Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Taky jsem dočasně (pár měsíců na záskok) seděl na dispečinku. V Beneluxu tři nakládky do ČR. Nebo podobně z D do ČR. Když si řidiči stěžovali, že trasy a časy určené dispečery z B nestíhají, protože první den prošustrují výkon na nakládkách a další den jim zbývá málo jízdy na přejezd do ČR. Navrhnul jsem dispečerům, aby dělali dvě nakládky v B, pak je nechali přejet do D a doložili třetí náklad. Cena za přepravu z B i D byla podobná a dispečeři by to mohli takto naplánovat. Přesunul by se tím jeden den jízdy do prvního dne a řidič by neměl problém s AETRem ani časem vykládek.
Odpověděli, že oni to ti řidiči nakonec vždycky nějak stihnou, že když jim naloží vše první den, tak mají hotovo a více na to auto nemusí myslet. Že prý si s tím nemám dělat hlavu…
Nakonec zbývá otázka: můžou za ten stav ti řidiči, co to nějak udělali. Nebo dispečeři, kterým bylo pohodlnější nechat to plavat?
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob črc 28, 2012 2:59 pm

jindra168
Příspěvky: 9
Registrován: úte črc 17, 2012 8:38 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

(btw. ja zas zazil dispecera/planovace v jedny firme prepravujici nadmerny naklady kterej trasoval tim stylem, ze si vystrihl z papiru kamion v meritku a u mapy.cz zkousel na monitoru, jestli se projede, nebo ne Very Happy )

To jako vážně?
pon črc 30, 2012 6:19 pm

milos
Příspěvky: 143
Registrován: ned dub 20, 2008 2:33 pm

Příspěvek

Taky už jsem zažil pár dispečerů.Jeden mi málem zůstal pod rukou.Bejvalej dodávkář co se dostal do kanclu.Nejhorší je když si někdo léčí mindráky na jinejch.
Teď mám v práci užasnou partu dispečerů.Nikdy neslyším-Musíš!?Zahoď to!Nebo něco podobnýho.Dispečer a řidič by měly být parťáci.Já ti seženu práci.Ty ji odjedeš a oba si vyděláme.
pon črc 30, 2012 8:46 pm

motyl
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 18, 2010 10:24 pm
Bydliště: kamion

Příspěvek

A ako by ste hodnotili takehoto dispecera?Na dialnici horel autobus,nasi dvaja vodici zastavili,vystriekali svoje hasicaky a ohen uhasili.Potom tam prisli hasici.Po navrate na firmu sa dispecer nechal pocut,ze su to dobrodruhovia a chuji,ked sa pletu do veci,ktore sa ich netykaju,no a sef im samozrejme dal hasicaky zaplatit.Aky je vas nazor na to?
ned zář 02, 2012 1:02 pm

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Pokud by mi tohle řekl šéf, umlátil bych ho tím prázdným hasičákem a šel jinam.Dobytek jeden, uhasíte bus a pak vám to někdo vyčte.No jak se říká, každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán.
ned zář 02, 2012 1:13 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jestli byl bus dobře pojištěný, tak jsou chuji :lol:
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
ned zář 02, 2012 1:51 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Asi tak no........... Taky znám jednoho co si sám zapálil barák a když se domorodci seběhli a že zavolaj hasiče tak začal vyhrožovat. No jak zjistil že už to nezachráněj ani hasiči tak je sám zavolal a pak shrábl pár milionů od pojišťovny a teď je to největší frajer........ :roll: :twisted:
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
ned zář 02, 2012 2:24 pm

motyl
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 18, 2010 10:24 pm
Bydliště: kamion

Příspěvek

Nejde o to,ci bol poisteny,ale o ten pristup!Na otazku,ci by mal take sproste reci ak by v tom buse sedelo jeho decko,povedal.Ale moje decko tam nesedelo,vyskakovali odtial uplne cudzi ludia!Nik by hadam nebol taky sprosty,aby si na dialnici pred tunelom zapalil autobus plny pasazierov.Nepise sa nahodou vo vyhlaske,ze pri dopravnej nehode treba pomoct?Apelovat na kolegialitu a ludske hladisko nema u nasich podnikatelov vyznam.Ja by som mu asi tiez jebol tym hasicakom po hlave a to som dost kludas.
ned zář 02, 2012 8:57 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No ode mě by neviděl ani korunu, snad mu to neplatili? :shock:
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
ned zář 02, 2012 10:41 pm

motyl
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 18, 2010 10:24 pm
Bydliště: kamion

Příspěvek

Neviem,este to riesia.Mne slo o ten pristup a cynizmus niektorych ludi.Asi to ma na svedomi tato doba.Kazdy sa snazi urvat co sa da a na druheho uplne sere.
pon zář 03, 2012 5:22 am

Janek

Příspěvek

Já když několik let na z5 použil hasičák u nehody, tak mě ho bez problému na hasičské stanici vyměnili za plný. Poslali mě tam jak policajti tak samotní hasiči. Všechno je o lidech.
pon zář 03, 2012 9:08 am

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

motyl: No nám o pojištění nejde, ale těm vyšším zřejmě ano. Jinak si to nedovedu vysvětlit..... Taky bych dělal vše pro to abych zachránil co nejvíce a kdyby mi tohle pak řekl šéf/dispečer tak teda nevím jak bych se zachoval
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
pon zář 03, 2012 9:28 am

motyl
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 18, 2010 10:24 pm
Bydliště: kamion

Příspěvek

No,uvidime,ako to dopadne.Pochytili sa so sefom a ten im kazal napisat si vypoved.Tak uz sa do toho asi zamiesa pravnik a bude to story na dlho.Pre posraty hasicak.Ked sa vratime z jazdy,poreferujem ako to dopadlo.
pon zář 03, 2012 6:47 pm

Myška
Příspěvky: 222
Registrován: úte led 01, 2008 5:07 pm

dispo?

Příspěvek

...
Naposledy upravil(a) Myška dne stř úno 13, 2013 7:27 pm, celkem upraveno 1 x.
úte říj 09, 2012 3:14 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

mě už 12 let šéfuje ženská,a nějak mi to ego nenarušilo,osobně si však myslím že není nic horšího než bývalý řidič dispečerem
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
úte říj 09, 2012 3:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů