, odstavec 4b a hned kontrola státního dozoru po té, co mě naprášil úředník z krajského odboru dopravy, co mě měl na starosti... Díky dosavadní bezúhonnosti byla pokuta nakonec symbolická, ale sto tisícema mi hrozili už od dveří a to jsem míval jen jednu dodávku... Stále platí neznalost neomlouvá... :doh:
úte říj 10, 2017 8:44 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Digitální tachograf

Příspěvek

Každých 28 dní vyčte dispo kartu a každý 3 měsíce dám vyčíst tachograf na flash disk. Nevidím v ničem problém VDO čtečku má snad každá firma po ruce.
sob říj 14, 2017 7:11 pm

mr.eko
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 02, 2012 9:16 am
Bydliště: Praha

Re: Digitální tachograf

Příspěvek

Zdravím zkušenější borce :)
Potřebuji poradit jak správně používat tachograf. Máme ve fa. nákladní vozidlo s tachografem se kterým jezdím pouze CZ 3-4x v týdnu a zbylé 1-2 dny ve vozidle bez tach. do 3,5t. Většinou po ukončení jízdy nákladním vozem nechávám kartu v tachografu na postýlku nebo ji vyhodím a následně po 3-4 dnech doplním data. otázka zní zda je to ok. Musím každý den ráno kdy začínám jízdnu v nakl. zadat začátek směny a při ukončení konec směny? (Jezdím pouze CZ)
Předem díky za podněty.
čtv říj 19, 2017 7:28 pm

Uživatelský avatar
karlos3007
Příspěvky: 12
Registrován: čtv úno 24, 2011 2:39 pm
Bydliště: Lnáře

Re: Digitální tachograf

Příspěvek

Každý den musíš zadat začátek a konec směny.Taky jezdím pouze CZ a nechal jsem si za mírný poplatek (500 kč) :( poradit od orgánů. Pomáhaj a chráněj.
sob lis 25, 2017 5:44 pm

vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální tachograf

Příspěvek

Zdravím odborníky,
chtěl bych Vás požádat o radu, koupili jsme první auto s digitálem a trochu v tom plavu. Stačí mi jen HW pro stahování tachografu a karty? Nebo musím mít i software pro vyhodnocování? Firemní kartu do tachografu potřebuju, nebo stáhnu data z tacha i bez ní? Tu kartu asi vydávají na úřadě stejně jako kartu řidiče, že?
Doporučíte mi, co používáte vy a proč? Jaká existuje nejlevnější varianta? Zatím máme jedno auto s digitálem, ale bude jich časem více.
čtv led 25, 2018 8:19 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální tachograf

Příspěvek

vojta0202: Firemní kartu potřebuješ, vydá úřad. Ze zákona máš povinnost pouze data uchovávat, takže by nějakej "HW bazmek", ze kterého lze soubory stáhnout do počítače, měl stačit. Osobně používám SW Tagra, umožňuje Ti prohlížet stažená data, máš přehled o porušování AETR a zákoníku práce ze strany řidiče, můžeš vytvářet papíry na dovolenou, podklady k výplatám atd... Těch funcí je tam mnoho...
ned led 28, 2018 8:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů