Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3407
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

pokud budou existovat prasata, co jim je zatěžko hodít plechovku do igelitky a vyhodit později do kontejneru, tak souhlas....potom se nedivme generálnímu zákazu stání nad 3,5t vydané na základě Obecní vyhlášky, pak tam máš hned aktivní měšťáky... i jsem se zeptal měšťáků jestli můžu stát v obci, no problém pokud brzy ráno vypadnu, ...na nekterych místech to vypadá jako na černé skládce a můžeš být rád že neslapneš po setmění do hovna.
čtv pro 01, 2022 3:07 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

to driver Brno: No tak to jsi dal ten nejhorší příklad. Hodně se tam jezdí do Kimberly. A zrovna v Jaroměři je Zona zákazu stání, místo určené je v tamním bývalém ČSAD. A co vím, tak v Jaroměři je MP docela akční. Tak zda tě nevybrali hned, se klepej, aby ti nepřišel pozdrav z Jaroměře. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát pro 02, 2022 11:30 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

to martin440 a dreiver Brno: Ono to je taky těžké. Parkoval jsem v jedné průmyslovce, večer jako čistotný a ukázněný driver jsem odpadky hodil s igelitkou do koše a ráno jsem celou igelitku našel vedle koše, ráno jsem to vzorně celé sebral, dal do koše a odjel. Jednou, no vícekrát, jsem viděl havrana, nebo co to je za ptáka, jak obratně vytáhl z koše igelitku a prozkoumal jí, lépe jak hledač plechovek. Toto bylo ve tmě, tak jsem to typoval na lišku.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát pro 02, 2022 11:36 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11907
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

4215 píše:
pát pro 02, 2022 11:36 am
tak jsem to typoval na lišku.
zrovna tohle jsem na mysli neměl... okolo koše budiž --stává se , ale když vidíš toho chlívu poházenýho všude v trávě v roští - flašky plechovky petky nachcaný konzervy i skleněný ,tak to musela bej asi fakt liška :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tohle sem měl na mysli
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát pro 02, 2022 4:39 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

to martin440: No tak toto je jasné, plechovka od Lecha sem, plechovka od Braníka tam. To se vždy projdu a kouknu kdo tam parkoval. Ty nachcaný flašky, to obdivuji, kdo namočí flašku od Dobré vody, tak musí mít dobrou žížalu.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát pro 02, 2022 8:54 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

to driverBrno: Ještě k té Jaroměři. A co toto: https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=362 ... ase=ophoto
To že tě nevybrali na místě, neznamená, že ti nepřijde obsílka. :D :D :D
Jinak ještě jsem zkusil tu aplikaci Truck Parking Europe. Tak úplně k ničemu. Našlo mi to parking, jako na té Benzině, ale tam je zákaz stání pro lkw, parking přímo v Kimberly, tam to je jen pro ty co tam přijedou nakládat, vykládat a v noci to všechno security vyženou. Jediné, ofiko je to bývalé ČSAD, teď Klubová bašta. (podle komentů za 120kč na 24hod)
My jsme jezdili na tu pumpu do Černožic, ale krátce než se otevřela dálnice jsem koukal, že tam udělali závoru a z bezplatného parkování je to placené parkování (dle komentů 50kč za hodinu)
Takže jsi opět na začátku a jak psal Krocan. Parkování je alfa a omega řidiče kamionu.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob pro 03, 2022 10:22 am

DriverBrno
Příspěvky: 3407
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

viz. Jaroměř: já tím směrem moc nejezdím, ale rozsvítil se mi navečer tacho, tak jsem odbočil z hlavní a hle ..výklenek. Beru to tak, že
prostě to výpalné zaplatím pokud mám pech..co nadělám, no. :oops:
sob pro 03, 2022 5:16 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

to driverBrno: :D :D :D Tak se zase vrátíme na začátek. každý nadává na parkování, ale sjet z dálnice a jet někam bokem 6km už neudělá Není to jen o tom sjet z dálnice bokem, musíš vědět kam sjet. a to je to co psal Krocan. Své tajné parkovací místo neřeknu ani bráchovi. Každý si ho musí najít sám a ani aplikace mu nepomůže.
A s tou Jaroměří jsi si naběhl sám :D :D :D Protože to jsme už řešili s kolegy kdysi dávno. :hands: :hands: :hands:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob pro 03, 2022 6:57 pm

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 506
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Obrázek
Kamión s turbínovým motorom. Asi rovnaká slepá ulička ako s elektromobilmi. Obrázok je z 80-tych rokov.
sob pro 03, 2022 9:52 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

https://40ton.net/polski-kierowca-pokaz ... aly-swiat/

na Tesle sa nedajú otvárať bočné okná... s takým autom by som sa nedostal do polovice fabrík kam jazdím a kde si bránu otváram kódom, alebo kartou, z okna na strane šoféra. Neviem ako by som sa vážil na váhach, kde šofér obsluhuje váhu z okna kamiónu. Neviem ako by som prešiel cez most do Švédska na "manuál" mýto. atď..

Stredový posed šoféra ani nemá význam komentovať.

Ten Poliak to zhrnul správne, je to auto urobené pre imidž, len aby ohúrilo elektronadšencov a politikov. Je to auto pre tých, čo v ňom nikdy nebudú jazdiť.
čtv pro 15, 2022 2:18 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

prvý krát som videl autonómne nákladné auto. V jednej holandskej, modernej a veľkej fabrike na výrobu hranoliek a podobných výrobkov zo zemiakov. Prepravuje palety s výrobkami vo vnútri fabriky, z výroby do mraziarne, na trase asi 400 metrov. Na kúsku má vlastnú cestu, ale potom ide po ceste na ktorej je bežná fabrická prevádzka, kamióny, vysokozdvižné vozíky, chodci, cyklisti. Hneď na vrátnici, keď som sa prihlasoval na vykládku som si všimol veľké upozornenie na toto auto. Čakal som, že budem robiť vstupný test, ako to v holandských fabrikách býva, ale vrátnik ma pustil bez testu, len ma upozornil, že im vo fabrike jazdí takéto auto a mám mu dať prednosť.


jazdiť som ho nevidel, len som ho stretol keď stál na rampe, to je vykládka v mraziarni.
Obrázek Obrázek

Maximální rychlost: 15 km/h, v závislosti na trase a dopravní situaci
Dojezd: 8 hodin jízdy na jedno nabití baterie
E-motor: výkon 84 KW, točivý moment 1 100 Nm
Hrubá kapacita akumulátoru: 1,5 l/100 km: Bateriový akumulátor: 144 kWh
Hmotnost prázdného vozu: 10 000 kg
Maximální celková hmotnost: 36 000 kg
3 nápravy, pohon 6x2
Rozměry: Šířka 2,55 m, výška podvozku: 1,07 m, délka podvozku: 11 m; podobně jako u standardního nákladního vozu.

Obrázek
ned pro 18, 2022 5:22 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Obrázek

Značka, ktorá naviguje
Bude využívaná ako orientačný bod pre autonómne autá, ktoré riadi počítač. Spolu s využitím mapových podkladov a množstva senzorov tak dokáže určiť polohu vozidla, a to s presnosťou na centimetre. Auto tak môže napríklad porovnať a skontrolovať polohou zistenú prostredníctvom GPS technológie.

Na vybranom diaľničnom úseku Nemci rozmiestnia celkovo 13 takýchto značiek. Odstup medzi nimi bude 2,5 kilometra. Práve na diaľnici A9 automobilky skúšajú svoje autonómne vozidlá a spolkový minister dopravy ju už skôr vyhlásil za oficiálnu testovací diaľničný úsek pre tiečo účely.


https://www.topspeed.sk/novinky/netradi ... ena-/22312
---------------------------------------
Ktovie ako dlho potrvá, kým do nej autonómne auto nabúra? Raz sa to určite stane.
úte pro 20, 2022 7:57 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3407
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

sob led 14, 2023 1:57 pm

Prouza88
Příspěvky: 6761
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

No jo, ale to je sám majitel, jako šoféra zaměstnance tě klepne v 60ti :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 14, 2023 2:35 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Rak má pravdu.. a bohužial, je to úmyselné. Doprava, hlavne medzinárodná-dialková, je dnes všeobecne nastavená tak, aby zo šoféra vymačkala všetko ako z citróna a potom ho, rovnako ako ten citrón po použití zahodila do koša. Napríklad v našej firme, novinka od tohto kvartálu, ak pôjde šofér na maródku, nedostane kvartálne odmeny. Śofér môže robiť ako strhaný, môže sa snažiť, môže zostať v práci navyše a vykonávať bezchybnú robotu, je to jedno. Stačí že prechladne a pôjde týždeň na maródku, ktorú spraví cez svoje turnusové voľno a firma mu aj tak vezme peniaze. 500€ hrubého, v čistom možno 400€.


S bonusom u nás vždycky špekulovali, ale zaráža ma, že to firma bez hanby a akejkoľvek obavy zverejní. (poslali to mailom šoférom) Minimálne sa my to zdá neslušné, podmieňovať bonus takouto podmienkou.
Obrázek

Za ten čas, čo robím v tejto firme, tak v nej traja slovenský šoféri zomreli v autách, na chorobu (infarkt a jeden asi aj kovid), boli dva ťažké pracovné úrazy s ťažkými, doživotnými následkami a troch šoférov od smrti ( pre chorobu) zachraňovali lekári v zahraničí. Všetkých zachránili, dvoch transportovali na Slovensko, doma sa dali do kopy, ale za volant, na medzinárodnú sa už nevrátili. Jeden sa s toho vylízal a rýchlo sa vrátil za volant a ešte dva roky odjazdil do dôchodku.

Čo je zaujímavé, na to ako málo nás Slovákov vo firme zostalo, tak v krátkom období pred koronou a počas skoro dvoch koronových rokov, bola trom slovenským šoférom diagnostikovaná rakovina. Všetci absolvovali operáciu, liečbu a po nejakej dobe vrátili do práce a stále šoférujú.

Zdravie šoférov je to posledné, na čo sa v dnešnej dopravnej firme berie ohľad.
sob led 14, 2023 3:39 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] a 7 hostů