Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

ZPRÁVA DNE :
jedinec, či jedinci -totálně vymrdaní idioti objednali italský policii ružový roušky, či respirátory 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 dovede si někdo představit policajta s růžovým respirátorem ???? jak moc musel , nebo museli být vymrdaní ti jedinci, který nejen že taková věc napadla, ale dovedli svůj nápad do zdárného konce ???? TWL nepochopíš...a pro velkej úspěch EON v cizině daroval x tisíc párů teplých ponožek svým klientům páč je energie drahá a lidé v teplých ponožkách budou přece topit míň a tím pomůžou uhlíkový stopě ..... kam až ta demence a kokotizmus lidí, který mají možnost cokoliv ovlivnit zajde ???? :wall: :wall: :wall: :wall:

jo, kdyby se nějakej tupoun ptal na zdroj...tak je to radiožurnál ulhanej a TV hovna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak nevím, jestli to není provokace-konspirace :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát led 14, 2022 8:06 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

dávám to sem...myslím že to byl taky "kolega", hrozně blbá situace pro rodinu:
https://www.znesnaze21.cz/sbirka/pomoc- ... -o-tatinka
pát led 21, 2022 6:07 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Už som tu raz písal o Mercedesoch a vypalovani filtra. Ako môj kolega cez víkend na parkovisku nabíjal baterky a motor mu na “voľnobehu” hučal vo vysokých otáčkach asi okolo 1200. Šofér si myslel, že má poruchu a volal servis. A pritom stačilo len zablokovať vypalovanie filtra a odblokovať ho počas jazdy. Ale o tom šofér nevedel.

Od tej doby som to u nás na švédskej firme videl viac krát. Tam nemáme nabíjačky a vodiči si musia nabíjať cez víkend baterky motorom. A občas sa stane, že Mercedes začne hlasito vypalovať filter. A šofér to nevie vypnúť. Tento víkend zas. Našiel som šoféra od auta, nebol v aute a nevedel o tom, že sa mu začal vypalovať filter. Spolu sme sa vrátili k autu, ukázal som mu ako má vypalovanie vypnúť a vrátiť otáčky na normály voľnobeh, to je u mercedesu asi 500ot/min. Auto stíchlo, všetko bolo OK. Ale, bol to jeden s tých najnovších inteligentných digitálnych mercedesov. A tak sa asi po štvrťhodine auto rozhodlo, že si zablokované vypalovanie filtra samé vypne a motor sa znova rozreval do tichého švédskeho večera. Asi 100m od parkoviska kde stojíme sú rodinné domy. Keby som tam býval, už ma naša firma dávno serie a asi by som zavolal na toto hulákajúce auto policajtov.

A nechápem tu eco-mercedesovskú logiku. Vypalovať filter kamióna, pri studenom motore, pri zaparkovanom aute a na voľnobehu. To je predsa ekologický nezmysel.

Máme na firme minimálne jedno auto, kde sa vypalovanie filtra nijak nedá vypnúť, nieje tam na to vypínač. Na digi mercedesoch s displejom sa to dá vypnúť na displeji, na starších je na to tlačítko.


Obrázek
sob led 29, 2022 7:01 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Jó, a klidně 3x za noc a 100l nafty v čudu, eště tym podpálís půl parkoviště :doh: Zato za jízdy to nepustí, můžeš jezdit Kassel hore dole :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 29, 2022 8:11 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Tak Mercedes nikdy neměl žádnou logiku. To mohlo napadnout jen nějakou skopovou hlavu aby filtr regeneroval na volnoběh.
Zijte dlouho a blaze.
ned led 30, 2022 10:52 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

To M:Z.https://www.truck-forum.cz/forum/viewto ... 34&t=21116
Mohl bych se zeptat, co servisujete? O práci u vás, neusiluji, neb jsem z druhého konce republiky, ale jen by mne zajímalo zda bych měl šanci někde u nás v okolí, zda bych to dal když jsem 50+ a tudle jsem přemýšlel, zda bych dokázal sundat hlavu z Zetor 7211, když jsem neměl 25let klíč v ruce.
Píšu to sem, neb diskuze ve volných místech je zakázana.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob úno 05, 2022 8:14 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Potrebuje kazdej servis, ne jen na druhym konci republiky. Pokud ti ruce tak nejak fungujou a chces to delat, nevidim duvod proc bys to nezvladl. Lidi je malo a nemusis hned opravovat prevodovky.
ned úno 06, 2022 1:29 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

4215 - odkiaľ si? Hľadám mechosa do dielne.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon úno 07, 2022 3:09 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

pon úno 07, 2022 11:00 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

pon úno 07, 2022 11:29 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Peter zo Znojma sa hlásim :!: Takovej Ferda brabenec, stačí mi ukázat jak a umim všecko :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon úno 07, 2022 11:32 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Raku - ty bys my huntoval mašiny a vozil na nich nezmysli, avku by si my za pol dna zlomil🙈😅😁 keď vidím jak bojujes na dreve😁😅 neee vtip no.

Siknul by sa my šikovný mechos do dielne. 150kc/hod do začiatku, keď ukáže že je šikovný, pritlačím na pílu. Šťava na cestu a obed v mojej réžii. Najlepšie Karlovarsko. A nehlaste sa všetci 😁
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte úno 08, 2022 12:08 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

to peter gasparovič: Já bych byl pro tebe ztráta času. Jsem nesamostatný člověk. A jsem z centrálního Česka.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte úno 08, 2022 8:19 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Pražák? :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte úno 08, 2022 9:23 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

to Prouza88: No jedna zastávka z Černýho mostu. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte úno 08, 2022 9:34 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů