Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Já tím spojuju často, někteří elektrikáři tomu říkají zloděj .-) ale je fakt, že v mnohých elektro vůbec neví o co jde a nepochopí ani rukama a nohama, nejlíp mít jeden v ruce, ještě jsou červené, liší se podle průměru kabelu :-) v kabině to nezrezne a je v pohodě, venku to koroduje jako všechno ostatní ikdyž většinou odejdou pozičky dřív než tohle, omotávám to izolačkou ale ona se tam stejně voda dostane a když pozička odejde, tak na kabelu zůstane tohle odstřižené, což je zas důvod, že ti postupně může prohnít hlavní kabel atd.... ale moc si člověk nevybere, je to boj furt dokola :-)
pon lis 17, 2014 2:55 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Mám to i venku.Drbal jsem se s tykadlama loni v prosinci když jsem měnil nárazník návěsu(ps.byl uhnilej,couvat dovedu :wink: )a pěkně tam dal smršťovačky,spešl kleště,zahřál jsem to horkovduškou a bylo do prvního sněhu,upadlo te hned za tim koncem co je udajně 100 pro proti vodě.Neměl jsem sebou nic než tudle spojku,tak jsem jí tam cvak a je tam už rok,takže jakš takš držej i venku.
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
pon lis 17, 2014 3:13 pm

PETR1
Příspěvky: 442
Registrován: ned bře 21, 2010 11:46 am
Bydliště: u tří koček

Příspěvek

My jsme snad vyzkoušeli již vše a stejně pokud to někde venku napojíte tak se tam dostane sůl a uhnije to.Proto jsme to začali dělat tak že jak píše martin,proud dotáhneme od zdorje někam tam dám vodotěsnou krabici na 220v odtud to rozvedu ADR kulatým kabelem k dotyčnému světlu třeba pozičkám kde ho pkud možno naspojkuju ve světle vodotěsnýma spojkama od Würta.před pozičkama udělám smetek s abych měl ne konci rezervu kabelu když ty konce přeci jen uhnijou nemusím měnit celý kabel.
pon lis 17, 2014 6:36 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

tohle je uplně na nic... používa se to hodně na závěsných zařízení dodělavaných ... je to prostě tak aby to měl co nejrychleji.......ja kabel normálně štípnu a zapletu tam další a ten pak zapajím (i když cín by se použivat na autech neměl) a potom 3x smrštovací bužírku nahřat pořádně horkovzduškou a prstama ji ještě zmáčknout a pak těsní a je to v cajku už cca 5 let to jezdí v poho
:wink: tohle ti akorát přidá starosti....
pon lis 17, 2014 6:59 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

ono je taky kabel a kabel, kabely ktere dnes koupíš stojí doslova a dopísmene za ho*no..... mám starý silikonový kabel ze švedska takže kvalitka ale až dojde nevim co bude..... pro zajímavost u magnumu už sem řešil několikrat uhnily kabel v neporušené bužirce.... na dilně mám autoveteran hanomag z roku 1932 a kabely 80 let stare byly jako nové ......
pon lis 17, 2014 7:01 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

jjj dneska ta prášková foukaná izolace je IN a vevnitř slabota .. pár žilek,,, mě to nahnilo na panavu na klopce na 3 mistech hlavní svazek :roll:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon lis 17, 2014 8:05 pm

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

já zas používám samovulkanizační izolačku bo co to je. Černá páska s folii na povrchu. Dolie se sloupne a zamotáš to a zatahuješ. Pásky se sama jak když zatáhne a když to uděláš dobře není problém
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
pon lis 17, 2014 9:31 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já tyhle napojovačky nerad používám,ale pokud jí použiješ v interiéru,tak není problém. Osvědčilo se mi když už něco takového používám venku,tak po montáži to prostříknout konkorem a vystříkat vazelinou ve spreji,pak utřít a omotat izolačkou,tím se rapidně zvýší životnost :)

Na spojování kabelů používám dutinky s plastovým návlekem,červené nebo modré podle průměru,a přes to klasickou černou izolačku,drží mi všechno a problémy že to shnije se moc nestávají.
Abych to pájel,na to nemám nikdy po ruce elektriku,když se vše dělá v terénu,a na to abych používal smrštovačku,na to zase nemám nikdy po ruce zapalovač ( nekuřák) :lol:

Mistr nás ve škole učil že čokoláda rovná se problém,a krabice rovná se další problém,proto čím míň napojení,tím líp.A do každé krabice se jednou dostane voda :D
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte lis 18, 2014 7:42 am

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

zháním právě nějakou kvalitní krabici a je to fakt problem.... zadni světla na magnumu valnik totiž nějaký expert zdrátkoval a zapojil izolačkou...asi panav nedělám si iluze o jejich kvalitě... :D :D
úte lis 18, 2014 9:05 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tak nic, v našem elektru ty rychlospojky nemaj a poštu nikde platit nebudu...

jak to děláte vy? jak šetrně dostat + od parkovaček? moc se mi nechtělo holit drátek v pojistkové skříni, ale jinou možnosti asi nemám...
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
úte lis 18, 2014 9:21 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

kony

Příspěvek

tak panav sem měl a s kvalitou jsem byl velmi spokojen celkově myslím... problém byl v použití kabeláže obdelníkového profilu, který je k použití na ty "rychlocvakačky" na pozičky a pod ... pokud je to uděláno tak , aby to bylo cvaknutý na "fest-na doraz" i o 5 letech koroze drátů znát nebyla , ale byli spoje kam prostě voda vnikla tzn. že ta kabeláž není po celé délce stejně kvalitní a na třech místech došlo k totální oxidaci kabelů v místech , kde na každou stranu od postiženého místa byl min +1metr nepřerušeného kabelu !!!! jedno sem udělal za 2 dni nesvítilo něco jinýho , to sem udělal, druhej den bliky bliky jinde :roll: :D byl sem z toho na palici, než mě to docvaklo,,, vyrval sem všechno a byl klid :wink:
Naposledy upravil(a) martin440 dne úte lis 18, 2014 9:31 pm, celkem upraveno 2 x.
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte lis 18, 2014 9:26 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Gepas

Příspěvek

ja hulvátsky navrtal rovnou lampu a vytáh sem to mimo + zalepit silikon vodotěsně a bylo :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte lis 18, 2014 9:29 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

téda, odvážnej docela sem, ale na tohle si netroufnu :lol:
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
úte lis 18, 2014 9:52 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Teď jsem snima bral u mana proud od poziček přímo ve světlech.Tam voda neteče,4-kou vrtákem díra ze zadu do světla a kolem drátu silikon.Podle mě to nic neudělá asi to neni na 10 let plus,točim auta po 3-4 letech a to na to 100 pro nešáhnu.Když nad tim budu dumat jak ty(Gepas)tak jsem bez tykadel,poziček,rampy atd. :wink: pust se do toho a neboj se nic. 8) Kupoval jsem je ve Vodňanech nebo truckonline.cz :wink:
Naposledy upravil(a) TP dne úte lis 18, 2014 10:27 pm, celkem upraveno 1 x.
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
úte lis 18, 2014 10:22 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

jenomže tohle je nejlepší způsob,mám to tak taky. Na spojování kabelů,se mi po dlouhých experimentech paradoxně nejvíc osvědčila malá čolkoláda,ovšem pozor,důkladně zasilikonovaná včetně šroubku červeným motorářským tmelem...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
úte lis 18, 2014 10:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů